Премини към съдържание

Покупка на Galant


Препоръчано мнение

Здравейте,

 

решил съм да купувам Galant. Днес попаднах на ето тази обява и се чудех дали някой тук от форума случайно не знае нещо за този автомобил, защото съм от София и реших първо да опитам да потърся малко информация тук във форума преди да бия път до там да го видя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

Освен да се свържеш с някой колега в Плевен да го погледне.

Но за начало посочените 150 коня.. би трябвало Галанта да е 2.4GDI, което ти изключва опцията за слагане на газ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Специално този Галант виси в обявите повече от година със сигурност, но това разбира се не е критерий за оценка на автомобила.

Поне на външен вид изглежда запазен и си заслужава да се тества на място.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ясно е, че е GDI. За газта също знам, но имам колега който кара GDI и каза че разхода не му е по голям от 9/100 градско, което мисля е поносимо. Все пак я има и опцията за 2.5 V6 с газова, но за момента това ми привлече вниманието. Имам един приятел от Враца, но той не е запознат с Galant-и. Мога да го помоля да иде да го погледне, но ако може някой да ми каже кои са му проблемните места и какво трябва да се гледа така да кажем... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет колега лачен галант :) 10-12 пак си е поносимо за града с тая голяма кола :plane: :rulez: има колеги от плевен не мисля че ще ти откажат да го тестват , купувай го да разширим фамилията :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

GDI-то е хубав мотор, но голяма част от хората го избягват, точно заради неразбирателството с газта. Ако това не е критерии за теб, хубаво е да се огледа за ръждички. Предимно задните вежди, те са най-проблемни, също така може да се погледнат и праговите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет колега лачен галант :) 10-12 пак си е поносимо за града с тая голяма кола :plane: :rulez: има колеги от плевен не мисля че ще ти откажат да го тестват , купувай го да разширим фамилията :)

Стига да е читав... може и да го взема :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ръжда по веждите надали ще се намери. Снимките показват, че това е оправено. Нямам път натам, иначе никакъв проблем да го видя. Ако излезе нещо, ще се командировам и до колата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така, като гледам за какви цени говорим с мойтя Галант съм ударил 6+ от тотото :)

И аз съм го гледал този звяр, но и на мен Плевен ми е малко далече. Но този, който взех също беше с Плевнска регистрация... И сега се сетих, че в него имаше една визитка на Клуба, а на нея име с телефонен номер :)

 

Ако можеш да идеш да го погледнеш под капака какво има и както казаха колегите за ръждичка....и няма пр. направо му се яхвай не се чуди. Няма да сбъркаш!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Този Галант е на един познат, даже има регистрация във форума тук.

Колата е много гледана, и човека доста си я пази. Беше ходил да му я пребоядисват цялата и не му беше харесала, и ги кара пак да му я боядисват докато му хареса!

Има страшна стойка и е със спортното окачване.

Колегата я продава защото иска да се вози на нещо TDI и т.н. 10/100 градско му се струват много, това е единствената причина да иска да го продаде.

Ако не се лъжа вътре беше със DVD ..... абе тайничко му завиждам. :)

 

п.п.: http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showuser=6927

това е колегата с Галантния

Редактирано от Anatoli
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ха, здрасти, Анатоли! Това е много ценна информация.

Видях че е боядисвана, но не исках да пиша за това. Някои като чуят пребоядисване или само боядисване, бягат с 200. На много хора съм им казвал, че колите им са частично боядисвани, че го виждам с очите си, а те НЕ, НЕ Е. Викам абе слушай какво ти говоря... Тц, не е бе, как ше е пребоядисвана. Викам окей, нека бъде :icon_thumbup: Вярвай си, щом така ти харесва.

Аз пък предпочитам да има вид, защото видът се прави най-трудно специално за нашите коли. Утре гръмва двигател - слагаш друг и тръгва. Чупи скорости - сваляш, цепиш, правиш, сглобяваш и газ. А вида я го нацелили, я не. И е скъпо плюс това. Механичните неща се правят за ден-два, понякога три (докато пристигнат частите), а това го шкуриш, пък го китваш, шприцваш, боядисваш, лакираш, полираш и накрая падне боклук в камерата и айде миене... купуваш кореселин, миеш детайла, ако е капак го сваляш, пък го слагаш леко да не ожулиш, оборудваш, па облепваш 34325 пъти.... Трябва да имаш маска да не дишаш емулсията и т.н. Механично нещо си е най-добре, а и майсторите повече харесват точно тази работа, защото боядисване изисква технологично време, а това за часове изкарваш същите пари (или почти същите - ще направиш две коли, три коли...).

Лично на мен не ми харесва задето е gdi, но щом това се търси, смятам че си струва да се види.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега тук в Стара Загора от скоро се продава този ,вярно не е по хубав от този който си харесал :) ,ама се доближава до изискванията ти и ако искаш мога да отида да го погледна в какво състояние е.Поздрави :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

И двата са много хубави по снимки. Сивият ми харесва малко повече от синия, но задължително бих отишъл да погледна и двата и тогава да реша.

 

Имам едно питане към собственици на по-новите галанти - какви са двете лампи над уреда за температурата? Да не са индикация за колан и ТСL? На мен там никога не ми е светвало, но нямам трекшън да речем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...