Премини към съдържание

Има ли интерес към "вентилиран" преден капак за ЕА галант


SLX

Препоръчано мнение

Понеже възникна нужда един галант да се проветрява по-интензивно, на моите хора им се подмята преден капак с вентилационни отвори отгоре. Две са причините, поради които се ползва - първата и най-важна, подобрява охлаждането чувствително, естествено в комбинация с допълнителни мерки. Втора съпътстваща полза е, че е сравнително два пъти по-лек от оригиналния. Сега, дали изглежда гъзарски и има ли визуални предимства вие ще си преценявате, аз коментирам функционалност. Ако случайно някой се вълнува, мога да помоля да се направи матрица. Цената за форума ще е около 250 лв. Капакът се предава обработен за боя, с нанесен филер.

 

На снимката има допълнителен отвор за охлаждане, може, разбира се, да е без него.

 

14518761415_3a0a0d0035.jpg

Редактирано от SLX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен няма да има голям интерес. На пръстите на едната ръка ще се преброят кандидатите си мисля.

Онзи ден бях изпаднал в състояние на безплодно мечтаене и си представих моя автомобил с подобен капак, вече многократно и напразно споменавания "пълнеж" в моторния отсек, веерско крило с трети стоп, авансова броня и за край две ауспухови гърнета 3х1х1, та като запрекъсва някоя свещ барем да знам на кой ред цилиндри да я диря :-)

 

Като гледам измислили сте отворите много добре. Изглежда по-добре от този в мечтите ми. Второто наподобяващо рамка оребрение не си го бях представял :icon_rock: . Чудя се как стоят нещата с тези отвори по отношение на дъжда, топящия се сняг и замръзващия в лед дъжд и може ли да направи беля като капе върху двигателя. Като гледам ще се стича от декоративния капак върху предния колектор. Извинявам се за левашкия въпрос, но наистина нямам идея.

Такъв капак ще заспи на предна броня sport edition и avance. На другите ще стои сякаш като подарен заради липсата на по-агресивни форми. Но това е мое виждане.

А дали може да се барне някоя формичка в предния край на капака над фаровете да оформи горния им ръб да напомнят малко за очите на анаконда.

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен няма да има голям интерес. На пръстите на едната ръка ще се преброят кандидатите си мисля.

Онзи ден бях изпаднал в състояние на безплодно мечтаене и си представих моя автомобил с подобен капак, вече многократно и напразно споменавания "пълнеж" в моторния отсек, веерско крило с трети стоп, авансова броня и за край две ауспухови гърнета 3х1х1, та като запрекъсва някоя свещ барем да знам на кой ред цилиндри да я диря :-)

 

Като гледам измислили сте отворите много добре. Изглежда по-добре от този в мечтите ми. Второто наподобяващо рамка оребрение не си го бях представял :icon_rock: . Чудя се как стоят нещата с тези отвори по отношение на дъжда, топящия се сняг и замръзващия в лед дъжд и може ли да направи беля като капе върху двигателя. Като гледам ще се стича от декоративния капак върху предния колектор. Извинявам се за левашкия въпрос, но наистина нямам идея.

Такъв капак ще заспи на предна броня sport edition и avance. На другите ще стои сякаш като подарен заради липсата на по-агресивни форми. Но това е мое виждане.

А дали може да се барне някоя формичка в предния край на капака над фаровете да оформи горния им ръб да напомнят малко за очите на анаконда.

Хих. Това е мод за гаражни коли ;)

Това оребрение е с тавичка отдолу, да не вали на маторя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз гласувам "за " ако ще правим групова поръчка! :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки че чакам удобния момент да взема карбонов такъв +1 :) Имам 2 въпроса обаче:

- От какъв материал е?

- Ще има ли нужда от допълнителните заключвания дето се слагат на повечето такива капаци?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif
Галанта мечта за мен. Продаваше се наскоро в Германия, бързо го купиха, поствал съм го и преди. Радва окото, особено с тия двуцевки отзад... :icon_rock:

http://www.mediafire.com/convkey/db4f/6ve8tscvu4rvodrfg.jpg
http://www.mediafire.com/convkey/ae0f/90j5v1wc5yuwxg7fg.jpg
http://www.mediafire.com/convkey/4202/jkhjb4b80q2y10bfg.jpg
http://www.mediafire.com/convkey/9dca/dpd6lxiisue24pffg.jpg

Редактирано от rafaelo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няколко промени и колата придобива друг вид и излъчване - капак с вентилация, крило на багажника, хубави джанти поне 16 цола, тъмни стъкла и може би по един ауспухов накрайник от двете страни. Формите позволяват оптичен тунинг, а моторният му приляга.

Има наистина красиви автомобили, които обаче не търпят промени по вида и всяко подобрение във вида, без джантите и лип спойлерче, развалят визията и дори стават "цигании".

Звукът ще се промени към по-добро с два кюнеца, като всеки издухва газовете от три цилиндъра. На празен ход ще е много приятно гъргорене, което дори може да се направи по-силно от сегашното "съскане на гъсок". Нещо като пулсиращо боботене ще стане. Може да се сложат ел. клапи, които да отварят глас при някакви обороти, напр. 4000. Така на път няма да надуват главата на пътниците, а при желание, може да създадат настроение...

На мен капакът много ми харесва и ако всичко ми беше 6 по колата, щях да се запиша.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако се съберем 50 калпака, цената може и на 220 да я свалим :icon_blush: . Един детайл, който няма да ръждяса никога.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да! Да не повярва човек . Във форума да се съберат 50 човека :icon_refuse:. Това да го вида няма да го повярвам. Колкото отговориха за тунинг пакети. При положение ,че няма внос на такива. Това са гоооооооооооолеми мечти за такава бройка желаещи.

Да разбирам ,че сега цената е 250лв или не?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз не бих се заел да правя матрицата за 4-5 човека. Така че според мен цената към момента от 250 лЪва е само ако се съберат достатъчен брой хора. SLX ще каже де.

Дип че съм скъсан и капакът на моя галант си е лачен, иначе щях да участвам. Без това не мога да си харесам друга кола за тези пари... Със 17-ките, задна броня от аванс, крило от дзVeR-4 и такъв преден капак, друго ще каже вида на колата. И стъмване на някой и друг прозорец и тя ще хваща окото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз не бих се заел да правя матрицата за 4-5 човека. Така че според мен цената към момента от 250 лЪва е само ако се съберат достатъчен брой хора. SLX ще каже де.

Дип че съм скъсан и капакът на моя галант си е лачен, иначе щях да участвам. Без това не мога да си харесам друга кола за тези пари... Със 17-ките, задна броня от аванс, крило от дзVeR-4 и такъв преден капак, друго ще каже вида на колата. И стъмване на някой и друг прозорец и тя ще хваща окото.

Да, ще направят капачета, щом е мерак. Досега не е имало проблем с отваряне на капака, респ. нужда от ключалки, но знае ли човек. Ако е твърде тънък стъклопластът, може да се вее капакът, но това е известно как да се направи- хем достатъчно материал, хем да е леко. Може, естествено и карбонов да е, но цената трябва да се умножи по 3. Може да е стъклопластна основа и с карбонов плат, който не е 100 % карбон, но няма кой да се занимава с такива къстъм поръчки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

А да имаш представа кого ще е възможна изработката на тоз елемент? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 6 месеца ...
  • преди 2 седмици ...
  • преди 1 година ...

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...