Премини към съдържание

Lancer 2008, ниво Invite - може ли USB или AUX вход?


СтоянБ

Препоръчано мнение

Моят автомобил е Лансер, модел от зимата на 2008 г., ниво на оборудване Invite. Съгласно спецификацията има AM/FM радио със CD плеър, който е MP3 съвместим. И вярно, плеърът чете CD-та със записани мп3-ки. Дисковете трябва да са записани внимателно, на по-бавна скорост, но вървят.

 

Имам следния въпрос - ако някой има опит или знание, може ли да сподели дали към радио-цд-плеъра може да се върже по някакъв начин кабелче, което да завършва на USB вход и така плеърът да работи с мп3-ки не от дискове, а от USB мемори стик?

 

Или, алтернативно, ако не може да се направи USB вход, може ли да се върже AUX вход? В този случай ще се ползва външен мп3-плеър (напр. смартфон), който ще се свързва чрез аудио кабел в добавения AUX вход на плеъра.

 

Предварително благодаря на отзовалите се.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За AUX няма проблем, има заводско модулче, има си я и буксата налична.

 

След 2012-13 не помня точно кога сменят head unit-a и AUX-a се заменя с USB в жабката. При теб няма как да стане работата с USB.

Аз на Евото съм със същите basic player и пробвах да му сложа GROM USB. Твърдят, че поддържат Лансер и Ево обаче има един досаден бъг. Светнеш ли фаровете спира да работят бутоните за навигация на песните и спира да показва инфо за песните. Слушаш си на сляпо общо взето :) При положение, че фаровете трябва да са постоянно светнати се обезсмисля цялата работа. Не успях да го шунтирам този проблем, информацията най-вероятно идва по CAN.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега попаднах на това видео отн. AUX:

 

Да не би да искат да ми кажат, че в моята кола има такива букси и всъщност аз изобщо не съм ги видял?! :callgsm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Както казах, буксата си я има, модула който се връзва към нея и е изкаран в нишата над пепелника най-вероятно не присъства в Invite оборудването. Погледни там, трябва да има едно капаче. Ако не се отваря, а е просто "тапа", трябва да си купиш модулчете и да го закачиш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз изобщо не съм търсил да има букса, какво остава да се навирам там. Все пак, имам колата от година и половина и много не я карам, така че имам някакво оправдание. Колата е на сервиз сега и като си я взема обратно ще проверя. :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Днес най-накрая се добрах до колата си и имах възможност да проверя за тези букси. При мен няма букси, няма кутийка там, нищо особено няма.

 

Търся съвет към кого да се обърна да ми монтира букса за AUX вход. Предварително благодаря на отзовалите се. :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Търся съвет към кого да се обърна да ми монтира букса за AUX вход. Предварително благодаря на отзовалите се. :rolleyes:

 

Без модул (въпросната кутийка) няма как да стане. Потърси втора употреба.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Части лесно ще купим и вероятно дори ще монтираме. Аз започвам да се чудя дали изобщо радиото е AUX съвместимо. Защото на панела отпред има един селектор с две позиции с две позиции - за CD и за радио. Не виждам да има трета позиция или друг селектор за избор на AUX.

 

http://i4.ytimg.com/vi/2yheoPAZap4/maxresdefault.jpg

Редактирано от СтоянБ
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В ръководството пише да се задържи бутона на CD за 3 секунди и превключва на AUX. И аз нямам отделен бутон.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Аз имам Lancer 2008 Invite, 1.5 MVIC. Там където трябва да е AUX входа няма нищо, нито капаче, нито тапа:

 

http://imgur.com/hd8HT4W,CBfyY7M

 

http://imgur.com/hd8HT4W,CBfyY7M#1

 

Означава ли това, че за да се монтира AUX модула пластмасата там ще трябва да се реже/дупчи? Това ми е първата кола и нямам почти никакъв опит с автомобили, затова се извинявам ако въпроса е прекалено глупав :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен изглежда по същия начин. Надявам се до ден-два да стане напълно ясно каква точно е ситуацията и какво е решението.

Редактирано от СтоянБ
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Уикенд ъпдейт по темата.

 

Благодаря на LiX, който измайстори аудио кабел, като в единия край майсторски монтира три пин конектора, които влизат в правилната букса зад радиото. Така в AUX режим радиото свири мпр-плеъра, който свързвам чрез аудио жака в свободния край на монтирания кабел.

 

Стабилна изработка, звукът е ясен и чист. Цената на това "направи си сам" - 3 лв., колкото струва кабелът.

 

:icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:drinks:

 

Добре се получи.

 

Мицу обаче са се изложили, то бива cost saving ама това тяхното...

Буксата отзад си я има, както очаквах, ама отпред не оставили дупка за модула.:fool:

За сравнение, на Евото - същото радио, същите колони, буксата отзад си я има ама отпред са оставили дупка с капаче. Като искаш AUX купуваш си модула, вкарваш буксата и си в играта.

 

Как да е, важното е колегата да е доволен. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не сме пробивала дупка, нито дупчица в пластмасата. Прокарахме кабела през жабката. Прецених, че така е най-лесно, удобно и без никакви щети. Жабката има достатъчно луфт да позволи кабелът да излиза през нея. Като не ми трябва, кабелът се прибира в жабката.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...