Премини към съдържание

Въпрос за разход


Препоръчано мнение

Напиши малко за стила ти на шофиране. Колко газ даваш, кога сменяш предавки, ползваш ли моторна спирачка (без газ) или изключваш от скорост...

Аз за моя автомобил (2.5) съм установил, че при 120-130 има приличен разход на бензин - ~8,2-8,5/100. При 90 е някъде 7,6-7,9. Това е без климатроника.

Най-прясното ми засичане е с 40,9 литра изминати 408 км смесен. Градско обичайно сменям преди 2000 об. когато не е баир нагоре и няма трафик. Баирчетата ни са средно стръмни и средно дълги и ги карам на втора с 2000 оборота, а не се засилвам за трета. Ако са по-дълги, бих засилил до 2500 някъде и да мина на трета.

Градският разход при горещо време се колебае около 13/100 и със захладняването се качва. Например сега сутрин както е 12-13 градуса и през деня 22-24 мога да очаквам стойност от порядъка на 13,5-14,5 л. с 4 или 6 студени старта и отсечки от по 2 км. Зимата отиде на 18-20. На дълъг път зимата дава с ~0,5 литра отгоре на стойностите за пролетно-есенния период (числата в началото).

Интересен факт, който съм забелязал, е че при градско в Плевен стрелката не се смъква както го прави при мен. Другата аномалия е че при повече гориво в резервоара харчи по-малко - т.е. колкото по-малко гориво имам, толкова по-бързо се смъква стрелката за горивото. Като го нафраскам догоре, уреда отива на 4 мм над делението за пълно. На магистрала или хубав път минава 120-140 км докато стрелката се изравни с делението за пълно. От първата черта (над празно) спада най-бързо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз в началото се стрясках на 10-ката газ, обаче след като проверих в spritmonitor.de смятам, че това е разхода на 2.0 мотора на газ. Всичко надолу ми се струва някак странно.

 

Под 10/100 харчат точно 2 автомобила от 16... смятам, че е достатъчно представителна извадка, лично аз не съм постигал разход по 10 / 100. Преди градското ми беше 11 ама и то падна на 10 от скоро, извън София не съм бръмчал от както градското ми падна на 10.

 

Фабричния разход на тоя мотор е 6.4 при 90км/ч, сега сметни + 1 литър заради климатроника и + 1.5 литър за това че бръмчиш на газ, останалото е защото тоя разход 6.4 е замерен в лабораторни условия а нещата в реалността са по-различни. Например много малко галанти бръмчат с фабричния размер гуми, моя например е със 205/60/15 вместо 195/60/15, сигурно ако мина на 195/60/15 ще падне с 0.5 литър, ама струва ли си да дам 400-500 лв. за 4 нови летни гуми като колата си дойде с 4 свестни гуми.

 

 

Най-накрая едно мнение, базирано на малко обективни данни. Не е особено трудно да се засече реалният разход на една кола. Пълно-празно - пълно бензин, за газта ясно. Ако ползвате някои от онлайн дневниците за целта, както е посочил колегата, може обективно да се види разходът на една кола за година, да речем. И ако честно се отчита и макар и малкият разход на бензин за подгряване, стигаме до очевидната истина, че комбинираният разход на галант с 2,5 двигател на база пробег 10 000 км. годишно е около 12,5 л. газ (включително разходът на бензин).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Интересен факт, който съм забелязал, е че при градско в Плевен стрелката не се смъква както го прави при мен. Другата аномалия е че при повече гориво в резервоара харчи по-малко - т.е. колкото по-малко гориво имам, толкова по-бързо се смъква стрелката за горивото.

 

Естествено.

Няколко пъти казвам, че градското в големите градове където отсечките са по-дълги и колата си е загряла нормално се различава от градското/селското/ което караме в малките градове с 10-15 паления дневно и отсечки от по километър, километър и нещо. Затова дизела ми даде към 5 литра надолу на градско, защото студен-топъл при палене си застава на 750 оборота и си тегли нормално. Докато на дълъг път по магистрала бензиновия ми гореше /2.0 4G63/ 6.300, а дизела 5.700 като си караш нормално съос спазване на ограниченията.

За резервоара е ясно. От формата му и движението на поплавъка на бензиномера.

Редактирано от Krasko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При 2ка мотор расзох градско/извънградско ми дава 8-10л/100км. газ.

 

 

П.П.Относно цените на Галантите... мисля, че съм ударил 6 от тотото.

4 чисто нови зимни гуми

4 лети джанти със сносни гуми за 1-2 сезона

Газов инжекцион

 

 

И за всичко това + самата кола само 2,5к :)

 

Дано да има купе към тия екстри ;-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз в началото се стрясках на 10-ката газ, обаче след като проверих в spritmonitor.de смятам, че това е разхода на 2.0 мотора на газ. Всичко надолу ми се струва някак странно.

 

Под 10/100 харчат точно 2 автомобила от 16... смятам, че е достатъчно представителна извадка, лично аз не съм постигал разход по 10 / 100. Преди градското ми беше 11 ама и то падна на 10 от скоро, извън София не съм бръмчал от както градското ми падна на 10.

 

Фабричния разход на тоя мотор е 6.4 при 90км/ч, сега сметни + 1 литър заради климатроника и + 1.5 литър за това че бръмчиш на газ, останалото е защото тоя разход 6.4 е замерен в лабораторни условия а нещата в реалността са по-различни. Например много малко галанти бръмчат с фабричния размер гуми, моя например е със 205/60/15 вместо 195/60/15, сигурно ако мина на 195/60/15 ще падне с 0.5 литър, ама струва ли си да дам 400-500 лв. за 4 нови летни гуми като колата си дойде с 4 свестни гуми.

Всичко си е до моментното състояние на мотора и до това, с каква уредба си и с какви настройки ..:)

Моя бивш (2.0) с Принс ВСИ ми даваше 8.5- 9/100 смесено Градско и междуселско ..:) Сега дава същия разход и при новия собственик и това с гуми 195/65/15 .. На дълго обикновено гореше 7.8- 8/100 и най интересното е, че при мен най ниския разход на газ (7.5) го даде един единствен път на магистрала с постоянна скорост 130км/ч . и трима души в колата .:D Даже и при 90 км/ч. скорост, не ми е слизал повече до този разход, който отдавам на горивото което бях заредил на една частна газ-станция в Панагюрище ..

Друго за Галанта на газ не знам, за това ще говоря за купето ..:D

 

 

Това какво е? :P

Купе колега, е едно такова нещо, направено от железа,:D като за предпочитане е да са всякакъв друг цвят, но не и жълто- кафеникави тези железа ..:P
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гразход за 2.0и 136к.с. на газ 9/100км смесено е идялно.. и при мен е така ;)

 

 

 

П.П. Относно купето... е всичко е в т.синьо, няма кафяво жълти оттенъци :) ще приложа снимки

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Само за статистиката :) ..............София-Кушадасъ-София = 2000км.....изхабени 145л бензин,което е равно на 7/100 разход, като се има в предвид,че има бая баири и доста населени места.Скороста е била между 100/120 през целия път. :tooth: :dirol: :shades:

Редактирано от atila
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чакайте и аз да се "похваля" с моя разход: 2.0 комби, 133 коня - за 430 км извънградско ми изгори 47 литра бензин. Няма да казвам как съм карал, досетете се сами :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

7,25 ако трябва да сме точни.

Моят Навесчо какво е изпапкал ... един момент - 568 км за 166 лева. Това са 65,873 литра или ~11,6/100.

Щом има апетит, значи не е болен, а щом не е болен - няма за какво да се тревожа.

Още малко статистика:

- най-дълъг пробег от 2,2 км.

- до трета предавка

- с 20 лева бензин ходя цяла седмица на работа и карам майка ми до автогарата.

- с средно по три старта/ден, от които два студени.

Мара Подробната, а :beer:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...