Премини към съдържание

Препоръчано мнение

В близко бъдеще искам да матирам колата в черно. Според вас оправдана ли е по-ниската цена на фолиото, какви са ползите от едното и от другото и кое си струва повече? Питам като постоянен индианец в областта.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В близко бъдеще искам да матирам колата в черно. Според вас оправдана ли е по-ниската цена на фолиото, какви са ползите от едното и от другото и кое си струва повече? Питам като постоянен индианец в областта.

 

Боя, разбира се.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Близо до нас има една кола матирана с черно фолио, от далече става, ама като се вгледаш от близо не стои хубаво и си личи че е фолио.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако говорим за цялата кола - боя ,а дреболии като части от интериора - фолио :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Атрактивно!!!

Тези предлагат и 8-часово обучение по "водно боядисване" в цяла Европа на 875 евро. - http://hgarts.com/en...inting-training

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Атрактивно!!!

Тези предлагат и 8-часово обучение по "водно боядисване" в цяла Европа на 875 евро. - http://hgarts.com/en...inting-training

 

Водно принтиране е това, а към колегата,.. за фолиото си има хора дето така ще ти го залепят,че никога няма да познаеш дали е фолио или боя,а и излиза в пъти по евтино.

http://sharkyfolio.com/

Редактирано от atila
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.....Според вас оправдана ли е по-ниската цена на фолиото, какви са ползите от едното и от другото и кое си струва повече? Питам като постоянен индианец в областта.

 

Мит Номер 1: "Ниската цена на фолиото". Ако мислиш че ще си направиш колата с фолио за 4,50 кв.м, да изглежда добре, жестоко се лъжеш. Това фолио, което се продава в автоджунджурийниците не става за нищо друго, освен да си облепиш пепелника и да постигнеш ефект на "тунингован Опел Астра" За целта се използват специализирани фолиа т.нар cast фолио което с монтажа няма да ти седне по-малко от 40-60 лв кв.м.

 

Мит Номер 2: "И аз мога - е*а ти му фолиото" Причината за тази самонадеяност много често крие в доводи от типа "Щом съм лепил тапети в хола на баба що пък да не си налепя и колата". Да, ама не! Има си инструменти, има си технология, има подход към детайлите температура, чиста среда, които ако не спазваш, повярвай ми разочарованието ти ще е многократно по-голямо от общия сбор на мерака ти + хвърлените пари.

Професионалистите го правят така:

но това ще ти струва доста повече от колкото да си пръснеш колата в качествен сервиз с качествена боя. Отделно, че в България не знам някой да практикува по този начин.

Между другото, мислил ли си какво би се случило ако някой злонамерен хулиган случайно вечерта е излял 2 бутилки "Терминатор" върху колата ти, тотално е скапал боята ти и колата ти трябва да мине на щета пред застархователя :) пу,пу,пу да пази Бог да не се случва на никой особено на хора дето се чудят как да си боядисат колиците ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Споделям мнението на SPP, аз преди време си бях наумил да облепям мицу и звъннах на човек, който се води един от най-добрите в бранша. За Миро-фолио става въпрос. Та той ми обяви цена тогава ориентировъчно към 1000 лв, че може и отгоре да стъпи. Въпроса ми е дали има смисъл за 1000+ лв да си облепиш колата, като за 1500 примерно можеш да я пръснеш цялата?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много интересно видео. :)

Намерих нещо подобно, направено в домашни условия и разбира се за много по-малко детайли

http://www.youtube.com/watch?v=VfTgAJwTuLU

А това е сайт, който предлага някакви текстури и апликатори :link:, но хич не е евтино $69 за 1 метър филм :icon_doh: . Сигурно има и други, но не съм ровил

Редактирано от spp
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Боя колега боя излиза по евтино. Качествено облепяне с фолио във Варна и цената е 2000лв и фолиото е качествено и колата после изглежда перфектно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за инфото. В крайна сметка фолиото ми звучи по-скоро рисково откъм качество и ще го направя с боя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...