Премини към съдържание

Осветление на плафоните, помощни бутони, багажника и задния номер


Препоръчано мнение

  • Admin

Колеги, след много проби, реших да споделя с вас решението с подмяна на крушките на Галант ЕА0 с LED.

 

Започваме с плафона. Внимателно с подходяща отвертка махам прозорчето от предната страна. Може да използвате и парцалче на края на отвертката.

 

http://media.snimka.bg/s1/6062/038368891.jpg?r=0

 

Смяната на крушките става бързо и лесно. Може да поръчате от ТУК крушките с номер 42507.

 

http://media.snimka.bg/s1/6062/038368892.jpg?r=0

 

Имат и охлаждане, която се вижда на снимката. Можете с въртене да регулирате снопа светлина, ако желаете.

 

http://media.snimka.bg/s1/6062/038368893.jpg?r=0

 

Същите крушки са сменят и на задните плафони.

Резултата е умерена светлина с бял цвят и съвсем лек светло син отенък.

Перфектно решение, когато е тъмно.

 

Плафона отпред:

 

 

 

http://media.snimka.bg/s1/6062/038368894.jpg?r=0

И плафона отзад:

 

http://media.snimka.bg/s1/6062/038368895.jpg?r=0

 

Сега идва ред на багажника:

Трябва да поръчате крушки с повече светодиоди, защото ще е необходимо повече осветяване в багажника.

Крушката е с номер 25398. Можете да поръчате от ТУК

 

Резултата:

http://media.snimka.bg/s1/6062/038368897.jpg?r=0

 

Накрая идва ред на задния номер:

Крушката е с номер 43180. Можете да поръчате от ТУК

 

Резултата се вижда на снимките.

В ляво е крушка на Филипс Блу Вижън, за която само се дават излишни пари, защото свети прекалено жълто.

 

http://media.snimka.bg/s1/6062/038368896.jpg?r=0

 

Ето как свети и на другия Галант:

 

http://media.snimka.bg/s1/6062/038368898.jpg?r=0

 

В мнението ми не е използвана реклама на фирмата от която съм ги купувал. Можете да поръчате от където си искате подобни, но не гарантирам същата светлина.

 

Накрая искам да кажа, че се получи точно това, което исках - бяла равномерна светлина с леко светло син отенък около 5500 К.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 59
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Хм,след толкова хвалби към сайта,мисля че е време да говорим с тях за отстъпка към клуба.По телефона успях да издействам само 10 процента,а кори за под двигателя имат вече само те.

Браво за смяната,ето още една възможност,но са 1 милиметър по-големи,но с малко изрязване става. А тези стават точно,аз съм с такива,но бяха малко по-евтини,като ги вземах.Доставката е безплатна до БГ,чака се около 15-20 дена,идват по пощата от Китай директно .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Пусни една снимка,да видиме номера как свети на тъмно.

 

Готово! :)

След като прочетох поста ти, веднага слезнах долу и снимах.

Когато се види на живо се получава УНИКАЛНА светлина! Обектива на фотоапарата не дава точна представа...

Пак преобладава бяло с лек светло син отенък.

 

http://media.snimka.bg/s1/6062/038368898.jpg?r=0

 

 

 

П.П:

Светльо, много благодаря за отстъпката. Може да преговаряме, срещу показване на клубна карта да бъде още повече.

Редактирано от Светльо Ангелов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Готово! :)

След като прочетох поста ти, веднага слезнах долу и снимах.

. Може да преговаряме, срещу показване на клубна карта да бъде още повече.

Евала и на двамата Светльо!

Маниаци сте, щом и в багажника свети бяло :icon_thumbup: !

 

Ще поръчвам и аз, а иначе фирмата е добра.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

487578_218158561694583_90254177_n.jpg

1391772_218158648361241_2065383032_n.jpg

 

Аз сложих тези диодчета за 1лв-бр, ама малко ми синее. :)

Редактирано от atila
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен не малко,а много синее и могат полицаите да се заяждат

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тия еФтините не изкарват дълго,няма смисъл да се слагат. Ще ме накарате и аз да наснимам ГалантО ей :) .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Тия сините на номера на atila сложих и аз преди време. Като ги видях вечерта, веднага ги махнах. Прекалено ми синее. :)

Иначе и аз смених сумати крушки, докато постигна този ефект.

Сега започва интервенцията за другите бутони в двата Галант-а. Особено ме провокира климатроника (без дисплея).

Там обаче Милен ще се намеси. Трябва ПРО* за тая работа.

Нещо съм се вманиачил на тема светлина.

Не искам колите ми да светят жълто, като лампионите от 50-те години. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето малко топъл снимков матрял:

Така изглеждат китайските диоди от dx-a (тоя с надписа,другия май го купувах от тука,не че и той не е китайски):

post-3680-036020000 1383168836_thumb.jpg

а така светят:

post-3680-057771700 1383168952_thumb.jpg

post-3680-014431900 1383168972_thumb.jpg

post-3680-016421600 1383169097_thumb.jpg

post-3680-004921800 1383169122_thumb.jpg

Светлината е бяла,а синьото идва от металиковата боя :),затова съм си снимал и ръката де,не за спомен:D.

А ето какво се получава като се сложат диоди (68 SMD всеки) във външните авансови фарчета:

post-3680-030527500 1383169221_thumb.jpg

post-3680-021468200 1383169243_thumb.jpg

post-3680-002257800 1383169263_thumb.jpg

Да,тези вече синеят,даже направо са си сини,но на синя кола,не е чак толкова грозно. Свързах ги с ключе и си ги пускам вместо дневни светлини. Интериора не излиза добре на снимките,но и там крушките са от тези с 12-те диода и свети доста ..... осветяващо :).

Редактирано от stevensgr
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Адаш, това на фаровете е прекалено синьо...:icon_n_blusha:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, знам. Еми така е с поръчването по интернет,като не можеш да видиш как свети - рискуваш. Ще пробвам с тези от dx-а,като изгорят,но на 6500 К,няма как да светят бяло,както беше идеята. Още не са ми правили проблем полицаите за тях.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Плaфоните 42507 сa свършили,но ще зaредят сложих нa зaдния номер и стaнa брутaлно, много съм доволен и ги препоръчвaм нa всички.

Редактирано от Кристиян
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Понеже ми е изгоряла едната крушка на номера, да питам цената 11.99 за две такива лаНби ли е и безплатната доставка само за София ли е?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Понеже ми е изгоряла едната крушка на номера, да питам цената 11.99 за две такива лаНби ли е и безплатната доставка само за София ли е?

 

Най-добре попитай на телефона даден в сайта. Виждам че в цената има безплатна доставка. В София съм ги купувал на място.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Следва продължение.

Дойде ред и на помощните бутони за управление в Галант-а.

Резултата е пак бяла светлина с леко светло син отенък, без да дразни очите вечерно време. На камерата не се вижда добре, но все пак да се придобие представа.

http://media.snimka.bg/s1/6062/038368902.jpg?r=0

 

Много трудно намерих подходящи диоди, защото повечето светят в бяло около 4500к.

На мен ми трябваха около 5500к, защото на самите бутони отвътре има плаки в леко зелен цвят, който разсейва светлината

и съответно силно намалява ефекта на силата на диодната крушка.

Намерих подходящата светлина на крушката от ТУК

(Т10 - SAMSUNG - HQ - 5x5252 - W)

Само 3 диода от тази крушка са подходящи. Другите са прекалено бели.

 

http://media.snimka.bg/s1/6062/038368903.jpg?r=0

 

Тъй като от Мицубиши доста са си играли с осветлението на самите крушки трябва да спазвате стриктно готовата информация,

защото всяка една круша има различно съпротивление, за да светят еднакво. Иначе става много грозно!

Буквално минахме през десетки проби, за да уеднаквим бутоните:

1. Бутона за халогените и задния стоп за мъгла (двоен бутон) 2 бр. последователно свързани - 560 Ω.

2. Бутон за управление на огледалата - 5,6 kΩ.

3. Бутон за регулиране на фаровете - 3,2 kΩ.

4. Бутон за TCL - без преправяне (жълт диод) от Тук (T3 1x1210 - Y).

 

Запояването и слагането на съпротивления ми направи колегата

seyken

Той има сервиз за електроника в София. Който изпитва затруднения, може да се обърне към него.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Беше много, много трудно. Доста си играхме, за да не стане прекалено силно, но да се постигне желания резултат.

А колко съм обикалял за подходящите крушки направо не ми се говори. :)

Следва атака към климатроника и осветлението в краката на водача и пасажера отпред (там ще го направя със скрити плафони). :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Беше много, много трудно. Доста си играхме, за да не стане прекалено силно, но да се постигне желания резултат.

А колко съм обикалял за подходящите крушки направо не ми се говори. :)

Следва атака към климатроника и осветлението в краката на водача и пасажера отпред (там ще го направя със скрити плафони). :)

 

Трудно, трудно...колко да е трудно :) Голямата играчка беше да нагласим нещата, така че да има еднакъв интензитет светлината.

Понеже не използваме световоди и поради различното разстояние, имаше разлика в светенето.

Е, сега, поне с тези светодиоди, работата е ясна. :icon_thumbup:

Редактирано от seyken
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Трудно, трудно...колко да е трудно :) Голямата играчка беше да нагласим нещата, така че да има еднакъв интензитет светлината.

Понеже не използваме световоди и поради различното разстояние, имаше разлика в светенето.

Е, сега, поне с тези светодиоди, работата е ясна. :icon_thumbup:

 

Добре че си ти, че иначе бях изпаднал в безизходица!

Перфектна работа! :clapping2:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш,че си разпоявал диоди от готова крушка,за да им сложиш резистори и да станат единични за осветлението на бутоните,така ли ???

Иначе бях готов да те питам,от къде си ги взел да светят така бяло,ама като гледам е имало играчка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Искаш да кажеш,че си разпоявал диоди от готова крушка,за да им сложиш резистори и да станат единични за осветлението на бутоните,така ли ???

Иначе бях готов да те питам,от къде си ги взел да светят така бяло,ама като гледам е имало играчка.

 

Да, точно така. Използвам съм съм готова крушка, защото всичките които пробвах по магазините на светят 5500к.

Единствено този Самсунг имаше такава светлина. Всички други, които съм пробвал светят прекалено бяло и като премине светлината през

филтъра на бутоните става пак жълто и ефекта е нулев.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Искаш да кажеш,че си разпоявал диоди от готова крушка,за да им сложиш резистори и да станат единични за осветлението на бутоните,така ли ???

Иначе бях готов да те питам,от къде си ги взел да светят така бяло,ама като гледам е имало играчка.

 

Значи на снимката се вижда, че е бяло, но на живо ако ги видиш, имат един леко светло - син отенък.

Лещата на фотоапарата не може да улови този син отенък, както окото.

Жестоко се вижда!

Освен това доста си играх, защото трябва да се подбере точен ъгъл на осветеност. Лед крушките разпръскват светлината в определена точка, ако не са полусфера.

Тези са около 70 градуса в едната посока и около 30 градуса в перпендикулярната. Например бутона за регулиране височината на фаровете, ако не сложиш подходящ светодиод точно от този тип, който съм описал, става супер неравномерно.

Другото е големината на диода, защото ако е малко по-малък не разпръсква светлината, а ако е по-голям не може да се използват копчетата, защото ги блокира.

За да си спестиш време, труд, нерви и пари - използвай готовата информация, защото супер много съм си играл, за да постигна този резултат.

И още нещо важно - на бутона за халогените и стопа за мъгла запояваш диодите под 90 градуса на платката, за да светят точно срещу прозорчетата.

 

http://media.snimka.bg/s1/6062/038368902.jpg?r=0

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...