Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Халогени и Дневни свелини


b_o_g_o

Препоръчано мнение

Здравейте нов собствени съм на Lancer X 2008 1.5 INFORM. Въпросът ми е към знаещите...Може ли да се активират дневни свелини и да се монтират фарове за мъгла на въпросния модел? Във кутията с релета и предпазители виждам празни позиции за въпросните функции. Необходимо ли е да се ходи в специализиран сервиз.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На теория - да! На практика също, но не толкова лесно. Относно халогените. Ако има окабеляването, ще бъде лесно. Не съм сигурен, че съществува, но е твърде вероятно. Остава закупуването на халогените. За дневните светлини... Тук е сложно... Възможно е да бъдат ползвани всички налични светлини - къси, дълги или халогени за дневни. Но се изисква активация. В спец.сервиз не могат да ти помогнат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дневните светлини се правят с едно реле, елементарна работа.

 

Условието за дневни светлини е да светят когато е пуснат двигателя и да изгасват при пускането на дневните светлини. Могат да се направят халогените като дневни светлини и ще работят по този начин. Естествено ще могат и да се ползват като халогени при нужда.

Редактирано от LiX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дневните светлини се правят с едно реле, елементарна работа.

 

Условието за дневни светлини е да светят когато е пуснат двигателя и да изгасват при пускането на дневните светлини. Могат да се направят халогените като дневни светлини и ще работят по този начин. Естествено ще могат и да се ползват като халогени при нужда.

Говорим за обикновено реле което липсва в кутията с предпазителите под капака?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дневните светлини се правят с едно реле, елементарна работа.

 

Условието за дневни светлини е да светят когато е пуснат двигателя и да изгасват при пускането на дневните светлини. Могат да се направят халогените като дневни светлини и ще работят по този начин. Естествено ще могат и да се ползват като халогени при нужда.

 

Халогенните светлини минават ли за дневни светлини пред КАТ ? :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Говорим за обикновено реле което липсва в кутията с предпазителите под капака?

 

Не се слага там, по друг начин се връзва, иначе да говорим за обикновено реле.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Халогенните светлини минават ли за дневни светлини пред КАТ ? :rolleyes:

 

Ако се вържат по описания начин трябва да няма проблем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Халогените не могат да се ползват като дневни!

Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Който не иска да ползва халогените има и други варианти:

 

 

 

 

LED ленти

 

http://www.clubcj.net/cached_images/1433399251_21_PB_8222_0.jpg

 

 

 

 

 

 

 

LED диоди вместо халогени

 

 

 

 

MZ350287.jpg

 

 

 

 

 

Редактирано от LiX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз на Галанта си сложих светодиодни ленти за дневни сертифицирани Е4.

Захранването го свързах за релето на клаксона. Като врътна контактния ключ и те светват.

Управляващото кабелче го свързах за релето на фаровете. Пускам фаровете, дневните гаснат, гася фаровете - дневните светват. Свързването е елементарно. Заголих крйщата на кабелчетата от комутатора на дневните и ги бутнах в клемите на извадените релета. Сложих релетата в гнездата и всичко заспа. Масата директно на "-" на акумулатора.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги относно монатажа на халогени се поразтърсих при братята руснаци и открих следното:

здес

 

Остава въпроса с активацията, все още не съм заяпитал БС но попаднах на това:

Не съм го пробвал още....

Редактирано от b_o_g_o
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За LED DRL...ето го въпросния kit с инструкция за монтаж:

и тук

 

Но да се върнем на темата, аз се интересувам може ли да се активират заводски DRL, както са го описали другите братя от Украйна:

тук

 

Някой знае ли дали подобна активация е по силите на БС

Редактирано от b_o_g_o
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За LED DRL...ето го въпросния kit с инструкция за монтаж:

и тук

 

Но да се върнем на темата, аз се интересувам може ли да се активират заводски DRL, както са го описали другите братя от Украйна:

тук

 

Някой знае ли дали подобна активация е по силите на БС

 

Колега на мен ми ги активираха в балканстар. Стартират се късите светлини и габаритите веднага след палене на двигателя, без значение в каква позиция е листчето за светлините, незнам колко ми взеха за услугата защото ми правиха и други неща. Но сега обмислям да изключа тази опция и да си сложа едно модулче което да ми активира само дългите светлини на 15 или 20 %, мисля че ще стои по добре на :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега на мен ми ги активираха в балканстар. Стартират се късите светлини и габаритите веднага след палене на двигателя, без значение в каква позиция е листчето за светлините, незнам колко ми взеха за услугата защото ми правиха и други неща. Но сега обмислям да изключа тази опция и да си сложа едно модулче което да ми активира само дългите светлини на 15 или 20 %, мисля че ще стои по добре на :mitsu-smiley:

Колегите от Украйна пишат, че може да се избира типа на функцията DRL.

На теб най-вероятно са ти активирали DRL-Nolrmal.

Пишат, че има Dimming DRL при която светят само късите светлини на 50%. За целта трябва да се смени стандартното реле за къси светлини със полупроводниково такова-8627А001.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз обаче съм с ксенонови крушки на които няма да им понесе добре тази интервенция.

Другото което се замислям е това комлектче незнам само дали ще свети достатачно силно! Излиза 59лв ще ти трябва и едно реле за включване при стартиране на двигателя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз обаче съм с ксенонови крушки на които няма да им понесе добре тази интервенция.

Другото което се замислям е това комлектче незнам само дали ще свети достатачно силно! Излиза 59лв ще ти трябва и едно реле за включване при стартиране на двигателя.

 

Не се вкарвай в тоя филм. за тези angel eyes трябва да разлепиш фара и да го залепиш обратно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Халогените не могат да се ползват като дневни!

Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

 

Само това ме спира да направя моите фарове за мъгла да се включват на 50% при запалване на двигателя. На ASX и на някои Great Wall, обаче ми се струва, че светят точно те. Дали не попадат под ударите на закона?

Изключвам новите шкоди и VW, които до фара за мъгла имат допълнителна секция за дневни светлини.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само това ме спира да направя моите фарове за мъгла да се включват на 50% при запалване на двигателя. На ASX и на някои Great Wall, обаче ми се струва, че светят точно те. Дали не попадат под ударите на закона?

Изключвам новите шкоди и VW, които до фара за мъгла имат допълнителна секция за дневни светлини.

На ASX има допълнителни, заводски крушки във фаровете за мъгла предназначени за дневни светлини. Мой приятел кара такава и засега не е имал проблем.

Редактирано от b_o_g_o
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Относно дневните светлини на Lancer X, в БС ми ги активираха(Normal DRL)...след запалване фаровете светват автоматично заедно с габаритите но подсветката на таблото не се променя което ме устройва идеално. През ноща ако искаш просто си включваш фаровете нормално и подсветката светва.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хм, аз просто съм си врътнал ключа най-горе, демек постоянно включени и не ги закачам през цялата година ;).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хм, аз просто съм си врътнал ключа най-горе, демек постоянно включени и не ги закачам през цялата година ;).

По този начин винаги палиш на фарове, което не много добре. През лятото как виждаш дисплея на радиото? При мен подсветката като работи в слънчево време нищо не се вижда. Сега фаровете светват без подсветката след запалване на двигателя, което е по-добрия вариант. Японеца го е заложил фабрично, както много и други функции между другото, и само трябва да се активира.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За 6 г. не усетих, какво й пречи на колата, че пали на фарове :)? Проблеми няма. Всичко си виждам, но говоря за Навигацията, не зная за кой дисплей ми говориш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Колега b_o_g_o и аз карам такъв лансер само, че по-високото ниво на оборудване. Искам да си сложа само фарове за мъгна, дали при теб имаше необходимия извод и ходи ли в БС да ти активират нещо. Разгледах руските форуми на дълго и широко, но най-вероятно ще си накупя комплекта халогени от e-bay,а там има доста повече кабели, както и допълнително копче с което да се пускат от вътре. На лосчето от където се пускат фаровете има индикирани освен задни и предни фарове за мъгла.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега b_o_g_o и аз карам такъв лансер само, че по-високото ниво на оборудване. Искам да си сложа само фарове за мъгна, дали при теб имаше необходимия извод и ходи ли в БС да ти активират нещо. Разгледах руските форуми на дълго и широко, но най-вероятно ще си накупя комплекта халогени от e-bay,а там има доста повече кабели, както и допълнително копче с което да се пускат от вътре. На лосчето от където се пускат фаровете има индикирани освен задни и предни фарове за мъгла.

Колега направих тема по въпроса в раздела направи си сам Фарове за мъгла

Редактирано от b_o_g_o
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...