Премини към съдържание

Профилактика климатик


Препоръчано мнение

Привет колеги. След като направих профилактика на питата на климатика в купето със специалните за целта спрейове, при включен климатик от въздуховодите започна да излиза нещо наподобяващо като пушек. Отидох при сервиза, от където взех спрея да питам и видят "проблема". Според тях климатика изстудявал много /5-6 градуса го замериха/ и от въздух се изпарявала влагата или нещо подобно. Питах ги това ели е нормално и често срещано явление ли е. Моля за коментари . :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако наистина не мирише на нищо и е 5-6 градуса е нормално. Спомни си, като отвориш камера на хладилник или фризер какво става :) Все пак във Варна влажността е доста висока лятото.

Редактирано от Peter G
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги. След като направих профилактика на питата на климатика в купето със специалните за целта спрейове, при включен климатик от въздуховодите започна да излиза нещо наподобяващо като пушек. Отидох при сервиза, от където взех спрея да питам и видят "проблема". Според тях климатика изстудявал много /5-6 градуса го замериха/ и от въздух се изпарявала влагата или нещо подобно. Питах ги това ели е нормално и често срещано явление ли е. Моля за коментари . :mitsu-smiley:

 

Здравей колега. Така например има спрейове за климатик, които във въздухопроводите се изсипва бяла пяна. Оставя се да 15 мин да подейства, след това се пуска климатика на най-бавна степен. Може малко маръня да излезе, но ако препарата е подействал достатъчно няма да излезе нищо. Кога точно се появява този "пушек". По време и малко след профилактиката, или 3-4 дни след това?

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Щом напръсках питата и изчаках 10-15 мин. пуснах климатика и след 5-8 мин. започна да "пуши" , без никакви странни аромати. Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отидох при сервиза, от където взех спрея да питам и видят "проблема".

 

Предполагам опаковката на спрея е още в теб. Потърси информация за продукта. Свържи се с вносителя му, питай за ефектите му и искай повече инфо в този ред на мисли.

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз напръсках преди години с един такъв спрей, изчаках извън автомобила 10-на минути че така пишеше и наистина смърдеше на опиати вътре, седнах, вентилатора на мах, давам на контакт според инструкциите. Да бяха написали да не сядаш с бяла риза, издуха едни мазни парцали мръсотия право върху мен :icon_crying: Щеше да ме линчува жената, но поне се останови бяло на черно че изчисти въздуховодите ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз напръсках преди години с един такъв спрей, изчаках извън автомобила 10-на минути че така пишеше и наистина смърдеше на опиати вътре, седнах, вентилатора на мах, давам на контакт според инструкциите. Да бяха написали да не сядаш с бяла риза, издуха едни мазни парцали мръсотия право върху мен :icon_crying: Щеше да ме линчува жената, но поне се останови бяло на черно че изчисти въздуховодите ;)

Привет на всички,преди около месец купих от практикер спрей за климатици,според инструкцията напръсках питата и въздуховодите изчаках мисля около 10 мин.и след това на макс.вентилатора.При мен като пусна климатика усещах неприятна миризма на влага,след обработката изчезна,но вече ползвам съвети от форума,т.е спирах климатика,но вентилатора продължава да духа докато подсуши питата и въздуховодите преди окончателното спиране на автомобила.Като време го правя около 5 мин.преди спиране,разбира се понякога пропускам,но се старая.

Редактирано от bacard1
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не забравяйте редовна проверка на дренажа за запушвания, особено колегите с Галант (там е почти готово запушено още от завода). При мен бяха се събрали към 2 литра вода, която си я разкарвах напред назад... И как няма да мирише.. то попови лъжички можеше да отгледам...

 

Sent from my Nook HD+ using Tapatalk HD

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не забравяйте редовна проверка на дренажа за запушвания, особено колегите с Галант (там е почти готово запушено още от завода). При мен бяха се събрали към 2 литра вода, която си я разкарвах напред назад... И как няма да мирише.. то попови лъжички можеше да отгледам...

 

Sent from my Nook HD+ using Tapatalk HD

А спейс стар има ли дренаж и къде се намира. Купих си спрей, но още не съм го използвал. Упътването пише че се спрейва през въздуховода, на други места че се спрейва питата , и малко се побърках. Къде според Вас е най-добре ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...