Премини към съдържание

Автомата спря


bacarde

Препоръчано мнение

Здравейте колеги, помагайте....

Снощи карам 50,60 км. в час и автомата спря, бях на D, когато натискам гаста оборотите се вдигат, а колата стой сякаш сам на неотрална.

На L,2,3 и R пак така!Някой има ли идея какво се случва с автоматика ми? И кви са вариянтите ми....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, помагайте....

Снощи карам 50,60 км. в час и автомата спря, бях на D, когато натискам гаста оборотите се вдигат, а колата стой сякаш сам на неотрална.

На L,2,3 и R пак така!Някой има ли идея какво се случва с автоматика ми? И кви са вариянтите ми....

Превъртял торк конвертор. Към 1200 лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Превъртял торк конвертор. Към 1200 лв.

Най-вероятно е превъртял, но не го плаши с тази цена. :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи, да разбирам, че трябва да си тьрся нови скорости. Най-вероятно втора рака....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи, да разбирам, че трябва да си тьрся нови скорости. Най-вероятно втора рака....

Ако наистина проблемът е само в торка, рециклираш го, наливаш ново масло и газ докато пак мо дойде време. Ако намериш втора употреба, без да го рециклираш не се знае дали след някой друг км ще ти се случи същото, а пък новия не искаш да знаеш колко струва. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако няма стружки в маслото, ще си кара с неговото ... ако го е сменял той. Пък в случай че не знае дали и кога е сменявано, хубаво е да се смени.

Абе тия торкове защо превъртат когато са под слаб товар и в повечето случаи на фиксирана газ, а в същото време деянат на напън - ускорение, "кикове"? Странно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако няма стружки в маслото, ще си кара с неговото ... ако го е сменял той. Пък в случай че не знае дали и кога е сменявано, хубаво е да се смени.

Абе тия торкове защо превъртат когато са под слаб товар и в повечето случаи на фиксирана газ, а в същото време деянат на напън - ускорение, "кикове"? Странно.

Ей туй е много интересно да знайш. Имало вътре едни турбинки....и тъй нататък.

 

Колега, галанта ти коя година е и на колко км, че превъртя торка?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ей туй е много интересно да знайш. Имало вътре едни турбинки....и тъй нататък.

 

Колега, галанта ти коя година е и на колко км, че превъртя торка?

Колега,галанта е 1998 и е на 243000 км.маслото е на 2 год. С нормално ниво.

Незнам още какво, ще правя....нз

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бре, аз правя по 30 000 км/год., туй ще рече че за 15 год. ще навъртя 450 000км...Намали ги малко - идват около 400 000км за тея години...Което не е зле за тая кутия :)Моята на километраж е 200 000, сиреч къде 300 000 най - вероятно, очакват ме още 100-тина преди да я отеля, бива :rolleyes: Разглабяйте кутията и търси да ти направят вал, че май той превърта най - често...

Редактирано от mmotors
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бре, аз правя по 30 000 км/год., туй ще рече че за 15 год. ще навъртя 450 000км...Намали ги малко - идват около 400 000км за тея години...Което не е зле за тая кутия :)Моята на километраж е 200 000, сиреч къде 300 000 най - вероятно, очакват ме още 100-тина преди да я отеля, бива :rolleyes: Разглабяйте кутията и търси да ти направят вал, че май той превърта най - често...

Толкова пише на киломитража колега, а дали са реални, което силно ме съмнява и на колко е не се знае. Ако някой се е зблъсквал с този проблем, моля да сподели как точно се е справил с този проблем и какво му е струвало.Мерси предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.........както казаха някои колеги, превъртял е торка.......ремонта ще ти струва около 900-930 лв. като това вкл. сваляне на кутията,сваляне на торка, рециклиране и качване на торка, качване на кутията и масло + м.филтър ако има външен....вътрешния филтър го промиваме, но по желание на клиента може да му сложиме и нов, цената му е около 120 лв.....

Торка се рециклира като в заводски условия като се подменя проблемната част с готова, на фирма Сонакс, американска а не се правят побългарявания от типа на пренарязване на шлици,престъргвания,втулки и т.н........

Можете да ми пратите само торка,аз го рециклирам и ви го връщам обратно.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пламка, в кои случаи се налага демонтаж на скоростната кутия при превъртял торк и кога може да се направи само торка без да се сваля кутията?

Понеже новите коли са повече с автоматици, питам за да се ограмотя. Най-вероятно ще съм ти клиент в бъдеще.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.........както казаха някои колеги, превъртял е торка.......ремонта ще ти струва около 900-930 лв. като това вкл. сваляне на кутията,сваляне на торка, рециклиране и качване на торка, качване на кутията и масло + м.филтър ако има външен....вътрешния филтър го промиваме, но по желание на клиента може да му сложиме и нов, цената му е около 120 лв.....

Торка се рециклира като в заводски условия като се подменя проблемната част с готова, на фирма Сонакс, американска а не се правят побългарявания от типа на пренарязване на шлици,престъргвания,втулки и т.н........

Можете да ми пратите само торка,аз го рециклирам и ви го връщам обратно.......

 

И колко, ще ми струва само рециклирането на торка....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бре, аз правя по 30 000 км/год., туй ще рече че за 15 год. ще навъртя 450 000км...Намали ги малко - идват около 400 000км за тея години...Което не е зле за тая кутия :)Моята на километраж е 200 000, сиреч къде 300 000 най - вероятно, очакват ме още 100-тина преди да я отеля, бива :rolleyes: Разглабяйте кутията и търси да ти направят вал, че май той превърта най - често...

 

Е на тва му се вика, сметка без кръчмар. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...