Премини към съдържание

Горд собственик на Митсубиши


Препоръчано мнение

Здравейте, потребители.

Току що се регистрирах в форума. Първо да се похваля, че съм отскорошен притежател на 15 г-на бензинова Каризма 125кс.

Ще се радвам и ще съм благодарен да научавам новости, мнения и коментари - свързани с тази очарователна ''красавица''.

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито,колега!Безаварийно каране!Не си сбъркал с марката :icon_thumbup: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 6 месеца ...

Здравейте, колеги,

от днес съм горд собственик на Mitsubishi Carisma 1,8 GDI - първата ми японска кола, досега най-много километри съм навъртял на AUDI A4, 2,6 quattro.

Впечатлен съм от динамиката и удоволствието от управлението на автомобила, но за съжаление не ми е познат дори в най-общи линии като двигател, обслужване, най-често проявявани проблеми, и т.н.

Оттук нататък започва сериозна профилактика на целия автомобил до най-малките и незначителни забележки.

Преди да се реша на тази покупка, доста почетох в този форум и ми направи впечатление многото разнообразна и компетентна информация, така че ще се чувствам свободен да задавам всички свои въпроси относно автомобила.

С две думи за себе си - от Бургас съм, на 40 години.

Моля да ме насочите има ли колеги от Бургас, които могат да ми дадат повече инфо за сервизи, магазини за части и т.н.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито и на двамата "Джедаи" Казвам и двамата, защото мисля и първия колега е със GDI. Перфектен двигател, тепърва ще се изумявате! Иначе казано е, а и аз ще река. Компромис със свещите никакъв!!! Ако не се бях регистрирал и поинтересувал тук, със гаранция щях да се "оакам" със съветите на някой "разбирач". Свещите за мотора са IZFR6B на NGK. Аз се свързах със колегата Threatmore, поклон Марто, и съм много доволен от нещата, които ми прати за обслужването на колата. Внимавайте с бензина. Петрол са ОК. Отскоро живея в Гърция и чак тук разбрах какво е скапания бензин за тоя двигател. Първото ми зареждане беше от незнайна бензиностанция при почти празен резервоар и веднага направих разликата. Разчукаха се повдигачите и усетих промяна във вървежа на колата. Сега сипвам само на BP и Revoil. Честито за автомобилите и да си ги пазите :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте, колеги,

от днес съм горд собственик на Mitsubishi Carisma 1,8 GDI - първата ми японска кола

Честито!

И аз така наскоро мислех, не знаех че е холандска. Единственото хубаво нещо в GDI, че скоростната кутия е японска и не се разваля като на Каризма 1.6

 

относно проблеми GDI: се запушва от евтин бензин

http://autodata.ru/upload/medialibrary/b42/gdi_cl_1-1.jpghttp://autodata.ru/upload/medialibrary/e63/gdi_cl_2-2.jpg

Редактирано от dosia
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е причината в бензина, а в спецификата и начина на работа на двигателя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И бензина, и бензина.... Пример: вчера, след предварително записан час, посетих Милен в Пловдив (задължително отклонение - милион благодарности на Милен за информацията, разясненията, насоките, търпението към мен като аматьор, и всичко, което направи по колата ми.) и на път за Бургас по принуда спрях на ОМВ на разклона за Плодовитово. Обичайно зареждам от Лукойл, знам, че не са кой знае какво горивата там, но..... А с бензина от ОМВ вчера автомобила буквално се спъна, да не кажа, че вървеше като скопен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

относно проблеми GDI: се запушва от евтин бензин

 

 

Не е причината в бензина, а в спецификата и начина на работа на двигателя.

 

 

И бензина, и бензина....

Обичайно зареждам от Лукойл, знам, че не са кой знае какво горивата там, но..... А с бензина от ОМВ вчера автомобила буквално се спъна, да не кажа, че вървеше като скопен.

 

Кофти бензин = кофти вървеж....

Това се случва при всеки автомобил с налято "кръстено" гориво.

Имах предвид, че не бензина е основният виновник за нагара при джедайките - а начина на работа на двигателя с обеднена горивна смес.

Дори бих казал, да не се сипват на този мАтор 98 и нагоре горива, както и разни добавки, присадки и т.н. ....

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...