Премини към съдържание

Добавка или ремонт ?


Препоръчано мнение

Колеги,пред дилема съм ? В днешната криза се чудя дали да постегна колата с моторна добавка за двигателно масло и добавка за скорости,скъпи качествени за 80-90лв бройката или да направя евтин не до там качествен ремонт,с части менте за 230-240лв ??? Повече средства не мога да заделя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сподели какъв е проблема с двигателя и скоростите ,във форума има достатъчно кадърни хора ще ти помогнем.Майстор в шише няма !! :mitsu-smiley: :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,пред дилема съм ? В днешната криза се чудя дали да постегна колата с моторна добавка за двигателно масло и добавка за скорости,скъпи качествени за 80-90лв бройката или да направя евтин не до там качествен ремонт,с части менте за 230-240лв ??? Повече средства не мога да заделя.

 

Здравей колега, какъв ремонт ще правиш? Нали в тази тема (Цък) каза, че колата ти е 2008г? Тя е все още сравнително нова за представите ни и за експерименти. Като си я обслужиш добре с правилните течности ще си направил необходимото. Повдигането на болният въпрос за добавките на фона на новата ти кола в тема в която думата добавка буди "неприязън", вече си е наливане на масло в огъня...

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вярно колата е " нова ", ама е на 5 г.На 230 000 км по километраж,може и на повече да е .Искам да сложа някаква скъпа и качествена добавка от сорта на СХ 6000 , Дуралюб или УМ днес,за да съхраня двигателя ,от колкото да давам утре пари за сегменти , ремонти ...Скоростите по същия начин.Частите - оригинални , са много скъпи.Давай пари за профилактика , за да не даваш утре много повече за ремонти. Така казваше дядо.

За в другата тема те разбрах , забранено е да се говори за добавки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На 230 хилки, ако маслата са сменяни що-годе навреме, не би трябвало да има и помен от проблеми. Ако обаче все още си е с маслото от последната смяна по гаранция ... добавката няма да ти помогне.

Все пак има ли наистина проблем с двигателя или просто така си питаш? набухването на добавка на здрав двигател за мен лично е по-скоро глупост, отколкото предпазване на каквото и да било.

Скоростната, ако не е карана без масло или с разкапан съединител, не би трябвало да има проблем още много дълго време. С добавка най-много да си прецакаш синхронизаторите. Ако има лагери за смяна - сменяш, тях добваката не ги лекува по никакъв начин, въпреки рекламите. Мое мнение, всеки сам си шета на акъла.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,пред дилема съм ? В днешната криза се чудя дали да постегна колата с моторна добавка за двигателно масло и добавка за скорости,скъпи качествени за 80-90лв бройката или да направя евтин не до там качествен ремонт,с части менте за 230-240лв ??? Повече средства не мога да заделя.

 

Колега, би ли ни постнал тук номера на рамата на твоята кола и една снимка, ако не те затрудняваме.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако Ми позволите и Аз ще изкажа мойто мнение по въпроса с добавките.

Добавка която да прави основен ремонт няма.

Но повечето добавки водят до подобряване на смазването намаляване на триенето отстраняване на дребни дефекти и повреди и предпазване от такива.Какво ме накара да мисля така?Ами посто личен опит и някой проблеми по колите Ми решени по тоя начин.От качествените добавки има доста положителен ефект и ползването им профилактично води само до удоволствие от шофирането на автомобила.Поне при Мен до сега е било така.Но пак държа да кажа че добавките са за предпазване от проблеми и оправяне на дребни проблеми. А не за основен ремонт на двигател с компресия 6 атм. горящ 2лт масло на 1000км и скоросни кутий и диферинцияли дрънкащи като консервна кутия пълна със съчми.

Редактирано от dino412
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако Ми позволите и Аз ще изкажа мойто мнение по въпроса с добавките.

Добавка която да прави основен ремонт няма.

Но повечето добавки водят до подобряване на смазването намаляване на триенето отстраняване на дребни дефекти и повреди и предпазване от такива.Какво ме накара да мисля така?Ами посто личен опит и някой проблеми по колите Ми решени по тоя начин.От качествените добавки има доста положителен ефект и ползването им профилактично води само до удоволствие от шофирането на автомобила.Поне при Мен до сега е било така.Но пак държа да кажа че добавките са за предпазване от проблеми и оправяне на дребни проблеми. А не за основен ремонт на двигател с компресия 6 атм. горящ 2лт масло на 1000км и скоросни кутий и диферинцияли дрънкащи като консервна кутия пълна със съчми.

 

Ти сигурен ли си в това ?

Разкажи по-подробно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нищо де, пусни един номер на рама. Не те обвиняваме в кражба.

Предполагам пежото вече лети с добавката.

 

http://peugeotclub.info/forum/viewtopic.php?f=27&t=97416

 

 

Струва ми се, че нямаш лансър, а намерения да правиш непозволена реклама. Банът също ми се струва разумно разрешение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам пежото вече лети с добавката.

 

http://peugeotclub.info/forum/viewtopic.php?f=27&t=97416

 

 

Струва ми се, че нямаш лансър, а намерения да правиш непозволена реклама. Банът също ми се струва разумно разрешение.

 

И на мен ми намирисва на скрита реклама, но изчаквах още малко да си поговори. С тези слепи разсъждения за добавки че добавки бях сигурен че по някое време ще се спомене ДураК*р.

Редактирано от CBeTHaX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Реших да поразтърся що е т'ва ДураЛюб и ето ги моите впечатления:

 

- "Официалния" им български сайт е на безплатен хостинг free.bg (това обикновено се прави от осмокласници, малки фирми които обикновено продават китайски продукти или са нискобюджетна компания която се занимава с услуги на ниско ниво, както и хора които използват "хвърчащи" домейни които се сменят лесно и не могат да се проследят в случай на доказана измама)

 

- Официалната им поща е на mail.bg което е със същото значение като горното.

 

- Навсякъде се споменава някакво съмнително лице "инж. Иванов" който може за 2 минути да те образова, така де да те окъпе и да ти продаде вълшебния продукт

 

- Съмнителни мнения разпръснати навсякъде из клуб форумите за автомобили (да наемеш 5 човека да пишат из форумите фалшиви мнения е евтино, особено след като има голям ефект в подлъгването на неинформирани хора)

 

- Същата компания я има и в Америка където са се прилагали същите трикове преди 10 години (не знам дали още съществува и дали има хора които все още се хващат, но не намерих по-скорошни мнения). Сайта им също изглежда необновяван от 10 години.

 

- Ако се разровиш из архивите в интернет ще попаднеш на почти припокриващи се с тези у българските форуми - съмнителни изказвания, разговори между 2 и 3 лица, и много, много въудошевени хора на които едвам ли не тази добавка им е преобърнала живота. Естествено има и опарили се които пишат, но покрай този спам е трудно да ги намериш.

 

- В много от коментарите се споменава за използване на добавката преди 10+ години (което съвпада и с времето в което е бил известен продукта в Америка). За разлика от там, тук се създава мнение че е съществувала отдавна и едвам ли не, ние не сме чули за нея - ако беше така и беше ТОЛКОВА вълшебна, всеки щеше да я знае до сега.

 

Или накратко, това е като американските булшит реклами от 90' и 00' когато е било времето в което къпеха хората как някакви пълни глупости правят чудеса. Йонно-молекулни съставки (не съществува такова нещо) за подобряване на обема на косата, електромагнитни импулси за сваляне на килограми, устройство за променяне на честотите в домашното окабеляване за прогонване на хлебарки и мишки, уреди които се поставят в слота за запалката и намаляват разхода на автомобила до 30%, а сега и течност която едвам ли не прави основен ремонт на двигателя и скоростната кутия.

 

КОГА хората ще се научат да не вярват на глупости и да не пълнят джобовете на елементарни лъжци, за да имат пари да лъжат повече хора.

 

Съжалявам, ако някой смята тона ми за по-агресивен, но покрай лъжливите медии, политическата манипулация на народа и глупостите случващи се в държавата тези месеци, само ми трябваше още някой мизерник да си мисли че ще стане милионер с евтини селски трикове.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти сигурен ли си в това ?

Разкажи по-подробно.

Напълно Съм сигурен.Използвал Съм използвам и пак ще използвам добавки.Но не когато мотора изпуши или кутията грохне.А когато всичко си е наред с цел да си остане така.За марки който Съм използвал при интерес отговарям на Л.С. или тел.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,пред дилема съм ? В днешната криза се чудя дали да постегна колата с моторна добавка за двигателно масло и добавка за скорости,скъпи качествени за 80-90лв бройката или да направя евтин не до там качествен ремонт,с части менте за 230-240лв ??? Повече средства не мога да заделя.

 

Аз не можах да разбера какъв е проблема на колегата, с току що купеният Lancer 2008? Това е мое мнение и всеки си знае чергата до къде му е, но на фона на тази кола която струва от 15000 лв нагоре, 230-240 лв са малка сума, цената на един фар може би? Моята скоростна кутия като се отваряше само един лагер струваше 200 лв, ами другите части вътре, ами труда, ами маслото? С тази сума не може да се пипне само скоростите, а в нея влиза както сподели и отделен бюджет за ремонт двигателя...., абсурд

 

В заобиколен контекст ще ви разкажа една история. Преди работех в заведение на центъра. Шефа алчен до уши в студеното време навън ни караше всички от персонала да си взимаме порциона (кой кафе/чай/кола) и да сядаме разпръснати нашироко по масите (все едно сме клиенти). Независимо че на съседното заведение бе също кучешки студ, случайните минувачи следвайки подсъзнателно "стадният инстинкт" сядаха при нас. За нула време нашето се пълнеше, а другото бе все така празно.

 

Как мислите, 1-вия и 3-тия абзац като концепция свързани ли са?

Поздрави

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

... в крайна сметка ако съществуваха продукти с тези качества, защо производителите на масла не ги слагат в маслата си...

 

Малка корекция - слагат ги. При това добре сметнати от кое колко. И това е основната причина да не виждам особен смисъл от допълнителни добавки, все пак никой не налива базово масло (ако не бъркам термина) ... или поне никой, на когото му свиди колата :)

 

 

В един друг форум по едно време имаше атака на тема бълбукатори, браунов газ и кооооолко свирепа икономия дава. Накрая модовете дадоха ултиматум: или се провеждат тестове в присъствието на доверени лица или темите в коша. Е, до тестове не се стигна, въпреки обещанието, че ако наистина има резултат, администрацията на форума ще направи езплатна масирана рекламна акция.

И докато нагласата "да ударим кьоравото" съществува, ще има и подобни изцепки. Ако някой си мисли, че подобна нагласа съществува само в България ... нищо подобно.

Виждал съм как сравнително грамотен (технически) човек дава 20 евро за "енергоспестяваща джаджа" и после коментира "Абе ... подозирах, че няма как да работи, ама ...все пак...".

Те така.

Редактирано от tef4o
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Слагат ги, но имената на фирмите са други (и съществуват от десетки години без промяна на имената си).

Фирмите произвеждащи добавки, които се ползват при производство на масла се броят на пръсти и нямат нищо общо с цитираните фирми произвеждащи добавки, за които става въпрос в темата.

В най-общия случай тези добавки (от темата) са си обикновенно двигателно масло към което "уж" е добавено нещо което го подобрява.

Преди години, когато бях студент идваха от една фирма (вече не съществува) да ни правят демострации, добавките им имаха поразителен ефект, но при точно определени условия, които нямат нищо общо с работата на маслото в двигател с вътрешно горене.

Всички клипове и демонстрации, които съм виждал, ако са истина винаги се провеждат при такива специално подбрани условия.

Целта е ясна изтъкват се предимства, които при реална употреба никога няма да се получат, защото условията са съвсем различни.

 

Въпросът плавно премина от техническия разговор за смисъла от добавките към очевидните и доста дразнещи опити за непозволена реклама, които съвсем необяснимо се търпят от модераторския екип. Нима е толкова трудно да се позарови човек, да види IP адресите на тримата писачи тук, ако трябва да ги изпрати на админите на други форуми за сверка и бързо и лесно да стане ясно, че това е доста прозаична схема.

Още чакам доказателство за този митичен лансър. Колега, ако си в Габрово, дали ще е удобно един наш виден съфорумец от същия град да погледне лансъра ти, за да ни помогне в консултациите какво и как да обслужиш?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е затворена за допълнителни отговори.
×
×
  • Създаване...