Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

ABS датчик!


Bishu

Препоръчано мнение

Здравейте!

 

Миналата седмица ми изгоря датчик на ABS-а. Заден десен. ESP и вс други спом системи изключват в последствие. Цената на въпросния датчик в Тех-ко е 429лв, 10 раб дни доставка. Балкан Стар - 700+. Колата е Лансър 2008ма, 1.8, бензин, 143 HP. Пробег 75'000 км.

 

В Тех-ко останаха шашнати от цената (работят с дилъри, не поддържат такива скъпи части, особенно за немасов автомобил).

 

Все пак, не само те се шашнаха... около 500 лв за датчик (с труда)... замислям се дали си струва да я задържа колицата?

 

Ако някой има подобен опит, нека сподели.

 

Всякакви коментари по темата са добре дошли.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чакай сега, повредил ти се е един датчик и ти вече се замисляш да сменяш колата? :icon_doh:

 

В БС е ясно, че надуват цените, но има доста алтернативни места за резерни части, разрови се и си смени датчика. Факт, че не са евтини тези датчици ама това важи и за други марки автомобили.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Правено ли е нещо по окачването на задно дясно колело?

 

Как установихте, че сензора е изгорял? - Провери визуално

аа няма прекъснат кабел по веригата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Правено ли е нещо по окачването на задно дясно колело?

 

Как установихте, че сензора е изгорял? - Провери визуално

аа няма прекъснат кабел по веригата.

 

Установено е с комп диагностика.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Правено ли е нещо по окачването на задно дясно колело?

 

Как установихте, че сензора е изгорял? - Провери визуално

аа няма прекъснат кабел по веригата.

 

Единственото, което е правено по окачването е смяна на тампони преди една година.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гледам, че си от Варна. Провери в Интеркарс, намират се точно до DHL, но може и по телефона де http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_blush.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гледам, че си от Варна. Провери в Интеркарс, намират се точно до DHL, но може и по телефона де http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_blush.gif

 

Благодаря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като взех моят Lancer(2-ра ръка), след 2-3 месеца отиде същият заден десен датчик. Проверих в БС, но и на мен ми казаха нещо от рода на 700 лв, че и нагоре. Реших да си взема датчикът от автоморга, което се оказа по-добрият вариант, защото ми струва 150 лв. Проблемът е, че тези Lancer-и малко трудно се намират по автоморгите.

Редактирано от BlackWolf
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте ,

 

Днес бях до OverDrive и след диагностика .... преден десен ABS датчик. След поискване за цена от Балкан Стар:

 

Колата е EVO X ,но като гледам разлика с обикновенният Lancer няма.

############# Mail

Здравей,

 

 

Датчика е на цена 867,44лв. и е със срок на доставка 14 дни. Оставам на разположение за по-нататъшни въпроси.

###### END MAIL

 

Ако щеш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах проблем със заден датчик на ABS, цената беше същата от БС. Предлагам ти да си го купиш втора ръка. Аз намерих датчик за около 200 лв. от Lancer, който се продаваше на части.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах проблем със заден датчик на ABS, цената беше същата от БС. Предлагам ти да си го купиш втора ръка. Аз намерих датчик за около 200 лв. от Lancer, който се продаваше на части.

 

Еми ще търся дано да изкочи нещо по бързо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Откакто съм изчистил грешката (7 дни) проблеми нямам ,но скоро ще видя да е закача да прочета пак за грешки,за да видя дали пак не се трупат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То ако ти излезне грешка за това нещо веднага ще ти светнат лампи по таблото. Така, че щом не свети нищо си наред.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То ако ти излезне грешка за това нещо веднага ще ти светнат лампи по таблото. Така, че щом не свети нищо си наред.

 

 

Ами когато ми правеше проблема понякога свети изгася колата тръгна изгасне или примерно цял ден свети просто го прави RANDOM след изчистването на грешката го няма.

 

Казаха ми ,че датчика е динамичен и при натрупване на определен брой инфромация тогава решава ,че имаш драма тъйче още нищо не знам.

 

Ако изявяваш желание да ми прочетеш пак грешките ще си платя/черпя както ти е по удобно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Според мен датчиците не се повреждат.

На старата ми кола за 22 години никога не съм имал проблем с ABS датчик.

Винаги проблем са създавали кабелите и винаги прекъсването е било в участъка от купето до колелото.

При смяна на накладки трябва да се внимава за кабелите!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...