Премини към съдържание

Свирене на ремък


Препоръчано мнение

Здравейте, може да прозвучи малоумно, но ремъкът ми свиреше (някой от двата), смених ги и двата с чисто нови (уж оригинални), при което спря да свири за определено време от около месец. После незнайно защо, в момента в който пусна климатроника засвирваше на ниските обороти и трябваше да подам газ за да спрът. А от няколко дни го прави при първото палене за деня и си свири първите няколко минути отново, като паднат оборотите. Преди два дни ходих за смяна на масло и помолих да ми го натегнат, но същата работа... Пак си свири, от какво може да е това, дори и да не съм пуснал климатроника пак просвирва, направо откачам вече...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, може да прозвучи малоумно, но ремъкът ми свиреше (някой от двата), смених ги и двата с чисто нови (уж оригинални), при което спря да свири за определено време от около месец. После незнайно защо, в момента в който пусна климатроника засвирваше на ниските обороти и трябваше да подам газ за да спрът. А от няколко дни го прави при първото палене за деня и си свири първите няколко минути отново, като паднат оборотите. Преди два дни ходих за смяна на масло и помолих да ми го натегнат, но същата работа... Пак си свири, от какво може да е това, дори и да не съм пуснал климатроника пак просвирва, направо откачам вече...

 

и аз като ги смених с нови се появи този проблем и го правеше преди рядко,а сега като е топло на всяко палене ... явно са ни пробутали стари ремъци и затова

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

и аз като ги смених с нови се появи този проблем и го правеше преди рядко,а сега като е топло на всяко палене ... явно са ни пробутали стари ремъци и затова

 

Ами, незнам дали са стари, но дали има начин да го оправя това нещо, дали не е от сами климатик нещо да го товари или за смазване да има нещо?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с колофон на прах да намажеш ремъка :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, на първо място си виж в какво състояние ти е акумулатора...!Ако е добре и пак "просвирва"нещо, потърси спреи за ремъци-почти на всякъде ги има...10..12 лева е флакона :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Виж си обтяжната ролка на пистовия ремък, от нея ти свири сигурно. Особено щом с включване на компресора го чуваш. При мен имаше такова просвирване, а след като я смених тази ролка, стана ясно че си е и шумяла, но се е губила в общото.

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пистовите ремъци след смяна, като се покара малко се натягат още една идея :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, оказа се, че има едни (шайби/ролки) които също се сменяли... сири ми една от тях, смениха ми ги и нямам вече никакъв проблем, в общи линии на японските коли се сменяли с ремъците, така ми обяосниха...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...