Премини към съдържание

Мнение-спешно


свето

Препоръчано мнение

Здравейте колеги,помагайте кой с каквото може.Извинявам се предварително,че автомобила не е Галант,но тука се чете повечко,като че ли :icon_hmm: .Става въпрос за покупка на Лансер,ако може да кажете нещо повече, конкретно за този автомобил http://nfs.mobile.bg...ls&slink=6bz3vd

бащата на жената иска да си купува количка,а финансите са му дооста ограничени и не разбира ама грам от автомобили,та ми е надул главата да му търся до няколко дни авто,а на мен ми харесват Галантите ама пусти ограничения,та поради тази причина ми хвана окото посочения автомобил в обявата.Гледах и други марки,ама все ме влечеше към :mitsu-smiley: ,ако имате конкретно мнение за този лансер моля ви казвайте,че дядото не стои мирен без кола :D .Благодаря ви предварително :first:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да ръждата и аз я видях,интересува ме повече как стои въпроса с поддръжката на този тип автомобил

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да ръждата и аз я видях,интересува ме повече как стои въпроса с поддръжката на този тип автомобил

Това е по- добрата Каризма бре, :D за какви поддръжки говориш ? ..

Само сипваш и караш, и от време на време кърпиш и боядисваш ..:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Погледни и Мазда 323F '1996+ - ако намериш читава ще останете доволни, гаранция.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тези Лансери са доста здрави, съдейки по моя Колт, който е идентичен. Ламарината верно е слабо място. Картера също страда от ръждясване. Окачването е здраво и евтино за ремонт, аз досега нищо не съм правил по моето, с изкл. на две биалети (от Опел взех) и два лагер-главини - по 50лв е единия (малко са скъпи).

Мазда 323 - да. Даже по-добре, не защото е по-здрава, а защото има голям избор от тях, за разлика от Лансера.

И моето предложение - Нисан Примера/Алмера от по-старите (Р11) - и те са доста здрави. Микра също, но тя ще е малка на баща ти.

От японските коли, от лични и общи впечатления, мисля, че Нисан и Мицубиши се поддържат най-евтино.

Иначе може и някоя Тойота, но те са по-скъпи и ... май с по-скъпи части :)

 

А към конкретната обява - това Лансерче ще е чудесно за предвижване от т.А до т.Б, но с не повече от 80км/ч :). Слушай за странни шумове от ск. кутия при натиснат и не съединител, гледай за ръжда отдолу по картера и окачването, виж как се набира... моята на газ е доста спъната, на бензин е малко по-добре. Разхода ми би следвало да е горе-долу този, въпреки че от доста време не съм я засичал.

Редактирано от Арх. Пътко
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам такъв, само че октомври 95 и дизел. Изключително здрав автомобил. За подръжка мога да кажа, че това което съм правил от 2007 до 2013 без да броим маслата и филтрите е следното:

Смяна на предни накладки 2 пъти за по около 30-40 лв, задните още не съм ги пипал.

Смяна на предни амортисьори Монрое - с труда 250 лв.

Биелетки за около 12 лв

Маншони на полуоските и кормилната рейка - нямам спомен за цена но беше нещо смешно

Анренажът заедно с ролки други джунджурии с труда беше около 400-450 лв.

Кормилната рейка има нужда от ремонт-сълзи масло, но засега не ми е приоритет

Другото е нафта ;)

За ламарините - появи се ръжда от тавана, а не по калниците :) Но за 19 годишна кола от нисък клас ако и ръжда не се появи, това означава че е или трабант или Рено Еспейс. Сегашния ми лансер е 2006 и оня ден видях че едната вежда е цъфнала.

 

....

А към конкретната обява - това Лансерче ще е чудесно за предвижване от т.А до т.Б, но с не повече от 80км/ч :).

Това пък с 80 км/ч от къде го измисли?! Моята печка си движи със 170 докато я вкарам в лютеницата на оборотомера, така че годините в случая не са от кой знае колко голямо значение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колицата е супер в Перник при мен има същия но червен и мога само да кажа, че е уникален, пък и за тези пари и на тези 198000+ километри, стига да е читава газовата, колицата е страхотна и ще ти издържи поне до 250000-300000 километра само да си я обслужваш, само гледай, карай и т.н. преди да си правиш заключение, не се хвърляй в приключения като мен, че още ме боли тиквата, не за Lancer-а от снимката долу, а за една друга бангия http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/drive.gif

Редактирано от cpurage
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички взели мнение,помогнахте ми и то положително.Аз си знаех,че са почти безпроблемни ама си е друго да го чуеш от хора които или карат или са карали подобен автомобил.Благодаря ви още веднъж,админа ако реши може да заключи темата,пък аз ще се похваля ако сме пазарили :mitsu-smiley: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това пък с 80 км/ч от къде го измисли?! Моята печка си движи със 170 докато я вкарам в лютеницата на оборотомера, така че годините в случая не са от кой знае колко голямо значение.

Аз не говоря за твоята, а за тази. Като ѝ гледам висналата задница, сигурно може и със 199 да върви, но тогава няма да върви, а ще лети...

Иначе съвсем сериозно и без много ирония - здрави коли са, спор няма. Бих казал единствения по-сериозен проблем е ръждата. Говоря по принцип. Твоята сигурно е изключение :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Стига с тази ръжда, бре.

Ако твоят картер е ръждясал, не със всички е така....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.....

бащата на жената иска да си купува количка,.....

Всъщност май пропуснахме този момент, а той е много съществен :icon_naughty:

Има едни дЕдовци дето тачат зетьовете си повече от синовете си, има и едни, на които и космически кораб да им вземеш сигурно боята няма да им е присърце. Има и трети и четвърти видове, така че.... да не те объркаме нещо :icon_n_dunno:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...