Премини към съдържание

Без Акумулатор за 1 седмица - нулиране компютър


mask

Препоръчано мнение

Здравейте,

Бях си смъкнал Акумулатора за 1 седмица за да го заредя.

След като го монтирах - при въртене на стартера, колата не палеше.

след около 2 мин. въртене започна да припалва и пак да гасне. след около още 1-2 минути въртене най накрая запали. Карах я няколко дни, но оборотите на двигателя бяха изключитено нестабилни. Когато спирах на сфетофар или кръстовище и колата изгасваше.

Снощи се опитах да запаля и да тръгна но уви, не искаше да запали въобще. накрая Акуълатора се изтощи тотално от въртене и сега отново го смъкнах да се зарежда.

Въпроса ми е трябва ли да я нося да се програмира компютъра наново какво да правя?

Колата е Галант 2,5V6 2001г мотор 6А13.

Благодаря предварително

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен,проблема не е само акумулатора ви.Седял ми е галант 6А13 - 4 месеца без акумулатор.Като му слагах и припалвах през 10-15 дена.Според мен,проблема ви е стартера.Във последствие,динамото може да е заминало и да не зарежда,от там си заминава и акумулатора ви.Но това са само предположения.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Компютърът не се нулира, "нулират" се настройките. След слагане на акумулатор и запалване на автомобила, компютърът се самообучава, което отнема известно време, но не по начина, който описваш. Ти имаш и друг проблем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблем има вероятно в запалителната система или в горивната система. При горивната - в бензиновата помпа има клапан за поддържане на налягане на бензина. Когато този клапан не държи стартът е труден. необходимо е време на стартер да се подкачи бензин, да се нагнети налягане до не знам си колко атмосфери и чак тогава дюзите пръскат и заработва.

А това с акумулатора е нормално. По принцип стабилизирането на обороти и всички прекъсвания става за около 10-12 км каране без спиране. Моята за толкова го прави, а понякога и не разбирам че е откачана клема. Как му дойде. Но повече от тези километри наведнъж - никога и затова казвам, че са достатъчни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблем има вероятно в запалителната система или в горивната система. При горивната - в бензиновата помпа има клапан за поддържане на налягане на бензина. Когато този клапан не държи стартът е труден. необходимо е време на стартер да се подкачи бензин, да се нагнети налягане до не знам си колко атмосфери и чак тогава дюзите пръскат и заработва.

А това с акумулатора е нормално. По принцип стабилизирането на обороти и всички прекъсвания става за около 10-12 км каране без спиране. Моята за толкова го прави, а понякога и не разбирам че е откачана клема. Как му дойде. Но повече от тези километри наведнъж - никога и затова казвам, че са достатъчни.

 

След като акумулатора се зареди: от третия път запали.

Оставих я 10 мин да работи на място, всичко си беше нормално. Коата си загря както трябва. тръгнах и след около 1км. се наложи да спра на крастовище, в момента в който изклю

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След като акумулатора се зареди: от третия път запали.

Оставих я 10 мин да работи на място, всичко си беше нормално. Коата си загря както трябва. тръгнах и след около 1км. се наложи да спра на крастовище, в момента в който изключих от скорост, колата изгасна и повече неможах да я запаля. Естествено акумулатора ми падна отново. Малко по късно ще отида да я прибера. Направи ми впечатление че тези номера ги прави само като е топла колата. Ако е студена пали без проблем и не гасне.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Опитай следното:

1. След като е монтиран акумулатора, запали двигателя и я остави да загрее.

2. След като е загряла, вдигни оборотите до 2000 и я дръж така за 2-3 минути.

3. Като приключиш с това я покарай 10-тина км градско и извън градско.

Пиши за резултата!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Датчик колянов вал, бобината в делкото .. диагностика и ще си покаже ..

 

При първото много обича да прави така и все на интересни места става :) .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...