Премини към съдържание

Допълнителен филтър за листа


rafaelo

Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

 

От много години искам да си направя допълнителен филтър на галанта, за да не влизат листа или клонки във вентилатора на климатроника. Преди буквално 2 месеца бях разглобявал цялата система, за да махам листа + смяна на филтър, и преди седмица пак чувам шумолене на листа в перките, направо се побърках предвид колко време отнема цялата процедура по разглобяване :icon_censored:

 

Та... помня че един колега беше писал в друга тема че си е направил подобен филтър, който стои някъде в началото на главния въздуховод, и не позволява на листа да влизат вътре. Предполагам е просто една най-обикновенна мрежа. Кажете ми моля ви, къде се намира мястото от което влиза външния въздух в купето за да го запуша с една хубава мрежичка и да забравя за този досаден проблем.

 

Ако може да ми го обясните по детайлно, ще съм благодарен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Едно време на Голфа си спомням, че много добре се получаваше с дамски чорап.

 

Къде въобще се намира мястото от където засмуква въздух?

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дамския чорап е с прекалено малки отвори, които лесно биха се запушвали с кал (комбинация от прах и дъжд с времето), предпочитам да ползвам пластмасова мрежа за комари. Тя е здрава и с достатъчно големи отвори. Да не говорим, че с времето тоя чорап може да замирише :D хаха.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Слагаш по - дълъг филтър от беемве, който запушва отвора и си готов. Много сме изписали, проспал си го!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тоест, листата ще се събират преди филтъра в купето в легенчето. Мен идеята ми е въобще да не стигат даже до там.

 

Редакция, с малко повече кОпане намерих темата от 2006-та с евентуален отговор

 

Евентуално ако играчката е прекалено голяма, от кой модел BMW трябва да взема филтър ?

Редактирано от rafaelo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кажете ми моля ви, къде се намира мястото от което влиза външния въздух в купето за да го запуша с една хубава мрежичка и да забравя за този досаден проблем.

 

Ако може да ми го обясните по детайлно, ще съм благодарен.

Намира се под предното стъкло, като махнеш пластмасовата решетка на чистачките, между моторчето на чистачките и стъклото .

Абе по детайлно от това http://media.snimka.bg/s1/4147/034537366.jpg?r=0 и това http://media.snimka.bg/s1/4147/034537365.jpg?r=0 няма как да ти го обясня .

Слагай един чорапогащник върху отвора и си свиркай, даже и комар няма да влезе, за листа да не говорим .:D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...