Премини към съдържание

Подкрепяте ли протеста на полицаите


Препоръчано мнение

Аз категорично не. Да оставим това че затрудняват движението в цялата страна и че нямат право да протестират.Кой в България има такива придобивки 20 заплати при пенсиониране .Заплатите са от нашия гръб дори данъци и осигуровки им плаща държавата.А какво вършат всички знаем 90% са със айдуците и им пазят гърба.Всеки се срещал с израза И СЯ КВО ПРАЙМ :icon_thumbup: Те просто си защитават придобивките от соца ,но това време отмина отдавна.Така че съм ПРОТИВ!!!!!!!!!!!!! :yes3:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз не го подкрепям. Структурата на МВР е тромава и трябва да се оптимизира. Най-много пари отиват в това министерство, а няма "видими резултати" - наложил се термин в последно време. Едно време майките подканваха синовете си - "Иди в МВР да си добре!". Какво значи, че полицаят трябва да е обезщетен защото ежедневно рискува живота си? Нима аз не го рискувам ежедневно, пресичайки улицата или пропадайки на някое свлачище? В интерес на истината нямам против бонусите им, но само ако се докаже че ги заслужават, т.е. да се види че МВР работи - нова техника, малка престъпност, обществен ред и т.н. И в крайна сметка този протест е за едно - полицаят, който сега ще се пенсионира, едно време е влезнал само и единствено заради бонусите, които сега ще му отнемат. Наистина голямо прецакване. Полицейска държава.

И нещо важно пропуснах - ако се съкрати наполовина администрацията, не само в МВР, но във всички министерства, мисля че нещата може и да потръгнат. А това може да стане чрез въвеждане на единни електронни системи да речем.

Редактирано от vld1
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Категорично не подкрепям протеста в тази му форма и с искания представени по толкова безобразен начин. Категорично не съм съгласен лелката зад гишето която рзаделя квитанциите на жълти и зелени бланки да получава 20 заплати само защото била служител в МВР. Същото важи и за артелчика във ведомствената столова и за един куп други лешпери.

Само че има едно НО! Подкрепям идеята, че тези които са оперативни работници на улицата в по-тежките звена и реално животът им е застрашен заслужават да получат тези средства и социални продобивки. Има такива звена и трябва да сме тапири да не го признаем че го заслужават. Това разбира се не включва обикновения КАТ-аджия, чиято работа се свежда до контролни функции. Извинявайте но за мен КАТ-аджията не е повече от администратор в униформа, който съблюдава за спазването и прилагането на закона за движение по пътищата. Същия онзи катаджия, който ще ме спре за да ми напише акт, задето не ми светел десния стоп, а в същото време се прави, че не забелязва как някакъв прави пергели пред детската площадка. Така както един данъчен следи да не са нарушава пътя на парите към държавата, това прави и катаджията - гони тези, които нарушават правилата за движение по пътищата. По тази логика данъчния трябва ли да взема и той 20 заплати?

Ако ще говорим за системата за национална сигурност, ами хайде моля да не се ограничаваме само до тези които носят пагони и фуражки. Нима погледнато в по-глобален план националната сигурност не включва лекари и учители? Те къде са? Всички виждаме какво се случва с тях - не ги удовлетворяват условията и излизат на пазара на труда без социални придобивки, без компенсации. С полицаите нещата вече започват да ми заприличват на нещо друго и дано не съм прав. Историята показва, че когато държавни силови структури започнат да правят подобни неща обикновено се стига до промяна на статуквото на управление. Сами можете да се досетите за какво говоря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз го подкрепям по една много проста логика:

 

Има сключен договор между две страни. Едната страна, в правото си на по-силна едностранно се опитва да промени този договор. И то не по нормалния начин- с преговори и допълнително споразумение, а мишкува тайно, като се опитва да постави по-слабата страна пред свършен факт. Нормално е всяка от страните да защитава интересите си, но единствено по реда, предвиден от закона. Както обикновено, т.н. държава не спазва законите, които сама е приела.

 

Колкото до ефективността на работа и изпълнение на задълженията на милиционерите, същата тази държава има много лостове, с които да го осигури. Ама не иска, защото собствените й чиновници ги мързи.

В случая проблемът не е в това, че се опитват да сменят системата в МВР. Просто бюджетът е закъсал яко за пари и се чудят от кой и по какъв начин да смъкнат повече. Без значение от методите, елементарната справедливост и законите. То кога ли мутрите ги е интересувал закона...

 

Та: практиката е да се манипулира общественото мнение, настройвайки го към една, или друга гилдия. Днес са милиционерите, преди години бяха учителите, после лекарите.

Утре ще сте вие и аз. Въпросът не е в милиционерите, а в принципа на върховенството на закона.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз го подкрепям по една много проста логика:

 

Има сключен договор между две страни. Едната страна, в правото си на по-силна едностранно се опитва да промени този договор. И то не по нормалния начин- с преговори и допълнително споразумение, а мишкува тайно, като се опитва да постави по-слабата страна пред свършен факт. Нормално е всяка от страните да защитава интересите си, но единствено по реда, предвиден от закона. Както обикновено, т.н. държава не спазва законите, които сама е приела.

 

Колкото до ефективността на работа и изпълнение на задълженията на милиционерите, същата тази държава има много лостове, с които да го осигури. Ама не иска, защото собствените й чиновници ги мързи.

В случая проблемът не е в това, че се опитват да сменят системата в МВР. Просто бюджетът е закъсал яко за пари и се чудят от кой и по какъв начин да смъкнат повече. Без значение от методите, елементарната справедливост и законите. То кога ли мутрите ги е интересувал закона...

 

Та: практиката е да се манипулира общественото мнение, настройвайки го към една, или друга гилдия. Днес са милиционерите, преди години бяха учителите, после лекарите.

Утре ще сте вие и аз. Въпросът не е в милиционерите, а в принципа на върховенството на закона.

.........грешиш...когато опреш до полицай да ти свърши работа, ще почнеш да пееш по друг начин,повярвай ми, изпитал съм го поне 2 пъти, и съм на мнение че на тези хора дори са им много тези заплати.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.........грешиш...когато опреш до полицай да ти свърши работа, ще почнеш да пееш по друг начин,повярвай ми, изпитал съм го поне 2 пъти, и съм на мнение че на тези хора дори са им много тези заплати.....

Виж фразата от моя пост:

Колкото до ефективността на работа и изпълнение на задълженията на милиционерите, същата тази държава има много лостове, с които да го осигури. Ама не иска, защото собствените й чиновници ги мързи.

 

Вечният въпрос: кой пази пазачите?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Виж фразата от моя пост:

 

 

Вечният въпрос: кой пази пазачите?

Точно така, и вечния въпрос е - защо е така? Докога ще е така.......ти за кого гласува?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно така, и вечния въпрос е - защо е така? Докога ще е така.......ти за кого гласува?

Кой за кого е гласувал и дали е гласувал е негова работа и вътрешно убеждение. Не съм те питал, а и никога няма да те попитам ти за кого си гласувал, защото не е коректно.

Аз лично винаги гласувам, но не укорявам тези, които не гласуват. Въпреки, че се съм съгласен с логиката им.

Проблемът е генерален, защото за когото и да гласуваш, победителят се стреми да променя правилата и законите в своя полза. Което води до хаоса, на което сме свидетели (и потърпевши) в последните 25 и повече години.

Това не помага нито за качеството на услугата "МВР" нито за качеството на услугата "пътища" нито за качеството на услугата "здравеопазване", нито за качеството на която и да е социална услуга.

Помага само за благосъстоянието на личностите, които стоят зад партиите, които аз разпознавам като корпорации, които оперират с публични финанси в своя собствена изгода. Коя повече, коя по-малко.

Редактирано от Т. Минтов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кой за кого е гласувал и дали е гласувал е негова работа и вътрешно убеждение. Не съм те питал, а и никога няма да те попитам ти за кого си гласувал, защото не е коректно.

Аз лично винаги гласувам, но не укорявам тези, които не гласуват. Въпреки, че се съм съгласен с логиката им.

Проблемът е генерален, защото за когото и да гласуваш, победителят се стреми да променя правилата и законите в своя полза. Което води до хаоса, на което сме свидетели (и потърпевши) в последните 25 и повече години.

Това не помага нито за качеството на услугата "МВР" нито за качеството на услугата "пътища" нито за качеството на услугата "здравеопазване", нито за качеството на която и да е социална услуга.

Помага само за благосъстоянието на личностите, които стоят зад партиите, които аз разпознавам като корпорации, които оперират с публични финанси в своя собствена изгода. Коя повече, коя по-малко.

 

Абсолютно точно казано последните 4 изречения ето там е истината. А и нашия сорт е Балкан първо това трябва да се промени и то неминуемо ще стане . Лошото е че ще минат мин. 30-40 г. и ние няма да сме тук ,добрата новина е че децата ни може и да са по добре. С едно малко обобщение, подкрепям протеста само на истинските оперативни работници които лягат и стават с работата си които не са повече от 5-10 % . Всички останали могат да си ходят ,свободния пазар ги чака :good: да видим дали могат да работят нещо различно от пазачи и чистачки . :yes3:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Освен МВР в България има още една супер ефективна, супер работеща и супер некорумпирана система - досещате се - визирам съдебната такава.

Магистратите също получават пари за прослужено време и по 20 заплати при напускане на системата. Разликата със системата на МВР е, че след 20 години в съдебната система бонусът при напускане често достига 80 - 100 хиляди лева... Що ли на тях никой не смее да им ги пипне?!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...