Премини към съдържание

Информация и помощ след наводненията!


Препоръчано мнение

  • Admin

Здравейте всички,

 

Предполагам, че вече всеки се е запознал с трагедията след валежите из цялата ни държава. Положението никак не е розово (меко казано) и в подобни моменти е повече от ВАЖНО да бъде хора и да си помагаме.

 

В тази насока вече има открита дарителска сметка за Варна. Ето и информацията за нея:

 

SMS с текст DMS VARNA на номер 17 777

 

Положението в Добрич и Дряново е доста зле към този момент и ако има дарителски сметки за тях ще гледам да обновявам темата.

 

Относно колегите от засегнатите части:

 

Към този момент знаем единствено, че колегата Емил Димитров (Варна) е добре. Ако някои има повече информация ще е хубаво да се сподели.

 

 

Update:

 

Фондация "Помощ за благотворителността в България" (ФПББ) откри и банкова сметка в помощ на пострадалите в „Аспарухово“.

 

IBAN: BG50 UNCR 7000 1520 9423 89

BIC: UNCRBGSF

Банка: Уникредит Булбанк

Адрес: София, пл. "Св. Неделя" № 7

Име: ФПББ

Основание: наводнение 2014

 

В банковата сметка може да се получават дарения и от чужбина, като те няма да бъдат таксувани с входящи такси.

 

Update:

 

Дарителската сметка вече е за всички сериозно засегнати места. Повече информация:

 

http://www.dmsbg.com/index.php?page=4&spage=0&item=448&p=0

 

 

П.С. Ако изпращате SMS имайте предвид, че системата DMS е пренатоварена и ще получите отговор след няколко минути.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Виктория Кътова: Пунктове за събиране на помощи:

София ул. Подуево N1 организираме пункт в Нови Искър Драгомир Ангелов, Казичане, бул. СЛИВНИЦА Marin Marinov КАФЕ ОНГЪЛ,

 

Вече има ПУНКТ за събиране на помощи във Варна на адрес: ул. Иван Вазов 26 - Детската Къща. Всеки, който има възможност, може да остави там или да изпрати дрехи, храна, детски храни, всичко необходимо. За връзка, тел. 0884/195699 или 0876/616950

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Atanas Atanasov

С приятели инициирахме Сборен пункт за събиране на помощи за пострадалите от наводненията във Варна.

Сборният пункт се намира на София, ул. Искър 11А (на ъгъла с ул. Бачо Киро). Събираме ги днес до 24:00, утре (събота) от 10:00 до 24:00 и в неделя от 10:00 до 16:00. След това ще ги изпратим с бърз влак за Варна, където ще пристигнат в понеделник в 6:20 сутринта. Там ще ги приемат доброволци и ще ги откарат до кризисния щаб в Аспарухово.

 

Можете да помогнете с:

- Дрехи, бельо, обувки

- Лопати, кофи, гумени ботуши, дъждобрани (хората няма с какво да разчистват калта и наносите)

- Храна, питейна вода, консерви, храна за бебета

- Газови котлони

 

Ако имате възможност, опаковайте нещата здраво в кашони или дебели чували. За връзка: 0878 20 80 44, 0877 256 556, 0888 522 071

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,найстина положението в кв.Аспарухово е повече от трагично!

Снощи дядо ми се прибра след 23:00 и през това време се е опитвал да се измъкне,защото е бил в центъра на приливната вълна!Пред очите му водата е отнесла към Варненското езеро(канала му викаме ние) 10 автомобила ,които са потънали в последствие!Незнам как е спасил колата си...Това става до Сити Център Аспарухово!

Аз изкарах голям късмет защото си бяхме вече вкъщи с жената и детето като заваля,но ако се бяхме позабавили 15-20мин незнам какво щяхме да преживеем!

Призовавам всички съпричастни към загиналите и пострадали хора да помогнат чрез дарителската кампания!

Само ние можем да си помогнем един да друг!

Да припомня пак на всички варненци -НЕ УПОТРЕБЯВАЙТЕ ВОДА ОТ ЧЕШМАТА!Незнам кой квартал откъде се захранва но аз не бих рискувал!Дерето в Аспарухово е пълно с какви ли не удавени животни!Има голяма опасност от зараза!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Действително ако ние не си помогнем като народ ... няма кой друг. Поради тази причина и споделям цялото инфо, което получавам и виждам.

 

Лично аз съм преживявал подобен потоп (когато беше в Бисер ... имаше и на други места) и знам какво е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Български Червен Кръст - ПОМОЩ ЗА ПОСТРАДАЛИТЕ ОТ НАВОДНЕНИЯТА В СТРАНАТА

 

http://www.redcross.bg/floods_bulgaria2014.html

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трагедия голяма....какво може да направи човек, освен да склони смирено глава пред природата...Анализи и изводи сега много, след дъжд - качулка... Съболезнования за близките на починалите. Дано народа стане по-сплотен след тази драма... Иначе цяла Варна е зле след потопа...Наводнени мази и подлези, натрошени улици пълни с кал, чакъл и парчета асфалт, паднали клони и дървета...морската алея също е в трагичен вид и т.н. Крайно време е държавата да започне да работи, и да не стават трагедии след всяка аномалия във времето.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Държавата се издържа от държавен бюджет.Там трябва да има разчетени пари за такива ситуации.Тези пари идват от нашите данъци,от данъците на родителите ви.Тези пари трябва да са там.Няма ли ги ???? Вместо да се правим на родолюбци измивайки си съвестта с един смс се запитайте къде са парите ??? Да ви открехна ли .... откраднати са от същите тези,които сега ви организират кампания да помогнем на Варна.Всички,които сега парадират по стените си с това DMS Варна и си мислят, че помагат жестоко се лъжат.Трагедията е от вчера, а вече се събират пари????Ама кой ще ги разпределя,ама как е такива неща не си задават като въпроси.И нека хората от засегнатите места да се организират и да си поискат държавната помощ.И ако им се отговори,че няма тогава да се хванат и да ги изринат тия боклуци и да се разбере къде са парите на хората.Сори,но всички са заблудени жестоко ако си мислят,че помагат.Не искам да принизявам трагедията на хората,но това е нищо в сравнение с това,което се случи в Сърбия.Ами ако беше с такива размери ??? Пак ли щяхме да си пускаме смс-и???Къде е държавата ??? Кой открадна парите,че сега си правим камания ?

И пак питам, КЪДЕ Е ДЪРЖАВАТА????? :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Държавата се издържа от държавен бюджет.Там трябва да има разчетени пари за такива ситуации.Тези пари идват от нашите данъци,от данъците на родителите ви.Тези пари трябва да са там.Няма ли ги ???? Вместо да се правим на родолюбци измивайки си съвестта с един смс се запитайте къде са парите ??? Да ви открехна ли .... откраднати са от същите тези,които сега ви организират кампания да помогнем на Варна.Всички,които сега парадират по стените си с това DMS Варна и си мислят, че помагат жестоко се лъжат.Трагедията е от вчера, а вече се събират пари????Ама кой ще ги разпределя,ама как е такива неща не си задават като въпроси.И нека хората от засегнатите места да се организират и да си поискат държавната помощ.И ако им се отговори,че няма тогава да се хванат и да ги изринат тия боклуци и да се разбере къде са парите на хората.Сори,но всички са заблудени жестоко ако си мислят,че помагат.Не искам да принизявам трагедията на хората,но това е нищо в сравнение с това,което се случи в Сърбия.Ами ако беше с такива размери ??? Пак ли щяхме да си пускаме смс-и???Къде е държавата ??? Кой открадна парите,че сега си правим камания ?

И пак питам, КЪДЕ Е ДЪРЖАВАТА????? :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

 

Предполагам, че повечето хора са съгласни с теб (и аз), но факта, че държавата е абдикирала не означава, че и народа трябва да го прави. Аз лично вярвам (или поне голяма част) от събраните средства ще достигнат до хората именно, защото държавата не е намесена тук.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тук един младеж Костадин е написал някой неща.

 

Написаното го подкрепям на 100%! Аз и в деня на потопа, споделих пред колеги в чата, че за мен са виновни от една страна циганите които с години изсичат незаконно дърветата, пълнят с боклуци деретата и вдигат котурки където им падне и от друга страна властта която НЕ РЕАГИРА! Не знам просто докога ще ги търпи народа!

 

Цитирам по памет виц който Вальо беше постнал: Циганче пита баща си, какво е "демокрация", а той му отвръща - "това е когато българите работят и ни издържат...", циганчето пита отново: "а те не се ли сърдят?!", баща му отвръща: "това вече е дискриминация!"

Редактирано от Емил Димитров
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз се питам следното - дали циганите сами по себе си са виновни за наводнението, т.е. да го кажа по друг начин - ако не бяха цигани, а българи - дали щяхме да ги обвиняваме? Естествено че да. Застрояването си е факт, няма значение кой етнос е застроил. Въпросът е не, че циганите са застроили, а че са застроили. Т.е. въпросът се измества към "къде е била държавата през годините" та е разрешила незаконно масово застрояване?? Въпрос, който всички 'държавници' избягват и никой не иска да даде отговор. Даже май им е по-угодно да ни оставят да набеждаваме циганите. Но според мен не бива да превръщаме тази трагедия и човешка драма в етническа борба и чистка...

А какво ми е мнението за циганския етнос, е отделна тема... Наистина отделна, не виждам връзка с тази тема.

Тук се пита в задачата - къде е главния архитект и другите главни през годините? Къде са и кметовете? И няма ли някой журналист да ги покани на обща среща и да ги подпита туй-онуй, поне да се запознаем с тях... Според мен чистката трябва да започне от няколко освободени високи държавни и общински позиции!!! Заплатата на кмета примерно е 10 пъти по-висока от минималната работна заплата и това не е случайно - неговата отговорност към общността би следвало да е 10 пъти по-голяма, но в случая явно всичко е на хартия и в кавички. А не Портних и Бойко само да си мятат топките... отляво-надясно за по-добра вентилация можеби; в друга страна предполагам, при подобни обстоятелства, една оставка е напълно благоприлично решение...

 

Дере - релефна даденост, която в голям крайморски град като Варна се превръща във важна част от естествената инфраструктура, ако няма друга изкуствено направена. Все едно да заселим магистрала Тракия с палатки... дали ще можем да преминем?!...

И все пак говоря наизуст, не съм виждал ситуацията реално.

 

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif

И моята история от вчера: към 19.00 - подухва лек прохладен ветрец, аз си седя на балкона, уморен от целодневния физически труд с плочките в банята; към 20.00, вече прибрал се в стаята, усещам/чувам, че ветреца леко се засилва - но абсолютно нищо особено. И към 20.30 - буквално за броени секунди - профучава уникална буря, каквато аз не съм виждал никога. Дограмата по терасата едва не падна (остана стабилна все пак, понеже лично съм я монтирал :)), излезнах на терасата - нищо не се виждаше от прах, вятъра беше толкова силен, че имах чувството, че ще ме отнесе, на улицата се завихриха няколко мини-торнадо-та; едното превиваше дърветата до земята, другото буквално разпиля боклуджийските кофи и ги запрати към една кола (на косъм се разминаха) като носни кърпички...

Мицку го бях спрял на тротоара пред едно дърво. Бурята беше толкова силна, че се поколебах дали да отида да го преместя; докато се чудех (в рамките на минута), един огромен клон (разбирайте половината дърво) се отчупи и с тътен се стовари... точно до Мицку. Не, че колата ми е толкова скъпа, но не исках да я загубя по такъв нелеп начин, реших да я местя. Обляках набързо едни гащи, майка през това време се опитва да ме спре, но аз самоотвержено я уверих да не се притеснява (прегръдка като за последно нямаше, не съм сантиментален), изтичах до входа, вратата се праскаше като детска книжка, изчаках бурята да отмине, но тя се засилваше, започваше и да вали, излезнах и този път наистина щях да литна, превих се на две и едва ли не на четири крака допълзях до колата, крих се зад едни храсти, случайно някое дърво да не ме уцели. Бързо влезнах, запалих, не знам как се измъкнах между нападалите клони, но успях да я изместя на безопасно място.

 

Снимки има във ФБ, но не мисля, че е нужно да демонстрирам, понеже повечето ми сънародници май са го видяли наживо.

Уникална буря - уникална заради стихийността си и щетите след нея.

Не знам дали се замисляте, но напоследък природните катаклизми зачестяват - наскоро имаше страхотно тежка зима с много сняг и студ, още по-наскоро - земетресение, сега и наводнения и бури... Плаша се какво ни чака занапред!

Редактирано от Арх. Пътко
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса не е само в това, че са се натресли в дерето. Вярно е, е че власт-имащите през годините са виновни, че не са ги изгонили, но този проблем го има в цяла БГ. Катуна им се появява за една вечер, а котурките изникват като гъби...Прогонването става скандал, който се отразява като дискриминация, и понеже сме им длъжни видиш ли трябвало да им се осигурят жилища...Аз ако опъна една палатка на центъра, и почна да настоявам, да ме обезщетят с жилище какво ще стане?! Аз ако не си платя тока...водата... за един месец дали няма да ме одрежат?! Аз ако не си плащам данъците дали няма да ме потърсят...?! Защо не им се търси отговорност на тях и кой е дискриминиран в тая държава?! Освен това, въпросното дере...освен, че са се самонастанили там, от години го пълнят с боклуци и останки от мародерствата им (на които ако сте пострадал, едва ли ще ги защитавате). Да ме говорим, че от години секат незаконно дърветата там, което също е предпоставка за бедствието...Държавата им дава помощи под формата на дърва и въглища, а те ги продават и след това секат от горите... Познат на жената ходил да помага като доброволец, искал ботуши и лопата, но му казали че няма. Как така няма?! Еми циганите ги ошушкали и ходят да ги продават в други краища на града.. Въпросният г-н Костадинов, е казал нещата с истинските думи пред обществото и няма какво да го нападат сега. Това общество малко трябва да се замисли какво го чака в бъдеще и какви проблеми те първа му предстоят с така наречените "съграждани" от ромски произход, които дори трябва да им се забрани да гласуват!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...