Премини към съдържание

Въпрос за съединител


sasho

Препоръчано мнение

Колеги, някаква идея какъв ми е съединителя преди да го свалят.

 

Днес питах в магазин - казаха ми, че изкарвало два модела - 225mm и 215mm. Разликата в цената е драстична.

 

99г. ноември 2.0 136к.с

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някаква идея какъв ми е съединителя преди да го свалят.

 

Днес питах в магазин - казаха ми, че изкарвало два модела - 225mm и 215mm. Разликата в цената е драстична.

 

99г. ноември 2.0 136к.с

Смених съединител на Галанта ЕА2А 97г 215мм. е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някаква идея какъв ми е съединителя преди да го свалят.

 

Днес питах в магазин - казаха ми, че изкарвало два модела - 225mm и 215mm. Разликата в цената е драстична.

 

99г. ноември 2.0 136к.с

Или е единия, или е другия ..:D

Така не става, иска си номер на рамата за да се види с кой от двата си ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Рамата е ясна :-)

 

JMBSNEA2AXZ000783

 

 

Или е единия, или е другия ..:D

Така не става, иска си номер на рамата за да се види с кой от двата си ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Рамата е ясна :-)

 

JMBSNEA2AXZ000783

 

По това шаси излиза 225мм. На Exedi ( Японски ) притискателен и феродов + лагер NSK излиза към 350 лв.

Поздрави! :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

225 мм. ти е съединителя, т.е. от по скъпите ..:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някаква идея какъв ми е съединителя преди да го свалят.

 

Днес питах в магазин - казаха ми, че изкарвало два модела - 225mm и 215mm. Разликата в цената е драстична.

 

99г. ноември 2.0 136к.с

.........а каъв е проблема му?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Педала е малко твърд, но генерално при потегляне, особено когато е студена, има едно виене. Казаха ми, че е от нитовете, опирали в маховика... най-вероятно.

 

 

.........а каъв е проблема му?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А въобще има ли вариант, ако оригиналния е 225mm. да се подмени с 215mm?

Редактирано от sasho
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А въобще има ли вариант, ако оригиналния е 225mm. да се подмени с 215mm?

Има, ама ще трябва да си купиш и маховик ..
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Педала е малко твърд, но генерално при потегляне, особено когато е студена, има едно виене. Казаха ми, че е от нитовете, опирали в маховика... най-вероятно.

Ако ти опират нитовете от фередовия диск в маховика, значи нямаш съединител и бая трудно ще тръгнеш, а баир да качиш - абсурд.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 месеца ...

Бихте ли ми казали моят съединител от кой модел е 225мм или 215мм,номера на VIN JMBSNEA2AVZ000107,и приблизителна цена.

215 мм. е твоя, но и 225 можеш да ползваш..

Приблизителна цена- от 180 лв. нагоре ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А за 2.5 има ли различни размери (215 или 225 мм) и ако може цени. Питам информативно :) .

2.5 си е само на 225 мм., единствено на ЛЮК комплекта е на 230 мм. но не си струва за 5мм. повече да даваш 100 лв. отгоре, защото алтернативи на 225 мм. има и на 200 лв. ..
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, можете ли да ми дадете сайт през който да проверявам частите по VIN-a, че всичките, които съм пробвал до сега са или нетаботещи, или изкарват грешна информация или не приемат VIN номера.

 

Извинявам се, че се отклонявам от темата, но изчетох темите за проверка по VIN и нищо не става.

 

Благодаря и поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тук пробвал ли си?

Кои са тези части, които не са паснали? Няма чак толкова модификации и много от чарковете са еднакви за всички галанти от тази генерация.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тук пробвал ли си?

Кои са тези части, които не са паснали? Няма чак толкова модификации и много от чарковете са еднакви за всички галанти от тази генерация.

 

По-скоро проверявах информация за колата, преди да я купя, ето тук и ми изкарва че Галанта е 2.5 бензин, или са объркали при поставянето на VIN-а на колата при производството, или не разчита данните правилно.

 

Можете да проверите:

 

Колата е Галант '97 GLS TD

 

JMBSNEA6AVZ000671

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А тук?

Този твоя VIN откъде го гледаш? Виж го в талона и го сравни с набития на каросерията.

Номера на двигателя съдържа 4D68, а във ВИН го няма.

И в моя го няма: JMBSN EA5A XZ 000334. Двигателят ми е 6А13 (2.5 V6), а твоят е 4D68.

Мисля че на дизеловите галанти всичко им е еднакво. Ако търсиш нещо по ходовата част, кормилни накрайници, лагери на колела, амортисьори, тампони ... крушките също ... това е еднакво с който и да галант от тази генерация. Бензин, дизел, 2000, 2400 или 2500 кубика - няма значение. Вече под предния капак чаркалата са различни и няма как партидните номера да съвпаднат с на бензинов. Може алтернатора да е същият някъде, или свиркалото, казана за течност за чистачките с помпичката предполагам са еднакви. Всичко видимо по външната част на каросерията е идентично съответно за седан и комби....

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро проверявах информация за колата, преди да я купя, ето тук и ми изкарва че Галанта е 2.5 бензин, или са объркали при поставянето на VIN-а на колата при производството, или не разчита данните правилно.

 

Можете да проверите:

 

Колата е Галант '97 GLS TD

 

JMBSNEA6AVZ000671

То тук с този номер нищо не изкарва, ама това не е от значение в случая, защото съединителите на 2.5 и на дизела са едни и същи ..:)
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всичко си излиза и си е точно.

 

http://s12.postimg.org/mtqy017nt/pic.jpg

 

 

Мисля че колегата беше писал за сайта, който аз бях постнал.

 

Andy, благодаря за линка, всички части си излизат.

 

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че колегата беше писал за сайта, който аз бях постнал.

 

 

Точно ..:icon_thumbup: Само че не бях погледнал, че отдолу има и код в бързината и за това не ми е изкарало нищо, иначе като се вкара кода вЕрно го изкарва 6А13 .. Егати и декодера ..:icon_doh:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...