Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Осветление на плафоните, помощни бутони, багажника и задния номер


Препоръчано мнение

Бутона на тракшъна нарочно ли свети в жълто-оранжево?

Редактирано от mmotors
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 59
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

  • Admin

Нарочно го сложих жълто - оранжево, за да свети точно като таблото.

Много трудно намерих подходящия цвят на крушка, който съм описал в темата.

 

4. Бутон за TCL - без преправяне (жълт диод) от Тук (T3 1x1210 - Y).

 

Ако на теб не ти харесва може да сложиш всичките крушки да ти светят бяло - светло синьо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Показвам решението на проблема с осветлението на поставката за чаши и подлакътника. След като се сложи диода,светлината не може да се насочи на ляво и на дясно,затова има нужда от направата на "лупи" от светлоотразителен материал,в случая опакова от сладки (не агитирам никого за сладките,ама са много хубави и след тях с кеф ще започнете да изрязвате :D). Рязането и лепенето не съм го снимал,това се учи във втори клас :).

post-3680-088112100 1389111294_thumb.jpg

post-3680-027371300 1389111296_thumb.jpg

post-3680-028956100 1389111297_thumb.jpg

post-3680-051906600 1389111298_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Нарочно го сложих жълто - оранжево, за да свети точно като таблото.

Много трудно намерих подходящия цвят на крушка, който съм описал в темата.

 

4. Бутон за TCL - без преправяне (жълт диод) от Тук (T3 1x1210 - Y).

 

Ако на теб не ти харесва може да сложиш всичките крушки да ти светят бяло - светло синьо.

Браво за усилието и труда който сте положили,ефекта доколкото се вижда по снимките е уникален.де да можех и аз да сложа такива но тва със запояването по платки ми е малко в повече.Да попитам само може ли да ги запои някой който знае къде да запоява и под какъв ъгъл да бъдат тези идиотчета после ще ми ги прати :icon_blush: .Защото ако си ги правя със сигурност ще стане мазало

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Показвам решението на проблема с осветлението на поставката за чаши и подлакътника. След като се сложи диода,светлината не може да се насочи на ляво и на дясно,затова има нужда от направата на "лупи" от светлоотразителен материал,в случая опакова от сладки (не агитирам никого за сладките,ама са много хубави и след тях с кеф ще започнете да изрязвате :D). Рязането и лепенето не съм го снимал,това се учи във втори клас :).

...

:offtopic:

Toчно опаковката на тия КЮСЕ-та използвах с голям успех за отразяване на светлина от светкавицата на фотоапарата, за макро снимки преди. Вече имам специален кабел, ама ме налегнаха спомени, как се мъчех с хартията, а вятъра я вее :icon_naughty: :bang: :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще пусна една идея ........кочетата на климатроника ги направете в друг цвят ,да речем бял дисплей със зелени копчета :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

При мен стана почти същия готин ефект, сменил съм ги при, плафоните, багажника, вратите, жабката и номера... Може да намерите такива крушки при "китайците", ebay, deal... Цените са доста приемливи от порядъка на 1$ за бр. http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_rock.gif

Редактирано от b0nb0n3v
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...
  • Admin

Проекта е завършен. Стана уникално + светлините с плафоните светещи дискретно отново в същи тон в краката на водача и пасажера.

Голяма разправия, но си заслужава. :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм с лед осветление в купето но ползвам жълта светлина. По този начин купето е обляно в мека и приятна светлина. Преди това бях с бяла светлина ,но се получаваше син оттенък и ми беше не приятно на очите.

Поздрави. :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм с лед осветление в купето но ползвам жълта светлина. По този начин купето е обляно в мека и приятна светлина. Преди това бях с бяла светлина ,но се получаваше син оттенък и ми беше не приятно на очите.

Поздрави. :icon_bye:

 

Можеш ли да пуснеш сника, как изглежда с мека светлина. Предполагам, че и на другите ще им е интересно.

Редактирано от eXistenZ
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз от жълтите диоди (към 4000к) сложих на баща ми в Маздата и не ми хареса - за разлика от крушките, при диодите излъчваната светлина е почти само в един спектър и не се получи както очаквах...

 

За да не ви "синее", просто се поинтересувайте и си търсете 5000к диоди - по-скъпи са малко, трудно се намират, но ги има и тогава се получава млечно бяло, което осветява най-близко до естественото. За съжаление на нашия пазар масово са 6000к и нагоре (ако въобще ги е мерил някой) и меко казано синеят наистина.

 

В Галанта конкретно пластмасата на плафоните вкарва лек лилав оттенък, понеже (с изключение на този в багажника на комбито) те не са чисто прозрачни ако се загледате... :icon_rock:

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проекта е завършен. Стана уникално + светлините с плафоните светещи дискретно отново в същи тон в краката на водача и пасажера.

Голяма разправия, но си заслужава. :rulez:

 

 

Светльо,осветлението в краката как го върза да свети.....постоянно при включени фарове,или при отворена врата?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

При отворена врата свети и на двата галанта, вързани са през жиците за плафона. :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Една питанка.

 

Може ли по-подробна информация за осветителните тела и от къде точни хванахте кабела за плафона. Няма ли да е по-лесно от кутията с бушоните да направиш свръзка?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

След кутията с бушоните отиват 3 жици към плафона. От там се връзва.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

Каква диодна крушка да купя за третия стоп за галант седан? Аз я сменях преди години, но съм забравил каква е. В момента съм болен и не мога да го сваля и да проверя. Изобщо не съм в състояние да правя дори такива елементарни операции :icon_crying: А искам да си поръчам и двете диодни за осветление на номера, та да комбинирам поръчката в едно от същия магазин. Би трябвало да имат такава крушка за третия стоп.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Каква диодна крушка да купя за третия стоп за галант седан? Аз я сменях преди години, но съм забравил каква е. В момента съм болен и не мога да го сваля и да проверя. Изобщо не съм в състояние да правя дори такива елементарни операции :icon_crying: А искам да си поръчам и двете диодни за осветление на номера, та да комбинирам поръчката в едно от същия магазин. Би трябвало да имат такава крушка за третия стоп.

 

Пробвал съм всякакви варианти за третия стоп с диоди.

Не стават, освен оригиналната, защото червеното стъкло разпръсква светлината и нямам смисъл.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли модела на крушката, която е на предните врати и светва като се отворят, че да търся такава диодна, да има смисъл от тях поне .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Да взема сам да си отговоря както най-мразя ли ?

Самата крушка е обикновена безцокълна:

post-3680-061559500 1426518654_thumb.jpg

След като се замени с такава диодна алтернатива,

post-3680-069150300 1426518728_thumb.jpg

започва да свети по ето този начин:

post-3680-019512200 1426518781_thumb.jpg

 

Силата на осветяване е много добра, но не ми хареса само едно нещо и то е цената на диодната крушка - 10 лева за брой, но как беше лафа: "Кефа цена няма !" .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тези диодни крушки си ги купувайте от e-bay...Аз исках ТАКИВА и като им видях цената в http://www.bim.bg/ ми призля...Затова си поръчах 20бр. от e-bay и цената става супер приятна :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

момчета и аз се сборих с крушките днес. в магазина за ел. елементи на ул. поп богомил се сдобих с крушки с дълги мустаци. после запояване и сега всичко свети в топло жълто. жертвах сините шапчици защото никъде нямаше налични и останах само по...крушки! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

момчета и аз се сборих с крушките днес.

 

 

http://i60.tinypic.com/xnysmw.jpg

 

http://i58.tinypic.com/2ez1m9w.jpg

 

http://i57.tinypic.com/ndlb9c.jpg

 

всичко, което съм снимал е било сменено. включително копчетата.

Редактирано от renaultservice.me
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре е станало :icon_thumbup: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

мерси...от другата седмица новият собственик ще се хвали какво е подобрявал по колата.

оказа се, че ми е малка и ще се търси друга.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...