Премини към съдържание

Outlander 2.4CVT 2008 - Свети жълтата лампа за двигателя


Препоръчано мнение

Здравейте,

 

Днес като запали колата и забелязах, че не загасна жълтата лампа за двигателя на таблото.

 

Някой да е имал подобен проблем? Автомобила е 2008-ма, бензин 2.4, CVT.

 

Разбира се ще ида да видят грешката в сервиз, но се притеснявам дали е безопасно да я карам така в следващите дни.

 

Благодаря предварително за мненията.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.....ако няма промяна в работата му, мисля че няма да има проблем да я караш така 2-3 дни......има ли АГУ ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.....ако няма промяна в работата му, мисля че няма да има проблем да я караш така 2-3 дни......има ли АГУ ?

 

Няма газова. Леко треперене се усеща, но може и да си въобразявам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може и да е скапан бензин. Сипи високооктанов и покарай, но при първа възможност тичай на http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/mitsu-smiley.gif-диагностик.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ОМВ. Но не мисля че е бензин. До момента за 5 години нито веднъж не съм имал подобен проблем. Утре съм записал час за диагностика и да видим какво ще кажат. Впрочем днес лампата е загаснала, но е добре да погледнат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В БС след диагностика установиха нагар на дроселовата клапа, който трябва да се почисти. Според тях, това е довело до светването на лампата. Освен това, като допълнение откриха, че външният ремък е за смяна. Той държи алтернатора, хидравликата и т.н. Освен ремъка се сменяли 3 ролки и заедно с труда очакват цена на смяната .... 1000лв. Автомобила е на 100 000 км и това е оригиналният ремък.

 

Някой който е сменял дали може да сподели някаква цена, защото малко съм изненадан от цената.

 

Става дума за 2008-ма година Mitsubishi Outlander, Instyle, 2.4L CVT бензин.

 

Благодаря предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм специалист и не знам цените за тези части, но ми се струва прекалено висока цена за 3 ролки един ремък (пистовия предполагам) и почистване на дросел. Дори и за оригинални части. Преди година сменях на Аутлендъра ми при обслужване на колата, включително и ангренаж на Gates и платих по спомен 700 лв. тотал. Като се прибера у дома ще видя в тефтера колко точно, но този ремък беше по спомен около 80 лв. Разликата с твоя е ,че беше на двулитров двигател, но не ми се вярва да има чак такава огромна разлика в цените на ремъка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Цената не включва дроселовата клапа. Нямам представа защо е такава. Казват че имат 1 ден работа по автомобила за да ги подменят. Ще проверя и за други възможности.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Цената не включва дроселовата клапа. Нямам представа защо е такава. Казват че имат 1 ден работа по автомобила за да ги подменят. Ще проверя и за други възможности.

За тази цена би трябвало да вкл. и дросела, но той не се сменя при такъв проблем, а се оправя.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В БС след диагностика установиха нагар на дроселовата клапа, който трябва да се почисти. Според тях, това е довело до светването на лампата. Освен това, като допълнение откриха, че външният ремък е за смяна. Той държи алтернатора, хидравликата и т.н. Освен ремъка се сменяли 3 ролки и заедно с труда очакват цена на смяната .... 1000лв. Автомобила е на 100 000 км и това е оригиналният ремък.

 

Някой който е сменял дали може да сподели някаква цена, защото малко съм изненадан от цената.

 

Става дума за 2008-ма година Mitsubishi Outlander, Instyle, 2.4L CVT бензин.

 

Благодаря предварително.

В Балканстар може да си изненадан само ако ти вземат малко пари.Иди при Пламен и после си мисли.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Интересно.. моя е 2008 и е на 135 хил км и още не съм сменял подобен ремък или ролки..

 

Цената и на мен ми се вижда висока.. предполагам повече от половината е труд по часова ставка..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В Ратола ми бяха оферирали оригинален ремък на цена от 239 лева с ДДС, но с поръчка! http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_thumbup.gif

Колко ли да са ролките в Б.С.?!?!? http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_hmm.gif

Колко ли да им е и трудът в Б.С ?!?!? http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_hmm.gif

Колко ли ще да вземат в Б.С за почистване на дросела ?!?!? http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_hmm.gif ............. та 1000 лева ?!?! http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_hmm.gif

 

п.п ......... я им еВи майката на тия и тичай при Пламен или в Ратола

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Та още малко допълнение по темата.

 

В БС препоръчаха за смяна скоро и съединението за генерацията на изгорелите газове, което изпускало и можело да доведе до грешки в ламбда сондите. Освен това на 100 000 км препоръчват смяна на свещите.

 

Някой дали може да ме ориентира за цени и какви свещи се препоръчват?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Та още малко допълнение по темата.

 

В БС препоръчаха за смяна скоро и съединението за генерацията на изгорелите газове, което изпускало и можело да доведе до грешки в ламбда сондите. Освен това на 100 000 км препоръчват смяна на свещите.

 

Някой дали може да ме ориентира за цени и какви свещи се препоръчват?

Иридиеви NGK FR5EI или FR6EI - се препоръчват, около 100 лв. 4-те ..

Ремъка, ако не си любител на надписите ОЕМ, е точно 5 пъти по евтин от това, което са обявили на колегата Ценов ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...