Премини към съдържание

Антифриз


atanas atanasov

Препоръчано мнение

Здравейте колеги, някои знае ли на колко години или хиляди километри се сменя антифриза на лансер 10, 1,8 бензин, двигател 4В10 / син или червен се използва/.

Предварително благодаря!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, някои знае ли на колко години или хиляди километри се сменя антифриза на лансер 10, 1,8 бензин, двигател 4В10 / син или червен се използва/.

Предварително благодаря!!!

 

Заповядай колега:

Cooling system

Capacity

7 liter

Reserve tank: 0,65 liter

 

Use: Normal

Check 20000 km/12 months

Change 120000 km/72 months

OEM recommendation: See below

 

Use: First change only

Check 20000 km/12 months

Change 180000 km/108 months

 

OEM recommendation

temperate climate

VW G 12 TL 774-G

 

В твоята охладителна система понятието син антифриз го забрави. Стандарта VW G 12 TL 774-G е специфичен и лесно се открива в модерните органични антифризи (OAT), най-често червени на цвят.

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, аз намерих един сайт откъдето е видно, че необходимото количество антифриз е7 литра със син цвят.

http://kolalok.com/antifriz/mitsubishi/lancer.html

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, аз намерих един сайт откъдето е видно, че необходимото количество антифриз е7 литра със син цвят.

http://kolalok.com/antifriz/mitsubishi/lancer.html

 

 

Колега, син антифриз може и от левчето да намериш, но съм убеден че ще се замислиш да го сложиш... Нека да оставим фактите да говорят: Аз ти дадох информация на заден план кой стандарт да изискваш да има когато купуваш антифриза, с грижа към възела. Купувайки на сляпо, червен, син, зелен или какъвто искаш на цвят антифриз, ти получаваш продукт, който умишлено е оцветен от производителя в различен цвят, за да даде индикация от рода Внимание, това е опасен/отровен продукт! Но знаейки само цвета, няма как да знаем формулата на какви стандарти отговаря...

Затова на информацията в горният сайт за твоя конкретен модел автомобил й пиша в бележника една двойка. Не е много размумно да преписваш от двойкаджии, защото говорим за твоя двигател.

Нека да попитам следното: В сервизното ти ръководство кой стандарт за антифриз се изисква? Или като отвориш капака на колата, какъв цвят в момента е антифриза? На казанчето няма ли изписан стандарта или абривиетурата G12 (или G12+)?

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като съм почнал днес със сервизните въпроси, и аз да попитам за смяна на антифриз. Лансер 2.0 DI-D, engine BWC. Антифризът е сменен последно през декември 2011 г., след това са минали 4 години и са изминати 45000 км. Време ли е за смяна на антифриза? Ако се водя по горните коментари, не е необходимо?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като съм почнал днес със сервизните въпроси, и аз да попитам за смяна на антифриз. Лансер 2.0 DI-D, engine BWC. Антифризът е сменен последно през декември 2011 г., след това са минали 4 години и са изминати 45000 км. Време ли е за смяна на антифриза? Ако се водя по горните коментари, не е необходимо?

 

Конкретно за твоя двигател:

 

ooling system

Capacity 7.5 liter

 

Use: Normal

Check 30000 km/24 months

Change 60000 km/48 months

 

OEM recommendation

year-round Coolant, OAT (Organic Acid Technology) -

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря!

 

Щом Change 60000 km/48 months, значи антифризът е за смяна, щото сегашняит е от преди точно 48 месеца. Поне аз така разбирам написаното по-горе.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря!

 

Щом Change 60000 km/48 months, значи антифризът е за смяна, щото сегашняит е от преди точно 48 месеца. Поне аз така разбирам написаното по-горе.

 

Винаги е добре да се смени. Антифриза който е по OAT технология (органичен) най-често ще го срещнеш да поддържа и VW G 12 TL 774-G стандарта на VW (плюс много други и на други марки). Така че да, и за твоя двигател и за горният 4B10 антифриза ви е един и същ. Или по-точно казано, производителя на антифриза е ще е вкарал и 2-те изисквания в един и същ продукт.

Поздрави

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://www.oil-club.ru/forum/uploads/monthly_03_2015/post-8090-0-95047000-1427635783_thumb.jpg Това е антифриз, които се препоръчва от производителя за бензинов мотор 4В10
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Този антифриз е заводският. Можеш да го намериш при дилърите. Последно като питах в Ратола за него ми казаха, че не го предлагат защото бил скъп.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Продава се в разфасовки по 2 литра концентрат, цената е около 75 лева. Охладителната система на лансер 2008 година, 1800 кубика е 7 литра, ще са необходими 2 разфасовки по 2 литра.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...