Премини към съдържание

Ремонт на компресор


Препоръчано мнение

Колеги от съвсем скоро започна да ми вие компресора на климатика. Като се пусне и се чува доста и съм забелязал че оборотите на колата падат толкова че на неутрална чак тресе докато не подам малко газ. Та въпроса ми е понеже смених фреона тази година без много да мисля че компресора трябва да се отремонтира преди това, има ли вариант да се поправи компресора без да се източва фреона и какъв точно му е проблема на компресора че така вие? Може ли да се поправи или трябва нов?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги от съвсем скоро започна да ми вие компресора на климатика. Като се пусне и се чува доста и съм забелязал че оборотите на колата падат толкова че на неутрална чак тресе докато не подам малко газ. Та въпроса ми е понеже смених фреона тази година без много да мисля че компресора трябва да се отремонтира преди това, има ли вариант да се поправи компресора без да се източва фреона и какъв точно му е проблема на компресора че така вие? Може ли да се поправи или трябва нов?

 

За ремонта не мога да помогна, че не съм на ясно колега. Скоро обаче научих че може да се запази фреона. Отиваш на сервиз за климатици, източват ти го с машината и после като отидеш да ти налеят, ти го приспадат от цената. Жалко че го научих след като моят вече беше изхвърлен, но е хубаво да се знае, че има такава опция :)

Редактирано от iskrenkrustev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Спокойно,машината си източва фреона и маслото и след това се разкача всичко,ремонтира се,сглобява се и после машината си връща същия твоя фреон и масло и ако има нужда се допълва. А защо вие ще ти каже вече майстора.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Фреона само се запазва, маслото заминава на боклука, ма то я излязат 10-15грама я не така или иначе..

 

Само дето тези компресори не се ремонтират. От друга страна за 2.0 мотор втора употреба има доста .. виж за шестака е по-трудна работата... Ти сигурен ли си че са ти налели и масло като са ти пълнили системата след като ти се проби тръбичката миналата година? Да не да са ти налели само фреонец и да е задрал на сухо компресора .. .

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

100% сложиха и масло. Ето едно клипче, което напврих, показващо шума, който се появява като пусна климатика и като го изключа. Може би някой ще се сети какво е.

 

 

започва в 00:01 и спира в 00:06

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво му беше и с колко се лекува е също интересно да се научи. :)

Редактирано от sunnyboy115
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво му беше и с колко се лекува е също интересно да се научи. :)

Това "Поправено" беше за youtube линка, макар че и аз като теб се обърках в първия момент :rolleyes:

 

Е чакай де :) тепърва ще предстои ремонта. Хаха аз още се опитвам да разбера какво да правя.

 

Започвай да се оглеждаш за прясно разглобен или с предстоящо разглобяване донор да му купиш компресора. Че повечето ги мятат компресорите нанякъде по мазета и дворове и като поседят седмица две незапушени и изпоръждясват вътре/втвърдяват им се уплътненията и т.н. Най-добре е ако може да се развакуумира системата и свали компресора и след това директно да се направи монтажа на колата ти. И не е майтап, по възможност го дърпайте фреона с машина, не да заминава в атмосферата понеже наистина прецаква озоновия слой ..

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е чакай де :) тепърва ще предстои ремонта. Хаха аз още се опитвам да разбера какво да правя.

:icon_doh: Не съм те разбрал правилно. Моя компресор на климатика е в същото положение, но си кара още. Чакам го да даде фира, но не се предава вече втора година.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса е, че на него му товари и мотора прекалено, ако е само до шума ясно, но щом чак обороти му падат на празен ход не е добре :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малко обновления...

 

Миналия уикенд се наложи да измина около 400км на климатик, при което за моя изненада проблема с оборотите изчезна, и компресора стана по-тих (но не безшумен). Може би масълцето все още не беше минало през цялата система... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма нещо направено от човек което да не може да се ремонтира.

Разбира се има ред въпроси: заслужава ли си, лесно ли е, колко ще струва...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За подобни ремонти се изискват резервни части, които за тези компресори липсват. Отделно имаше някаква капсуловка при лагера ако не се лъжа, която не позволяваше обратно сглобяване. И последно ако са захабени охлювите вътре те не подлежат на ремонт, а на смяна, което си е на практика целия компресор, понеже едната половина е част от корпуса.

Но те разбирам де, майсторите по климатици с които съм говорил и те са на твоето мнение, докато не видят такъв компресор разглобен, след което дават на задна и почват с обясненията .. :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малко обновления...

 

Миналия уикенд се наложи да измина около 400км на климатик, при което за моя изненада проблема с оборотите изчезна, и компресора стана по-тих (но не безшумен). Може би масълцето все още не беше минало през цялата система... :D

 

А дано, ама надали... За няколко секунди минава масълцето, заедно с фреоно през системата. Огледай се за друг компресор, просто профилактично.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма нещо направено от човек което да не може да се ремонтира.

Разбира се има ред въпроси: заслужава ли си, лесно ли е, колко ще струва...

 

Има прекалено много такива даже,просто ремонта е подмяна с нова част или възел.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...