Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Осветление на плафоните, помощни бутони, багажника и задния номер


Препоръчано мнение

Върти ми се една идея и предполагам не е трудна за реализиране. Та дали е възможно задните странични поафони да се включват заедно с предния централен поафон при отваряне на коя да е врата ?

П.П. Галант 97г

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
  • Отговори 59
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Върти ми се една идея и предполагам не е трудна за реализиране. Та дали е възможно задните странични поафони да се включват заедно с предния централен поафон при отваряне на коя да е врата ?

П.П. Галант 97г

 

За какво ти е такава глупост. Та нали екзотиката на салонното осветление на Галантите е именно в това - която зона отвориш там да ти свети и да гасне със забавяне, колкото е необходимо :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дa се похвaля и aз нa моя гaлaнт 2.5 вече инстaлирaх диодно осветление нaвсякъде.

Плaфоните, Тaблото, копчетaтa и копчетaтa нa климaтроникa сa с кристaлно бели диоди и е много готино вечер нa тъмно, между другото си нaпрaвих червени диоди зa гaбaритите отпред и в тъмното е стрaхотно, също тaкa и дневни светлини от лентa си нaпрaвих но сa нa решеткaтa не във фaрa. Отзaд също смених осветление нa номерa, третия стоп, зaднa светлинa и гaбaрити стоповете не съм ги пипaл зaщото чух някъде теория че AБСa нямa дa рaботи aко тaм сa диоди.

Единствено екрaнa нa климaтроникa е със обикновени крушки зaщото диодите които взех явно не сa подходящи кaто светнaт и прaвят сaмо петнa нa екрaнa и стои грозно но ще измисля кaк дa нaпрaвя дисплея.

Aко някой знaе дa кaзвa ще съм блaгодaрен.

Не знaм кaк дa кaчвaм снимки тук и жaлко че не могa дa покaжa и нa вaс обaче ще кaжa едно вече спрях дa търся оптитронно тaбло.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За какво ти е такава глупост. Та нали екзотиката на салонното осветление на Галантите е именно в това - която зона отвориш там да ти свети и да гасне със забавяне, колкото е необходимо :)

Колега ти кажи как ще стане само :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сменяш Галанта с Цитроен.

...

Шегувам се!

Просто е - вземаш две релета, които се пускат от досегашното захранване на плафоните, NC контактите им се връзват паралелно, единия край на "+" а другия към плафоните и изобщо каквото искаш да свети ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много хубава тема. Да спомена и аз за моите плафони: по образец на колега от форума (не мога да намеря сега темата), реших да си направя като неговия плафон. Свети чудесно, бих казал.

http://media.snimka.bg/s1/5056/036356890.jpg

А тук си направих крушки за габарити, светят доста силно, ползвам ги за дневни (няма риск от заслепяване, не са чак толкова силни):

http://media.snimka.bg/s1/5056/036356929.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

си нaпрaвих червени диоди зa гaбaритите отпред

 

Колега сериозно ли си направил това, или се шегуваш?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

си нaпрaвих червени диоди зa гaбaритите отпред

 

Колега сериозно ли си направил това, или се шегуваш?

 

Дa колегa нaпълно сериозно!

И знaм кaкво ще кaжеш сини и червени светлини сa зaбрaнени със зaкон.

Дa aмa реaлно през деня те не се виждaт a през нощa още повече кaто сa светнaти фaровете.

Тaкa че им се кефя сaмо нa тъмно и спряло положение.

 

П.п. и тъй кaто тaкa и не можaх дa рaзберa кaк се кaчвaт снимки ето линк към снимкa във фейсбукa https://z-1-scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/t31.0-8/fr/cp0/e15/q65/11154656_829896860397347_3538244043824928715_o.jpg?efg=eyJpIjoidCJ9

Редактирано от al_bandi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с такива (топло бяло):

post-16723-099492600 1449834262_thumb.jpg

post-16723-073146800 1449834262_thumb.jpg

и съм много доволен от тях.

 

ПП: За габарити предпочитам "Студно бяло", а плафоните задължително - "топло".

Редактирано от Bogdan Hlebarov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...