Премини към съдържание

Качествен звук


Препоръчано мнение

Момци, на телевизора съм закачил един компютър, на който си гледам филми и едно ДиВиДи, което е с 5.1 аудио. Моля някой с опит да сподели как е най - добре да свържа компа и дивидито към телевизора, за да изкарам възможно най - качествения звук и картина и с кой плеър да си гледам филмите, съответно и какви настройки да му правя?

В момента от видеокартата на ПЦ-то излиза HDMI кабел към телевизора, а връзката м/у тивито и дивидито е с оптичен кабел. Връзка м/у компа и дивито няма. Гледам с Пот плеър, аудио настройки на 2.0 стерео, дам ли му, примерно 5.1 някои от звуците се заглушават(примерно речта на актьора). Та, имам чувството, че точно звука ми куца :icon_crying:

Мнения?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нямаш ли вход и изход на HDMI в DVD-то ? Ако имаш пробвай варианта PC -> DVD -> TV.

При мен е подобна комбинация но компонента 5+1 само колонки си е вързани само за PC нямам проблеми с музиката.

 

Редакция: Пък като за начало що не пробваш 2-3 други плеъра ? :icon_n_king:

Редактирано от sunnyboy115
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам HDMI на дивидито. И аз си мислех за варианта ПЦ->двд->тв :rolleyes:

 

 

Опа, сега видях, че на дивиди-то отзад има:

HDMI out - 1бр

Optical Digital In за тв - 1бр

Audio In (L + R)чинчове

Еuro AV Output to TV(скар) - 1бр

 

Хм, къде да ръгна сигнала и какъв да е той от комп-а към двд-то???

Редактирано от mmotors
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаше и оптичен изход щеше да е още по-добре работата.Ако имаш такъв оптичен изход за звук на компа,най-добре е да използваш него и като си купиш кабел да си свържеш компа с двд-то,а от двд-то вече с HDMI или с оптичния кабел към телевизора и двата варианта са добри,стига HDMI да е от скъпите и с наистина позлатени накрайници.Още по-добре е,ако това двд е домашно кино с 5.1 звук и сигнала от компа влиза в него посредством оптичния вход/изход за звук,а картината си я пускаш директно към телевизора.Той може да е намален,мисля не е проблем. Има много качествени плеари из торентите,така че вземи си инсталирай някой друг или няколко за сравнение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш оптичен изход на звуковата карта на компютъра, свържи него с двд-то. Двд-то би трябвало да има вградени декодери за Долби и ДТС, затова трябва да настроиш кодеците които са ти инсталирани на PC-то да не декодират аудио потока. Опцията се казва "passthrough". Така не зависимо кой плеър ползваш (аз лично най съм си доволен от медиа плеър класик, няма аудио и видео поток който да не подкарвам) звукът ще отива към ДВД-то кодиран така както се чете от файла. Двд-то трябва да декодира сигнала и да го разпилее по колоните. По принцип HDMI връзката има предимства, защото оптиката ограничава преноса на данни до 6 канала с по-малък битрейт (HDMI позволява до 8 канала, 24 бита, 192 кхз честота на семплиране и мисля до 6 мегабита битрейт).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма оптичен изход на ПЦ-то :icon_crying: Дори се оказа, че и аналоговия има хардуерен проблем - единия канал го няма изобщо. Така, че оставам със старата конфигурация - от ПЦ-то(директно от видеокартата), чрез HDMI към ТВ-то, от ТВ-то чрез оптичен кабел към ДВД-то.

Засега толкоз. Ще проверя дали може да се добави и HDMI или оптичен изход от звуковата карта, но ме съмнява, че кат я гледам тя е на дънната платка...Та така :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В този вариант, трябва да потърсиш същата "passthrough" функция на телевизора. Това ще пропусне аудио потока от HDMI кабела, директно към оптичния изход на тв-то. По този начин сигнала ще се запази кодиран 5.1 ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В този вариант, трябва да потърсиш същата "passthrough" функция на телевизора. Това ще пропусне аудио потока от HDMI кабела, директно към оптичния изход на тв-то. По този начин сигнала ще се запази кодиран 5.1 ;)

:good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Що не си вземеш една звукова карта и да се реши проблема.Другия месец вместо 500 ще си купиш 200 патрона и ще стане работата :D .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Що не си вземеш една звукова карта и да се реши проблема.Другия месец вместо 500 ще си купиш 200 патрона и ще стане работата :D .

:icon_doh: :icon_doh: :icon_doh: Толкоз ли е скъпа бре :icon_crying: Тц, по - добре 300 патрона... :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_doh: :icon_doh: :icon_doh: Толкоз ли е скъпа бре :icon_crying: Тц, по - добре 300 патрона... :icon_thumbup:

 

Еми държат си цена картите. Вариант 1 и 2 примерно .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

E, убу де, като гледам тея саунд бластери по 1 шапка парЕ се ръгат в куплунг на дънната платка? :rolleyes: Чини ми се моята няма таквиз куплунзи :icon_hmm: Кво правя?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Слота на дъното който ти трябва е PCI-E x1. Ако имаш на двд-то дигитален вход за коаксиален кабел (представлява чинч) ще ти подаря един Creative Audigy 2 който е с такъв изход и е за PCI слот.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

E, убу де, като гледам тея саунд бластери по 1 шапка парЕ се ръгат в куплунг на дънната платка? :rolleyes: Чини ми се моята няма таквиз куплунзи :icon_hmm: Кво правя?

Купуваш си един 7.1 канален ресивър и хакаш всичките си звукови и видео сигнали у него :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Купуваш си един 7.1 канален ресивър и хакаш всичките си звукови и видео сигнали у него :icon_thumbup:

 

И от там на сетне? Нали не мислиш да сложи колонките от ДВД-то на ресивъра. Той ако искаше да прави нови инвестиции нямаше да го занимаваме :)

 

{style_images_url}/offtop.gif
Редактирано от Емил Димитров
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш на двд-то дигитален вход за коаксиален кабел (представлява чинч)

Има освен оптичен вход и още нещо до него, ама като се прибера ще го видя.

 

Купуваш си един 7.1 канален ресивър и хакаш всичките си звукови и видео сигнали у него

Грешка, пропускаш някои елементи :rulez:

 

ще ти подаря един Creative Audigy 2 който е с такъв изход и е за PCI слот.

За туй става въпрос :yes3: :icon_thumbup:

Редактирано от mmotors
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И от там на сетне? Нали не мислиш да сложи колонките от ДВД-то на ресивъра. Той ако искаше да прави нови инвестиции нямаше да го занимаваме :)

 

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif

P.S. Ето го моето скромно озвучение, само задните ОТ не се виждат. :link:

 

Кой, Илийчо да прави инвестиции :icon_thumbup: Хехе.

 

Но колонките на ДВД-то и заглавието на темата "Качествен звук" са взаимно изключващи се понятия.

 

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кой, Илийчо да прави инвестиции :icon_thumbup: Хехе.

 

Но колонките на ДВД-то и заглавието на темата "Качествен звук" са взаимно изключващи се понятия.

Туй не са инвесвтиции за мен, ама аз не съм учил счетоводство. Виж покупка на нещо, което да ти донесе приходи, може :D

Пък вярно, качествен звук за разните хора е различно понятие :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За голяма част от хората, качествен звук е не този които е ефектен и пръснат по много ОТ, а този които се доближава максимум да реалността. За това обаче големите аудиофили пръскат безбожно много пари. Ето един пример с HI-END колони чиято цена мисля е към 200 000 $ :icon_blush:

 

http://www.youtube.com/watch?v=_lmXi1y1fzs

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой знае, нека се счита поканен да ми помогне. Ако не - все едно нищо не съм питал.

За какви входове/изходи да гледам да има телевизора, за да позволи включване на озвучителна с-ма с активно субче и сателитки? Звукът от плоските ТВ не е добър поради липса на място за акустика. Целта е като ръгна USB паметта в слота на телевизора да зяпам някое записано кино в HD или блу рей и да се чува звука от озвучителната скромна системка. Без ДВД плеър - филм на "флашката" и колоните в телевизора.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нали не очакваш от тези сателитки чудеса... Ефекти и толкова :) Няма как едно говорителче да изкара целия честотен диапазон. Затова се изисква сметната кутия, филтри и говорители с различни честотни диапазони. Що се отнася до флашката, трябва определено да е бърза, за да може да гледаш 1080р директно от нея.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм скъсан и не очаквам качествен звук :) . Важното е да изкара звук от системката, който ще е по-добър от на телевизора. Бърза флашка :icon_hmm: ... гледам бюджетни ТВ-та (под 1000 на 32") и уж четат 2.0. На сегашните колонки съм изкарал 3 двойни кабела с чинчове към вградения усилвател и с 3,5" жакове към звуковата карта. Има някакви изходи, ама не ми е удобно да ги разглеждам, че трябва да разкача всичко. Наврял съм го под едно бюро. Не каза за буксите на бъдещия ми ТВ - какви трябва да има, или всички вече имат?

Звукът на РС е вграден и дори е 2-канален. Толкова за качеството при мен.

И аз приемам подаръци :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Анди той усб порта може да е 2.0, важно е флашката която слагаш каква е... Има голяма разлика между китайски ментета и китайски оригинали в скоростите на четене и запис. Относно твоята системка, ти и подаваш аналогово 6 канала, всеки по отделно. За нещастие, друг начин няма, защото тя има само 6 канала усилвател. Няма процесори, няма декодери и не можеш да и подаваш дигитален сигнал. Не съм виждал ТВ който да има 5.1 аналогови изходи.... Т.е. остава ти само варианта да гледаш от ПЦ-то. Звука ще идва от него както е до сега, а картината към ТВ-то..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...