Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Крушки за фаровете на Carisma


ruark

Препоръчано мнение

Колеги имате ли идея дали смяна на оригиналните крушки с по-добри би подобрила фаровете на Carisma (2003 година), определено има какво да се желае от късите светлини, като в същия момент не пречат на другите шофьори ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Иване препоръчай къде да видя за ксенонова система, гледам че се слагат на няколко места ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Извинявам се за лекото отклонение, но какво точно представлява системата Н4? Аз такива крушки си купувам, но има и Н7 и други още някакви. Нямам си на идея защо точно такива си взимам, освен, че защото такива ми бяха старите? Това някакъв стандарт ли е? Каква е разликата между Н4, Н7 и т.н..

 

Благодаря предварително. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Извинявам се за лекото отклонение, но какво точно представлява системата Н4? Аз такива крушки си купувам, но има и Н7 и други още някакви. Нямам си на идея защо точно такива си взимам, освен, че защото такива ми бяха старите? Това някакъв стандарт ли е? Каква е разликата между Н4, Н7 и т.н..

Мисля, че това са общо приети стандарти за крушки. Те са наистина много и са различни:

H1

H3

H4

H7

Н8

H9

H10

H11

R2

D1S

D2S

D1R

D2R

HB3

HB4

доколкото знам, разликата между тези стандарти е различното им захващане, т.е. цокъла. Освен това тези крушки които съм написал са все 12 волта, но ватовете са различни от 35-60/55. Това е общо казано.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се ,че се намесвам с моята Каризма 1999г GL, а за нея какво може да се направи отностно фаровете. Питам тъй като нищо не разбирам от това. Мисълта ми е, тя си е с някакви обикновенни фарове, може ли да се сложи ксенон система на нея, или просто трябва да си купя по-силни и по-качествени крушки за нея, тъй като и на мен ми се струва че късите не са достатъчно силни? :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Явно късите светлини на Carisma са общ проблем .

И аз несъм доволен от моите. Скоро смених крушките с Philips но почти нямаше промяна в светлината :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хубава тема.

 

Моето мнение:

 

 

Всички коли, с един фар(рефлектор) и с една крушка комбинирана за къси и дълги, които съм шофирал са били много зле. Тези, които са с отделени части на фара или рефлектора и с две отделни крушки са много по ефективни.

Когато избирах автомобил това да бъдат с отделни крушки ми беше задължително условие, но като видях Каризмата се влюбих в нея и реших да направя този компромис, знаейки че това ще ми къса нервите при нощно шофиране и особено в дъжд. Е, оказах се прав. Това техническо решение с една крушка без значение каква е марката на автомобила е много зле.

 

Така че, който иска хубави варове, си търси модел с отделни крушки за къси и дълги, съответно и с отделни рефлектори, без значение в един или два фара.

Що се отнася до поставяне на по-мощни крушки, това не е добра идея, тъй като контактите на релето за къси и дълги са сметнати за определен товар. Друг проблем е пространсвото и охлаждането на

по-мощната крушка, т.е. ако не се охлажда достатъчно ще гори по-често.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Друг проблем е пространсвото и охлаждането на

по-мощната крушка, т.е. ако не се охлажда достатъчно ще гори по-често.

...а и може да направи проблеми на рефлектора. :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...