Премини към съдържание

Помощ загубих си ключа


olele

Препоръчано мнение

Колеги загубих си ключа, нямам резервен, дойдоха ключари извадиха ключ но не пали колата ! 2002 галант 2.5 автоматик ! имало чип в ключа но момчето не намери модулчето което разпознава ключа за да го разпознава ! къде е тоз модул ? намерих 2 екута сигурно за автоматика и мотора но не намерих кутииката :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кутииката е точно на самата антена, т.е. намира се баш върху контактния ключ. Само че да те разочаровам... дори и да я намерите вътре има специален процесор за които няма програматор..... Вариантите да запалиш са само два, или си купуваш оригинален ключ, нарязват го по патрона и после се програмира (примерно в Ратола , на МУТ). Или си търси секанд хенд комплект ЕКУ, иммо кутиика и ключ но комплект от една кола. Ама най-добре първо питаи ключара има ли апаратура да обработва процесор с маска H44H , в корпус LQFP44.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Правят се. Чете се първо пин кода от имо бокса и после с помощта на малко програмки се смята и се записва чипа на имобилайзера. В зависимост от модела на автомобила,може да се прочете и без да се разглобява имо-то и да се запише ключа,пак през буксата (не знам на Галант-а дали става),но пак с помощта на диагностична апаратура. Най-лесното е,ако си беше направил копие на ключа и нямаше да има нужда от записването на още един в паметта . Но добре,че не мислите за бъдещето,че да има хляб и за ключарите и за електро-монтьорите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз викнах ключар, който я отвори и направи 2 ключа, но колата не запали :( той разглоби да търси кутийката, но така и не я намери и ме отеба, а платих 180лв вече :( :icon_crying:

Редактирано от TASSO
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

{style_images_url}/offtop.gif
Редактирано от nikovas
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif

А бе аз помислих ама обикновен ключ без чип е 8 лв,(отключва ,но не пали ако другия ключ с чипа не е в близост ),за ключ с чип ми поискаха 100 или 150 лв :icon_blush: ,а ако нямам ключ и трябва да направи и да обучи (или както там се казва ) ще ми струва около 200 лв. това някъде около преди година .Така че .... ще разчитам на това да не го загубя .

 

Продължавай да разчитваш. Аз също бях с един ключ,поръчах си заготовка с имобилайзер от Миро,оригинална, отидох на ключар и ми направи копие на ключа (наряза ми новия). След това отидох до Балкан Стар и ми го регистрираха в имо бокса и сега вече не се притеснявам и да затрия единия.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...поръчах си заготовка с имобилайзер от Миро,оригинална, отидох на ключар и ми направи копие на ключа (наряза ми новия). След това отидох до Балкан Стар и ми го регистрираха в имо бокса и сега вече не се притеснявам и да затрия единия.

Колко пари ти излезна всичко?

Има ли вариянт за поръчна и на кафевия (който не може да отваря жабката и багажника) и на черния ключ? Предполагам ти си си поръчал черния? Не знам разликата в двата дали е в нарязването само....

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моя кош си дойде с три ключа, два черни и един сив.

Тоя сивия някъв по специален ли е?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги загубих си ключа, нямам резервен, дойдоха ключари извадиха ключ но не пали колата ! 2002 галант 2.5 автоматик ! имало чип в ключа но момчето не намери модулчето което разпознава ключа за да го разпознава ! къде е тоз модул ? намерих 2 екута сигурно за автоматика и мотора но не намерих кутииката :(

 

Колега, чете ли тази тема?

Редактирано от TASSO
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колко пари ти излезна всичко?

Има ли вариянт за поръчна и на кафевия (който не може да отваря жабката и багажника) и на черния ключ? Предполагам ти си си поръчал черния? Не знам разликата в двата дали е в нарязването само....

 

Не знам в момента колко струва ключа,питай Миро,нарязването е към 10-тина лева,в БС беше 44 лева някъде,сега не знам колко е цената.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кофти , аз моя зимата го скупах и веднага си направих копие , а оригиналния стои за мостра ако загубя ментето , но не съм с чип . Успех на колегата !!! :plane:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Свързах се с ратола там ще го оправят, ще пиша после

Редактирано от TASSO
главни букви
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...