Премини към съдържание

Важно, моля за помощ


Препоръчано мнение

Тоя ми писа че някаква си фирма щяла да се заеме и със доставката и със плащането: ADAC and GSS Courier Efixtrans www.efixtrans.com

Нещо ми понамирисва тая работа. Казах му да ми прати номера на шасито и про форма фактура със сички детайли, също така документ за собственост, защото трябвало да пратя парите на тая куриерска фирма и ако харесам колата те щели да му ги преведат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, това което описвате прилича много на "shipp worldwile", нещо което коментирахме с колегите в една подобна тема тук.

От инфото дадено тук се убеждавам, че действително целта е да клъвне някоя рибка. Наличието на такива обяви има масово в интернет пространството, за това винаги едно на ум. Пишете си e-mail-и, но не предприемайте действия, които ще ви въвлекат в разходи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

чакам го да прати per forma фактура, така поне ако пратя някакжи пари, ще си ги върна ако не съм получил това за което става въпрос.

 

 

:icon_hmm: :icon_hmm:

Пич, откажи се ! Забрави... съжалявам да ти го кажа, ама си НАЛАПАЛ ЗДРАВО !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами то всъщност тая фактура такава роля играе. Отиваш с нея в банката, в нея пише за какво си даваш парите. Ако не представиш документ че си го получил (документ за собственост) ти връщат парите, без удръжки. И то аз трябва да потвърдя това лично.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След съдебно решение може би, ако намериш кой трябва да съдиш.

Фирмата е фантом виж по-горе какво ти пратих...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Споко, аз си знам работата. ;) Няма да допусна да ме прецакат. Пък и нека видим пича до кога ще ме мота :)

 

Вслушай се в мнението на другите докато не е късно ако питаш мен.

Ето ти и от другата тема мнение:

 

CynepMEH:

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.ph...ost&p=34874

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление този модел преди 2000 го няма :icon_crying: а и цената му е доста над 10 000 :icon_crying:. В мобиле има няколко обяви и ще забележиш че тоз модел е около 15-17 000 :icon_crying:. Мога само да ти пожелая успех в търсенето. :good: и не се отказвай.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А дали може да се намери този модел, може да не е от 2000г. на цена до 10 000лв, за във България говоря? Повече за жалост не мога да си позволя :(

 

Ами Слави от Ямбол (nick Mitsubishi) продава един 2.5 V6, комби за 9600.

http://i.mobile.bg/perl/main.cgi?topmenu=2...&f1=details

 

Също има още едно комби 2.0, 98а внос от Швейцария

http://i.mobile.bg/perl/main.cgi?topmenu=2...&f1=details

Доста добре изглежда, докарано на собствен ход. Намира се на една къща на Горубляне в момента.

 

Та, това са май за под 10к бензин.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти пример...стой далеч от тези коли ...

Сори за дългото съобщение но виждам как залитваш.

 

Hello,

 

First time i was lied, a person told me: "please come to me with the car and i will pay you in cash right here in front of my house " , so go there and that man never show-up. This is the reason that i want to be sure that is not a joke.

 

 

E добре, аз не видях нищо лошо в предложението. Пращаш парите с Уестърн на свое име и му пращаш копие, при това нищо не ти пречи да заличиш номера на трансфера ако това те притеснява, той не може да ти вземе парите по никакъв начин и без това, проблема е в това че губиш заради неговия кеф огромен % от сумата. Отивате заедно, изтегляте ги, и плащаш. Сложно и абсурдно, но не виждам измама.

 

И аз съветвам: стойте далеч от такива оферти.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги,

 

по въпроса за колата и цената и мога да споделя само че от близо 5 месеца ежедневно съм се ровил в това мобиле да гледам за точно такъв модел галант. За мое щастие първия който се появи по някакъв начин го купих на цена 4200 евро след пазарлъка от една автокъща в Германия в Розенхайм и то с невероятен късмет относно организация по докарване. та на въпроса за цената на колата изглежда повече от невъзможна за тоя модел галант и състоянието в което се вижда колата на снимката. моята дойде с австрийски документи и определено си и личи че е карана в Австрия по ръждата заради лугата по австрийските пътища. Друг въпрос е че нямаше лети джанти а стандартните железни.

Всичко е на късмет ако е истина не се чуди за колата, но определено внимавай според мен прекалено добре изглежда за да е вярно и невъзможно на фона на пазара.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами то всъщност тая фактура такава роля играе. Отиваш с нея в банката, в нея пише за какво си даваш парите. Ако не представиш документ че си го получил (документ за собственост) ти връщат парите, без удръжки. И то аз трябва да потвърдя това лично.

 

Колега, от 15 г. се занимаам с външна търговия и мога да ти кажа, че ако разчиташ банката да ти върне парите, които си платил срещу Proforma Invoice и не си получил стоката, ще има много да чакаш!

 

Proforma Invoice не е нищо друго, освен предварителна фактура за договорената стока, която не е финансов документ и има информационна стойност. Съветът ми е да си отваряш очите, ако не искаш да плачеш после.

 

Не забравяйте, че всички подобни схеми за измама, включително циганските схеми ремици, лагери и т.н. се базират на човешката алчност, или на вътрешната убеденост на част от жертвите, че "аз съм много печен, всичко знам и точно мене няма да успеят да ме прецакат".

 

Ама успяват, така че умната :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...