Премини към съдържание

Mitsubishi Space Star 1.6 2001


Препоръчано мнение

Здравейте!

Нов член съм във форума и горд собственик на мицубиши...

Колата я закупих в петък, нямах време да я регистрирам и утре остава да я регистрирам. Колата няма номера и се наложи да я оставя до утре в автокъщата. Платих еко такси и т.н. Но..... Аз я закупих с немския талон, но вътре в него никъде не пише какъв цвят е колата и какъв е номера на двигателя. Възможно ли е утре в КАТ Добрич да ми направят проблем че нямам номер на двигател в документите които имам...

Мерси предварително и ще се радвам ако ми помогнете. Номерът на рамата ми е : XMCLNDG3A2F005844

Редактирано от Scorpionss86
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Нов член съм във форума и горд собственик на мицубиши...

Колата я закупих в петък, нямах време да я регистрирам и утре остава да я регистрирам. Колата няма номера и се наложи да я оставя до утре в автокъщата. Платих еко такси и т.н. Но..... Аз я закупих с немския талон, но вътре в него никъде не пише какъв цвят е колата и какъв е номера на двигателя. Възможно ли е утре в КАТ Добрич да ми направят проблем че нямам номер на двигател в документите които имам...

Мерси предварително и ще се радвам ако ми помогнете. Номерът на рамата ми е : XMCLNDG3A2F005844

 

Здравей колега!

На немските документи не се указва номера на двигателя.

На големият талон там където е буквата R пише цвета на автомобила.

Трябва да имаш два немски талона - голям и малък.

Ако е от друг град търговеца хубаво гледай какви документи ти пише,да не се разкарваш два пъти, че много хора си патят в последно време.Ето какво ти трябва за регистрацията.

1.Двата немски талона

2.Фактура от фирмата

3.Договор за покупко-продажба от фирмата

4.Декларация от фирмата-вносител. Ако е с транзитни номера - да са вписани номерата. Ако е с платформа вкарана -да се напишат номера на платформата.

5.Декларация №8 за Екотаксата от името на фирмата-вносител.

Това е което трябва да ти напише търговеца. Отделно си носиш платената Екотакса и Гражданската отговорност.

Най-добре е,ако търговеца е с теб за да ти съдейства при регистрацията. Аз така си ходя с клиентите в КАТ, за да не се притесняват.

Ако има още нещо което не ти е ясно - питай. :icon_n_king:

post-1036-013274900 1413711784_thumb.jpg

Редактирано от alex2511
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В КАТ точно преди да ти монтират номерата ти проверяват номера на двигателя и го вписват където е нужно. :mitsu-smiley: Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!

Днес регистрирах черната звезда без никакви проблеми.

Най накрая след регистрацията имах възможност и да се насладя на комфорта. Това ми е 6-та кола и за сега като 1во впечетление е много добре.

Сега.... чакам заплатено време за да я обслужа и да я подкарвам всеки ден :)

Днес осетих че нещо от ляво като пукане и тракане има около колелото. И тоя от автокъщата ми каза че тампона на макферсена бил за смяна, та ми даде нов да си го сменя, минах 200км днес и ми се струва че сякаш не е от този тампон това пукане ли как да го нарека незнам. Чувам го само при потегляне но не винаги

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито и да те слуша! :icon_clap: Гледам, че регистрираш в Добрич, а живееш във Варна. Ако в работен ден минаваш през голямото кръгово под "Метро", се обади (тел. мога да ти пратя на лични). Аз също отскоро се сдобих със Спейс Стар.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега!

На Метро ходя в месеца веднъж. Просто всеки ден съм на работа и нямам възможност да обикалям. Днес на паркинга до работа забелязах че има един галант със Шуменска регистрация. Може да е на някой колега от форума. Честно казано до преди да купя колата не бяхобръщал внимание на тези коли и изцяло се бях насочил към Мазда Премаси. Но след оглед на над 40 коли от тоя модел, разбрах че всичко се поправя но не и ръждата.Тея Мазди гният ужасно много и така след като се разочаровах от маздата попаднах на мицу и нямаше нужда да му мисля много. Дано скоро има среща и някой от вас да сподели мнение за колата ми. Сигурен съм на 100%, че ще намерите забележки .... Но какво да ви кажа за 3000 купих кола със пълна сервизна история от 2001 до 2014г. Касовите бележки са избелели и не личи какво е купувано, но поне пише какво е сменяно. Мислех че колата е от Германия, но съм грешал. Карана и е внесена от Холандия дали за добро или не незнам кой как поддържа

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!

Ето ме отново с нова болежка, дано няма други:)

Когато тръгвам, от дясната страна мисля че на колелото точно се чува сериозен звук от рода на чат, чат и т.н. Още като я купувах от автокъщата ми казаха, че тампона на макферсена бил за смяна. В събота ще ходя да го подменям, дори от автокъщата самите те ми закупиха нов. Въпроса ми е- не се ли сменят и 2-та заедно или може и само единия?

Другото което е. Страх ме е дали бих стигнал до сервиза. Да докато я регистрирам и т.н. изминах 250 км, но от 1 седмица не я карам тъй като нямам и време за нея. Възможно ли е да се окаже друго а не макферсен, и така като чатка може ли да стане нещо по - сериозно. Интересното е че чатка само когато потеглям и спирам, при движение и на дупки няма чаткане.

Другата ми болежка... Осветлението ми на таблото не свети, никаде във форума не намерих как се водят крушките на таблото и колко на брой са? Иначе останалите крушки на мигачи, ръчна и т.н. светят, само осветяване нямам... И последната ми болежка... Колана който е най отзад - висящия незнам как се води.. Търся пластмасовата декорация за него.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лампите за осветление на таблото са 8 бр., 3 на скоростомера, 3 на оборотомера и по 1 на температурата и горивото. 12V, 1,2 W , без метален цокъл. Купи си само лампички, обикновено по магазините като кажеш за табло с уреди и ти набутват крушки с фасунгата, готови за монтаж. За да извадиш старата крушка от фасунгата използвай ръкавица с гумирани пръсти. Новата я щракваш във фасунгата и тестваш с мултицет!!! Ще си спестиш няколко сваляния на табло. Не всеки път телчетата на крушката опират добре във фасунгата и тя не свети. Вземи си повече от 8 бр. и си провери всички контролни лампи. При мен беше "изгоряла" :rolleyes: тази за чека на двигателя. От горния линк гледай след снимка 4, аз кори на волана не съм свалял. При свалено табло не търси отвор за жилото-при теб няма жило. Задната страна на таблото ти също не изглежда като на сниматата Каризма, при теб всички фасунги са с еднаква големина.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви колеги!

В събота, ако времето е подходящо, ще пробвам да го направя. По принцип докато бях с толедото, сам си подменях всичко, но с тази още се опознаваме :)

Всеки ден на път за работа ( пеша) минавам по ул. Младежка и там има едно сиво спейс стар, също и до работата ми на Тех-ко също има едно сиво по цял ден спряно да не са на някого от вас :) Преди няколко дни видях и едно до затвора т. синьо.... Видите ли черна перла с техеранска регистрация - Аз съм :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм под зелените камъни, в района на радио завода (там работя) :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, ако може да помогнете с някакво мнение за следния автомобил:

 

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11414678468266348&slink=7xje0u

 

Благодаря ви.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, ако може да помогнете с някакво мнение за следния автомобил:

 

http://www.mobile.bg...48&slink=7xje0u

 

Благодаря ви.

 

Фотогеничен!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...