Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Свирене на ремък


Препоръчано мнение

Здравейте, може да прозвучи малоумно, но ремъкът ми свиреше (някой от двата), смених ги и двата с чисто нови (уж оригинални), при което спря да свири за определено време от около месец. После незнайно защо, в момента в който пусна климатроника засвирваше на ниските обороти и трябваше да подам газ за да спрът. А от няколко дни го прави при първото палене за деня и си свири първите няколко минути отново, като паднат оборотите. Преди два дни ходих за смяна на масло и помолих да ми го натегнат, но същата работа... Пак си свири, от какво може да е това, дори и да не съм пуснал климатроника пак просвирва, направо откачам вече...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, може да прозвучи малоумно, но ремъкът ми свиреше (някой от двата), смених ги и двата с чисто нови (уж оригинални), при което спря да свири за определено време от около месец. После незнайно защо, в момента в който пусна климатроника засвирваше на ниските обороти и трябваше да подам газ за да спрът. А от няколко дни го прави при първото палене за деня и си свири първите няколко минути отново, като паднат оборотите. Преди два дни ходих за смяна на масло и помолих да ми го натегнат, но същата работа... Пак си свири, от какво може да е това, дори и да не съм пуснал климатроника пак просвирва, направо откачам вече...

 

и аз като ги смених с нови се появи този проблем и го правеше преди рядко,а сега като е топло на всяко палене ... явно са ни пробутали стари ремъци и затова

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

и аз като ги смених с нови се появи този проблем и го правеше преди рядко,а сега като е топло на всяко палене ... явно са ни пробутали стари ремъци и затова

 

Ами, незнам дали са стари, но дали има начин да го оправя това нещо, дали не е от сами климатик нещо да го товари или за смазване да има нещо?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с колофон на прах да намажеш ремъка :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, на първо място си виж в какво състояние ти е акумулатора...!Ако е добре и пак "просвирва"нещо, потърси спреи за ремъци-почти на всякъде ги има...10..12 лева е флакона :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Виж си обтяжната ролка на пистовия ремък, от нея ти свири сигурно. Особено щом с включване на компресора го чуваш. При мен имаше такова просвирване, а след като я смених тази ролка, стана ясно че си е и шумяла, но се е губила в общото.

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пистовите ремъци след смяна, като се покара малко се натягат още една идея :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, оказа се, че има едни (шайби/ролки) които също се сменяли... сири ми една от тях, смениха ми ги и нямам вече никакъв проблем, в общи линии на японските коли се сменяли с ремъците, така ми обяосниха...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...