Премини към съдържание

Съвет за ресьори


Препоръчано мнение

Здравейте!

Шапка долу и огромно уважение към марката ви. Аз по принцип карам немска ръждивка, но една колежка има Паджеро и много си го обича. Проблемът е, че е счупила заден ресьор и не може да се радва на прекрасната си машина от септември. Поискали са и 800 лева, а тя ги няма.

Питането е следното: могат ли да се намерят някакви ресьори на прилични цени и какви са вариантите. Не казвам, че искаме да купим четири за 50 лева, но какъв е оптималният вариант цена - качество на приемлива цена.

Предварително благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай, забравих тези подробности. Паджерото е 90та година, късата база с 2 врати. За това къде са и искали толкова, ще я питам утре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Последното Паджеро с ресьори е произведено през 1988г., следователно на колежката ти са и го "подновили" при покупката, честа практика. Ако кажете VIN ще разберем от кога е. А да не би тя да те е заблудила и да търси пружини?!?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

....................... искаме да купим четири за ........!

Не съм виждал Паджеро с 4 (четири) ресьора.

Ако са пружини - може и за по 60-80 лв втора употреба да се намерят. Ресори също, но са по-скъпи - е в никакъв случай 800 лв.

Просто дай конкретика. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Miki64, те не са четири, образно го казах...

Със сигурност е с ресьори, за годината не сме сигурни, тя утре ще донесе документите и ще пусна повече инфо. ...иначе са и искали 800 за единия... :(

Лек ден на всички и до утре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Номера на рамата да ти каже е достатъчно

:) На SMS да ти я пусне....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Номера на рамата да ти каже е достатъчно

 

Пише го на талона на авотомобила, ако не знае жената. Едно с много цифри и букви :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами...аз знам за какво става въпрос...но жената си е загубила талона и има само документ за това от полицията. Докато се е движило, е карала с някакви временни от КАТ...Утре обеща да донесе всички документи които има и вечерта ще го пусна(защото през деня ми е невъзможно).

А иначе колко излизат двата ресьора ориентировъчно, да кажем за 88 година? ...че много искам да го оправим туй Паджеро...жената си е платила за основен ремонт на двигателя в сервиза на Мицубиши, и са и дали 5 годишна гаранция...кога ще ми дадат на мен такъв за Опела...А тя много си го обича...

Благодаря ви за мненията. Утре вечер имате VIN кода.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами...аз знам за какво става въпрос...но жената си е загубила талона и има само документ за това от полицията. Докато се е движило, е карала с някакви временни от КАТ...Утре обеща да донесе всички документи които има и вечерта ще го пусна(защото през деня ми е невъзможно).

А иначе колко излизат двата ресьора ориентировъчно, да кажем за 88 година? ...че много искам да го оправим туй Паджеро...жената си е платила за основен ремонт на двигателя в сервиза на Мицубиши, и са и дали 5 годишна гаранция...кога ще ми дадат на мен такъв за Опела...А тя много си го обича...

Благодаря ви за мненията. Утре вечер имате VIN кода.

Не е зле да прегледаш това:

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showforum=18

Например тук:

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.ph...c=512&st=20 звънни на Мишата в работно време 09-18.00 часа и като кажеш, че си от форума на :mitsu-smiley: , или споменеш моето име - ще направи всичко възможно да ти свърши работа, дори и да няма в неговия склад. Особено ако става въпрос за дама...ще помогне.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По принцип Номера на рамата (VIN) го има и в големия талон... 17 букви и цифри е.

А също би трябвало да е тук при нея - вижда се отпред като погледнеш през предното стъкло към таблото пред шофьора.

http://img128.imageshack.us/img128/9030/vinkw4.jpg

 

Гледах по ръководствата до 90 година има с ресьори, а отпред - торсион :icon_doh: . По чуждите сайтове се предлагат и не са скъпи май, но доставката е трудна, защото са големи. Потърси в БГ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е зле да прегледаш това:

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showforum=18

Например тук:

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.ph...c=512&st=20 звънни на Мишата в работно време 09-18.00 часа и като кажеш, че си от форума на :mitsu-smiley: , или споменеш моето име - ще направи всичко възможно да ти свърши работа, дори и да няма в неговия склад. Особено ако става въпрос за дама...ще помогне.

 

Много правилно :) На мен ми намери маншони за амортисьори и то на цена, която е без конкуренция. А бях търсил къде ли не.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, номера на рамата е JMBL043GVFY401173!

За магазина на Козлодуй, прекрасна информация, но въпросът е откъде и на какви пари могат да се вземат нови.

Ако взимаме на старо, няма ли опасност да са единият по-мек, другият по-твърд, в смисал да клюмне задницата на някъде (то ясно, че няма да е много, но да седи колата на една страна... :( )

Иначе много благодарско за отговорите ви и за това че сте толкова отзивчиви! :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи и трябват и двата задни ресьора... Питахте ли в Ратола, Балканстар?

 

Ето информация за това Паджеро от тук:

 

Рынок: EUROPE

Vehicle Code Name (код автомобиля): [30Q] - PAJERO,MONTERO

Модель: [L043G] - 2300DIESEL/RR LEAF

Классификация: [VNTJL6 ] - METAL-TOP(TURBO),5FM/T LHD

Код опций: U02

Декада выпуска: 1984-11-01 (1-ый день декады)

 

Код на частта за ресьорите - MB242124

Слагала се е на Паджеро от 01/1983.1 до 04/1986.3

 

Цените, които гледам на един руски сайт са 400-600 долара :icon_crying:

Може би за автомобил на тези години не си струва нови :icon_hmm:

 

ПП Намерих някакъв немски сайт - там са по 150 евро. Имат уж доставка за България, но трябва да се пита за цена на доставка.

http://www.japanautoteile.de/parts/catalog...e-p-138855.html

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми то 400-600 долара си звучат като около 800 лева... :(

Добре! Ще подходим откъм Хр.Ботев...А немският сайт ще го проверим. Но там май е цена на един, щото ми калкулира към 350 евро...

А какво излиза, че е 84 година колата!?! Правилно ли съм разбрал?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, номера на рамата е JMBL043GVFY401173!

За магазина на Козлодуй, прекрасна информация, но въпросът е откъде и на какви пари могат да се вземат нови.

Ако взимаме на старо, няма ли опасност да са единият по-мек, другият по-твърд, в смисал да клюмне задницата на някъде (то ясно, че няма да е много, но да седи колата на една страна... :( )

Иначе много благодарско за отговорите ви и за това че сте толкова отзивчиви! :drinks:

Не знам за кой Козлодуй говориш, аз имах впредвид магазина на Миша на Хр.Ботев 100.

Направи си труда и му звънни както ти написах по-горе. Неговите части втора употреба са по-добри от повечето нови, особено ако става въпрос по окачването и шасито. Виждал съм му ресьорите в склада заедно със задните мостове - перфектни са. Всички части са му внос от Япония, от автомобили произведени за Япония и карани в Япония. Направи си справка в сайта на Поли(долу банера на Макс Драйв) какви са пробезите на Паджерата в Япония и ще се убедиш, че повечето не са над 70 000 км. Е, направи си сметка какво му има на ресьора, произведен за Япония, каран в Япония по японските улици... Мога да ти кажа, че повечето са по-добри от нови неизвестен произход тук, както и в пъти по-евтини от Балканстар или Ратола.

Просто се порови, почети и прозвъни :) - това ние колкото и да искаме няма да ти го свършиме. И след като човек от форума(член или не) си е направил труда да ти даде съвет - уважи го и не чакай друг да го направи.

Съжалявам, ако езика ми е малко остър, не е нарочно и нищо лично. :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми то 400-600 долара си звучат като около 800 лева... :(

Добре! Ще подходим откъм Хр.Ботев...А немският сайт ще го проверим. Но там май е цена на един, щото ми калкулира към 350 евро...

А какво излиза, че е 84 година колата!?! Правилно ли съм разбрал?

84-та е, да.

В немския сайт са 350 евро двата без доставката...

Послушай колегата, струва си въпроса да се проучи сериозно и да се намери приемлив вариант... Ако ти, или собственичката не може - намерете човек, който ще се наеме със задачата да ги намери, смени и поеме отговорност. Другото е само приказки и информация, която вече ти дадохме доста /а тя е злато :) /

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Охо!! 84 - 90 :icon_doh: 6 години! Познах, че е подмладена, но чак пък толкова! Гадове... :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...