Премини към съдържание

Маншон на лява полуоска


Препоръчано мнение

Колеги понеже сменявах алтернатора и ми се наложи да полежа под колата забелязах че скоростната кутия е омазана с масло и си капе на пътя.До сега не съм забелязал понеже я спирам на различни места и не се е застоявала толкова.вижда се маншона на полуоската омазан в масло, но над него и покрай него изглежда чисто.Олято е само от маншона на долу.Та не знам дали не е пълен с масло вътре и да е спукан леко и да капе, или пък е с грес, а капе един Господ знае от къде.Има една пластина го държи, предполагам като и отвия болтовете ще излезе маншона.Който има представа или пък е разглобявал моля да пише, защото не знам дали да източвам първо кутията.После задължително ще сменя маслото защото нямам идея до сега колко е изтекло.. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Олято е само от маншона на долу.Та не знам дали не е пълен с масло вътре и да е спукан леко и да капе, или пък е с грес, а капе един Господ знае от къде.Има една пластина го държи, предполагам като и отвия болтовете ще излезе маншона.Който има представа или пък е разглобявал моля да пише, защото не знам дали да източвам първо кутията.

Първо се източва маслото от кутията, тогава се освобождава планката, работата е малко френска ..:)
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Първо се източва маслото от кутията, тогава се освобождава планката, работата е малко френска ..:)

Колега от къде да си купя хубав маншон,че моя го сменях миналата година и сега пак капе.

Само де не от по 100лв маншона.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега от къде да си купя хубав маншон,че моя го сменях миналата година и сега пак капе.

Само де не от по 100лв маншона.

Че има ли такива маншони от 100 лв.:D аз по скъп от 40 лв. не съм виждал ..
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...

Здравейте, колеги!

 

Вкарването на новото возило вече е към края си, но ми казаха, че не е лошо да помисля за смяна на маншон, в к-т с лагер (или семеринг - не разбрах) на лявата полуоска, откъм ск. кутия. Нямам си на идея що за чудо е това, само разбрах, че не е като на другите коли (маншонът да се върти с карето) а нещо като на старите шкоди - маслото от кутията маже се полуоската и маншонът не се върти. Френска работа, както е споменато по-горе.

Да помогнете с някой линк, да видя що за чудо е това? Не знам какво да търся...

Благодаря!

П.П Забравих да спомена - Спейс Стар 1.3, 82кс, 2002г.

Редактирано от FearSoft
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги!

 

Вкарването на новото возило вече е към края си, но ми казаха, че не е лошо да помисля за смяна на маншон, в к-т с лагер (или семеринг - не разбрах) на лявата полуоска, откъм ск. кутия. Нямам си на идея що за чудо е това, само разбрах, че не е като на другите коли (маншонът да се върти с карето) а нещо като на старите шкоди - маслото от кутията маже се полуоската и маншонът не се върти. Френска работа, както е споменато по-горе.

Да помогнете с някой линк, да видя що за чудо е това? Не знам какво да търся...

Благодаря!

П.П Забравих да спомена - Спейс Стар 1.3, 82кс, 2002г.

 

Заповядай.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията!

А дали това е, което ми трябва: MR911158

https://www.autopower.bg/%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%82-%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D1%88%D0%BE%D0%BD-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%B5-herth-buss-jakoparts-mitsubishi-space-star-dg0-1.3-16v-dg1a-j2885013-g11434c124-i11481984.html#oe

И според вас това дали е пълен комплект?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

А дали това е, което ми трябва: MR911158

https://www.autopowe...1481984.html#oe

И според вас това дали е пълен комплект?

Това определено не ти трябва, при теб проблема най вероятно е в лагерчето, тези маншони почти не се късат, а това което гледаш е само маншон .

Пълния комплект изглежда ето така

http://websrv.tech-co.net/tecdocpublic/img/056/26021_300573.JPG

 

и комплект на Льобро е 34-35 лв. по магазините за авточасти .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, определено това ми трябва. И макар и маншонът най-вероятно да е здрав, така и така ще се сваля няма да е лошо да се смени комплект. Проблемът е, че намирам такива само за модел DG_A (1.6), а моят май е DG_O (може и да бъркам) и не знам дали е същият като за 1.3.Ако някой може да даде линк към някой магазин ще ми е от голяма помощ. все пак имам колата от едва 10 дни нямам голям опит с частите за този автомобил...

П.П Току що открих това: https://autoprofi.bg/manshon-kare-za-mitsubishi-space-star-(dg_a)-13-16v-(dg1a)-16177-p2466901.html

Дали е моят комплект?

Редактирано от FearSoft
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нещо размерите му не ми вдъхват доверие на този маншон, а и качеството на изработка ако е като на снимката, нямам думи .:)

Полуоската при теб е с диаметър 26 мм., т.е. маншона трябва да е с лагер с вътрешен размер 25,8 мм., а на този пише 30 мм., пък цената изобщо да не я коментираме .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега FearSoft, понеже си нов във форума, да те ориентирам - един от вариантите, които имаш, е да си поръчаш частите от колегата mario64 - хем е възможно да ти излезе по-евтино, хем със сигурност ще са за твоята кола. Пиши му на ЛС. Успех.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Прав е Марко ,за размера ,такъв е комплекта.

https://www.avito.ru/perm/zapchasti_i_aksessuary/pylnik_shrusa_vnutrennego_mitsubishi_space_star_497783951

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...