Премини към съдържание

Двигател за Спейс Стар 1.6


Препоръчано мнение

Привет колеги, моля помагайте!!

Двигателят на колата изпуши буквално -започна да гори масло- повече от литър за 100 км. :icon_hmm: , цилиндрите и те не работят. Оказа се, че е карана с добавка и когато я купих й смених маслото си погаза рогата на хиляда киломатре каране. От сервиза ми казаха да си приготвя една хубава 4цифрена сума за ремонт :icon_box: До Пламен в София не съм ходила, не знам има ли смисъл. Та сега си търся двигател. Дали ще попадна на читав е въпроса, така че ПОМАГАЙТЕ!

Колата е 2004 г. на газ с ГИ и бензин.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Двигателите 1,6 са много кът,не се знае и на какъв ще попаднеш,да не същия като твоя.

Ако бях на твоя място щях да си блъскам главата по две направления:

-да продавам колата на части поне да възвърна част от вложенията си,но трябва да си наясно,че това отнема време и необходими умения

-да се ревизира стария мотор,едва ли ще излезе толкова скъпо,но пък ще си имаш НОВ

Успех

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Намираш си читав майстор договаряте цена ,сваля двигателя и го разглобява и от там...шлайф и проверка на главата и блока.Като части две три семеринги ще си приготвиш една гарнитура за главата както и комплект болтове за главата и гумички за клапаните,от там едни основни и биелни лагери със сегменти и имаш нов двигател.Проблема е никакъв с частите работата е да попаднеш на майстор който ше работи по колата както и който да шлайфа всичко по двигателя./препоръчвам в Сливен или Пловдив/.

Абсолютно задължително взимаш само оригинални части просто ще ти излезе много по евтино не за друго.../От къде можеш да ги поръчаш на най добри цени на лични мога да ти отговоря/

Като цяло ако вземеш друг стар двигател евентуално имаш доставка на самият двигател и от там кихаш труд на майстора да извади единият да сложи другият и палиш и в най добрия случай спестяваш парите които ще дадеш за части и шлайфове на твоя стар двигател ,НО имаш голям риск не всичко да е розаво с новия /стар/ двигател и тогава работата става дебела имаш още един мъртвец само,че в багажника.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно задължително взимаш само оригинални части просто ще ти излезе много по евтино не за друго.../От къде можеш да ги поръчаш на най добри цени на лични мога да ти отговоря/

Ние останалите трева ли пасем? :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Виж напр. тази обява http://www.car24.bg/pcgi/car.cgi?act=3&adv=11351016994654516&avto=Mitsubishi_Lancer двигателят трябва да е същия...

Определено е същия :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Информативно, някой може ли да каже колко излиза ремонт на двигателя, и колко е разумната цена на двигател втора ръка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Информативно, някой може ли да каже колко излиза ремонт на двигателя...

 

Само майстора, и то след като го отвори...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да кажа какво се оказа след отваряне на двигателя. За съжаление се оказа, че двигателя е отварян, най вероятно са сменяни сегменти и до такава степен са прешлайфани цилиндрите, че разстоянието между тях е около 4,5 мм. и блока няма да понесе ново шлайфане. Освен това единствено за този двигател няма ремонтен комплект бутала :icon_blush: И се започва ходене по мъките- от къде да намеря читав двигател. Тези които гледах в Мобилето са от морги в Монтана и Враца, където им се носи славата и Пловдив, където въобще не ми вдъхнаха доверие. Ако имате наблюдения и нещо предвид, :help:

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Информативно, някой може ли да каже колко излиза ремонт на двигателя, и колко е разумната цена на двигател втора ръка.

 

Зависи какво се прави. За моя двигател (4g63) само частите стъпаха на 800лв без масло и други консумативи. И това при 20% ползвани отстъпки, където може.

Труда си беше от мен и не се смята.

Само че аз сменях глава (втора ръка със смяна на вложки и пълен шлайф), сегменти, бутала, гарнитура, семеринги, ремъци и ролки.

Ако бях сменил ремъците с ролките навреме щеше да ми излезе 200 лева.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...