Премини към съдържание

Бутони за ел стъкла


Препоръчано мнение

Здравейте , наскоро станах собственик на спейс стар. сега се опитвам да го вкарам по лека лека в пътя. Смених му ремъци , ролки , масла на двигател и скорости. До тук всичко Ок , ама се оказа че не ми бачка ключа за ел стъклото на страна пътник. Доста издирване падна ама не мога да намеря такъв. Чудя се какво толкова има че да се развалят и да са много търсени. А това ме навежда на мисълта дали не може да се побългарят. Наемам се да се пробвам и ако стане ще опиша как става. За целта ми трябват един - два развалени. Ако някой има излишни нека пише ! Благодаря !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, не сте описал какъв е точно Вашия проблем. Ако копчето е там в какъв вид е? Работи ли механично или не се движи изобщо бутона? В раздел "Каризма " си има цяла тема по въпроса. Най-често ако бутона е там и се движи механичната му част просто се разглобява самия бутон и се напръсква с контактен спрей и готово. - 5 мин. работа е! Ако е счупена механичната част, пак в тази тема е описано как се оправя проблема! (е все пак зависи колко е счупена механичната част).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, не сте описал какъв е точно Вашия проблем. Ако копчето е там в какъв вид е? Работи ли механично или не се движи изобщо бутона? В раздел "Каризма " си има цяла тема по въпроса. Най-често ако бутона е там и се движи механичната му част просто се разглобява самия бутон и се напръсква с контактен спрей и готово. - 5 мин. работа е! Ако е счупена механичната част, пак в тази тема е описано как се оправя проблема! (е все пак зависи колко е счупена механичната част).

При мен проблема е следният- стъклото се управлява от пулта до шофьора , а от този на пътника - НЕ. Видимо механично е здраво. А аз тръгнах да си търся друго - направо да го сменя , не помислих че спейсстара и каризмата имат доста сходни неща :) . При първи удобен момент ще се занимая с него и да видим. Благодаря :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има още едно бутонче до тях, да не е натиснато... :icon_hmm:

Не е натиснато, пък и си мисля че ако е, и шофьорското стъкло няма да се отваря. А от по новият модел 2003та същите ли са ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е натиснато, пък и си мисля че ако е, и шофьорското стъкло няма да се отваря. А от по новият модел 2003та същите ли са ?

 

Ако е натиснато това бутонче, мисля че се изключваха всички бутони за стъклата с изключение на конзолата при шофъора. :drinks:

При мен се беше счупила механичната част на едно от копчетата при шофъора и мисля, че един колега от форума ми прати копчета от каризма и са едно към едно.

Редактирано от Denislavsd
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_doh: Днес толкова го натисках този бутон за заключване на прозорците- ама никакъв ефект. При първо свободно време се разглабя. :yes3: .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами той колегата по горе е писал, че бутона изкл. само останалите прозорци и остава да работи само централната (шофьорската) конзола. Просто извадете бутончето с една отвертка от кората на вратата, откачате го от буксата, развивате му двете болтчета (толкова мисля, че бяха) махате и гумената част почиствате го с каквото имате под ръка (най-добре с контактен спрей), сглобявате и това е. Повече време отнема да се напише от колкото да се изпълни тази операция! Принципа на работа е като на дистанционно за телевизор например.

От всички модели преди 2002 и след 2002 са еднакви и взаимозаменяеми, само цвета на пластмасовата част може да е различна.

Хайде и утре да се похвалите че всичко е ОК. http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_thumbup.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Току що направих лек ремонт на копчето, от страната на пътника. Проблема бяха поръждясали пътеки. Малко ми е странно, как мед може да ръждяса, но това видяха очите ми, това казвам! Както и да е... постъргах внимателно с отверка, после почистих с одеколон, после с масло (WD-40, но предполагам че и само одеколона вършеше работа). Малко ме издразни че имаше още ръжда, и реших да полея тънък слой калай, че да прави хубав контакт. 5 минути работа, и за първи път, откакто я карам (вече година и половина), няма да ми мрънкат да им отварям и затварям стъклото. Та че като цяло няма нищо сложно, просто отваряш, разглеждаш и готово. Ако вече самата електроника е повредена би трябвало да се замени. Често се занимавам с припойки, и си човеркам постоянно по компютри, и всякаква техника, така че ако някой си няма хал хабер от тези неща, с радост бих му помогнал.

Хубав ден на всички!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

И аз имам проблем с единият бутон на панела на шофьорската врата. В началото работеше макар че мнохо се клатеше механично и беше почти изкочило от гнезденцето, но вече падна и само свети - събрал съм му бутончето и една пружинка - май не е разглобено а счупено?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Намерих си ново бутонче ( втора ръка) :icon_dance: , ми те много кът били .....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Намерих си ново бутонче ( втора ръка) :icon_dance: , ми те много кът били .....

 

Честито, колега да работи и да не се чупи :) !

 

От мястото където го намери дали има бутона за шофьорското ел. стъкло? Какви парички излезе бутона, че на мен ми предлагаха целият панел за 80лв, което ми звучи доста?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито, колега да работи и да не се чупи :) !

 

От мястото където го намери дали има бутона за шофьорското ел. стъкло? Какви парички излезе бутона, че на мен ми предлагаха целият панел за 80лв, което ми звучи доста?

 

Каквото може да се поправи, без да се дават пари, е добре дошло - вижте по-подробно тази тема на братята руснаци! За да виждате снимките, трябва да сте регистрирани! Аз се възползвах! Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, бутончуто ми го пратиха от Троян. От по новият модел е. Обявата е в продавалника тел. На човека е: 0877300355/0889098679 не знам друго какво му е останало. Ро отношение на руският форум не знам как си се регистрирал - аз от поне 4 месеца чакам имейл за потвърждение. Дори си направих руска поща, ама не става. С зор бащата намери един приятел руснак и ми намери сервизното описание. Успех с търсенето.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Здравейте,

 

някой може ли да опише как се сваля панела с копчетата за ел стъклата от кората на вратата, защото ме е страх да не го счупя? Кората ли се сваля или е на някакъв "щракащ" принцип? Благодаря предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

някой може ли да опише как се сваля панела с копчетата за ел стъклата от кората на вратата, защото ме е страх да не го счупя? Кората ли се сваля или е на някакъв "щракащ" принцип? Благодаря предварително.

 

Мисля, че в предният край имаше една пластинка. Бъркаш с отверка натискаш и вдигаш нагоре. Като излезе отпред тогава се изваждаше и в задният край.

Успех!!! :senile:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че в предният край имаше една пластинка. Бъркаш с отверка натискаш и вдигаш нагоре. Като излезе отпред тогава се изваждаше и в задният край.

Успех!!! :senile:

Благодаря за бързият отговор, ще проверя тази вечер дали е така ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Колеги,

Някой може ли да каже от какви други Mitsubishi модели копчетата съвпадат, тъй като все още не мога да си намеря. Предлагат ми копче за 20лв, която цена ми изглежда абсурдна?

По обявите колите на части са "оглозгани".

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Линкът не работи!

 

Колко пари и къде се намира в София?

 

Поздрави,

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Линкът не работи!

 

Колко пари и къде се намира в София?

 

Поздрави,

При мен работи

Колата е в младост но може и в надежда кой както му е удобно .

Цената за съфорумци е 40 лв. панела с 5-те копчета - работещ.

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 9 месеца ...
  • преди 1 месец ...

Здравейте!Мога ли и аз да се наредя до търсещите панел за команда на стъклата на лявата врата.За Митсубиши Спейс стар се отнася, мод.1999 година.Благодаря предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!Мога ли и аз да се наредя до търсещите панел за команда на стъклата на лявата врата.За Митсубиши Спейс стар се отнася, мод.1999 година.Благодаря предварително!

Аз търсех много време, в продавалника един продава за 80лв, по обявите в сайтовете за автомобили 2-ра ръка или на части от Асеновград само намерих и ми искаха 60лв и в крайна сметка се отказах. Изкормил съм пласмасовото копче и натискам едни малки пъпчици и така си отварям стъклото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В кайна сметка ,тябва да намеря,защото и прозореца на дясната врата не се командва от своето ключе,което е пряко свързано с левия команден панел.И като прибавя и неотваряемия ляв прозорец,ще давам парички,няма начин.

Редактирано от AChechev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...