Премини към съдържание

Основен ремонт на скоростната кутия


Velikov78

Препоръчано мнение

Здравеите колеги ,(автомобила е LANCER1.5 109кс 2008г) нещо не ма кефи скоростната кутия има някакво страно виене и като чили стържене като от лагер които е останал на сухо,отделно и скоростите щтракат като влизат и когато съединителят не е натиснат се чува едно такова леко потракване а като го натисна изчезва!!! Пробвах да се размина с този ремонт посредством добавки за скоростната кутия. Едната беше ХАДО-спринцовка 30г струваше 54лв. А другата някаква немска за 70лв STX или нещо подобно. Не съмнено имаше ефект но малък което е твърде не достатъчно за мен. За това съм се решил да се захвана с основен ремонт които да включва и подмяна на съединителя и абсолютно всички лагери по скоростната кутия. Та бих се радвал на всякакви съвети и препоръки от ваша страна за което БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО !!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не си споменал за колко км си ѝ взел живота на тая скоростна кутия? Чисто информативно, че ми е интересно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не си споменал за колко км си ѝ взел живота на тая скоростна кутия? Чисто информативно, че ми е интересно.

Автомобила е на 130 000км

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За толкова време си "отиват" съединител и лагер, но чак кутията ....

За кои лагер става въпрос ??? За аксиален ли ??? Тои не може да вие по време на движение а мен наи много ме дразни точно виенето което някакси се осеща наи много при скорост от около 60км/ч без значение на коя скорост съм или дали въобще съм на скорост

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За кои лагер става въпрос ??? За аксиален ли ??? Тои не може да вие по време на движение а мен наи много ме дразни точно виенето което някакси се осеща наи много при скорост от около 60км/ч без значение на коя скорост съм или дали въобще съм на скорост

При вас тропа и вие лагера на първичния вал, а аксиалния е този, къде се сменя заедно със съединителя.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При вас тропа и вие лагера на първичния вал, а аксиалния е този, къде се сменя заедно със съединителя.....

Здр DJ Tymbi , значи скоростната кутия трябва да се отваря със сигурност а горе доло колко излиза един такъв ремонт говорим само за частите съединител , аксиален лагер и евентуално лагерите на скоростната кутия ??? И към кои марки за части да се ориентирам ???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здр DJ Tymbi , значи скоростната кутия трябва да се отваря със сигурност а горе доло колко излиза един такъв ремонт говорим само за частите съединител , аксиален лагер и евентуално лагерите на скоростната кутия ??? И към кои марки за части да се ориентирам ???

.......съединителя ти комплект е около 600 лв(по точно последно -580 лв.)оригинален с доставка от 2 седмици.....лагерите са 5 на бр. основните,като само един трябва да го поръчаш оригинален, защото аналози няма....той е най скъп около 140 лв, но има вариант и да не се налага смяната му......останалите са м/у 60 и 90 лв......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.......съединителя ти комплект е около 600 лв(по точно последно -580 лв.)оригинален с доставка от 2 седмици.....лагерите са 5 на бр. основните,като само един трябва да го поръчаш оригинален, защото аналози няма....той е най скъп около 140 лв, но има вариант и да не се налага смяната му......останалите са м/у 60 и 90 лв......

Редактирано от Velikov78
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Aдали има вариант това щтракане при превключване на скоростите да е от проблеми с синхронизаторите??? Само да отбележа че не е хъркане а просто си прави щтрак когато си включва на скорост и на всички звука е почти един и същ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Превключването и при мен е така още от началото(нова кола) и не мисля, че е проблем. Ако е от

синхронизатори ще хърка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Превключването и при мен е така още от началото(нова кола) и не мисля, че е проблем. Ако е от

синхронизатори ще хърка.

Така ли , странно !!! Колега да те питам при теб има ли такъв шум от скоростната кутия (виене като от лагер ) и на колко хил км си???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На 84к км, но нямам никакво виене. Иначе при превключване хрупането е вътре в купето някъде под скоростния лост, а не от скоростната кутия. Даже пукането съвсем в началото беше по-силно в последно време е намаляло.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някакви идеи за читава скоростна кутия втора употреба ??????

Абе човек, не се вкарвай сам в някакви сериали ..На кола на 130 к. км. ще търсиш кутия ..:icon_doh:

Разглоби първо, виж от къде е шумът, може са е от аксиалния лагер, пък тогава ще го мислиш ..

Ако е от кутията, най много един лагер на първичния вал да се наложи да смениш ..

Хората карат с една кутия по 4-500 хиляди км. ти сам си създаваш главоболия ..:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе човек, не се вкарвай сам в някакви сериали ..На кола на 130 к. км. ще търсиш кутия ..:icon_doh:

Разглоби първо, виж от къде е шумът, може са е от аксиалния лагер, пък тогава ще го мислиш ..

Ако е от кутията, най много един лагер на първичния вал да се наложи да смениш ..

Хората карат с една кутия по 4-500 хиляди км. ти сам си създаваш главоболия ..:)

Офф не знам и аз вече, побъркаха се с тая скоростна кутия!!! Днеска звънях в Мицубиши Бургас за нов съединител комплект казаха ми 900лв а за лагерите в скоростната кутия всичките още 1200лв с 15дена доставка

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами така е, като звъниш не където трябва ..:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти всичко на готово ли си свикнал да получаваш ? ..:D

Ако се зачетеш из форума, ще се светнеш и сам, че освен Мицубиши Бургас има и Ратола, има и колеги от Варна които вкарват ОЕМ части на по сносни цени (писано е из темите), а освен това, ди джея няколко поста по нагоре те е светнал вече с доста по ниски цени ..;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Пичове поне за сега ремонта на скоростната кутия се отлага!!! Днес си взех автомобила от сервиза ,оказа се че след смяната на двата предни лагера на главините и едно масло на скоростната кутия работата заспа!!! Благодаря на всички които се опитаха да ми помогнат !!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...