Премини към съдържание

Проблем с ABS-a


fantazor

Препоръчано мнение

Колеги,

От известно време ABS-ът ми прави номера: когато се опитам на дамаля скоростта (примерно от 70 на 40) се чува как се включва моторчето и има еднократно прищракване. Това се случва без да натискам рязко спирачката или нещо подобно. А, когато е по-рязко натискането на спирачката, то тогава ABS-ът се включва за няколко секунди, което удължава сериозно спирачния ми път.

 

Имате ли представа от какво може да е това и как най-лесно може да се отстрани?

 

Мерси предварително.

 

Жоро

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може и от датчика да е.

Не може. Ако има дефектен датчик, лампата на ABS ще свети и системата няма да работи. Единствената причина е скъсана гривна на едно от предните колела.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На жената на Пежо-то датчика отпред беше цъфнал, та в последните метри преди спиране, риташе педала. Иначе няма проблем, и лампи не светят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тая гривна от къде се пазарува и какви пари струва?

Ами пиши в раздел Купувам части ,някой може да я има свалена .Но първо качи колата и я огледай дали е пукната .Само гривна в магазините не се продава тя върви в карето и струва около 120 лв. Гривни има в Ибей за по 2 паунда или отиди при DJ Tymbi да ти я завари.Ето моята тема в която има адресите за поръчка от Ибей . Но пак ти казвам отиди да ти погледнат колата преди да си купиш каквото и да е .Поздрави

Редактирано от nikovas
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако лампата ABS светеше, системата изобщо нямаше да се задейства.

Вземи си гривна втора ръка. Например от alex2511.

Новите май не бяха скъпи (от "Ратола"). Питай Miroslav дали ги има и колко $$ струват.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами пиши в раздел Купувам части ,някой може да я има свалена .Но първо качи колата и я огледай дали е пукната .Само гривна в магазините не се продава тя върви в карето и струва около 120 лв. Гривни има в Ибей за по 2 паунда или отиди при DJ Tymbi да ти я завари.Ето моята тема в която има адресите за поръчка от Ибей . Но пак ти казвам отиди да ти погледнат колата преди да си купиш каквото и да е .Поздрави

 

Моята все още е ок, но като сменяхме лагерите забелязах, че е доста корозирала,

така ще си купя от ebay, за да мога да реагирам като се наложи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за съветите. Наистина се оказа счупена гривна на ABS-a. Отидох при Пламен и го заварихме. Сега си работи като пушка. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Благодаря на всички за съветите. Наистина се оказа счупена гривна на ABS-a. Отидох при Пламен и го заварихме. Сега си работи като пушка. :)

Колега,коя гривна се оказа? Както казаха колегите на някое от предните колела ли? Или някое друго...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да не отварям нова тема за АБС. Купих цял шенкел от колегата Митсубиши заради датчика. Все още не съм го сменил. В монента лампата ми свети и АБС-са не работи. Какво ще стане когато подменя шенкела трябва ли да ходя да ми нулират грешки на компютър? Благодаря

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм го пробвал, но попитах майстор точно за това и каза че щом се сложи работещ датчик и лампата ABS не свети повече, системата ще започне да функционира нормално. Единствено паметта й ще запомни кодове за грешки.

На моят има 4 запомнени кода за грешки в ABS, но никога не ми е светвала за отказ. Явно дълго помни... защото на другата ми "кола" ако грешката не се потвърди в следващите 10 старта, тя автоматично се изтрива и все едно никога не я е имало.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да не отварям нова тема за АБС. Купих цял шенкел от колегата Митсубиши заради датчика. Все още не съм го сменил. В монента лампата ми свети и АБС-са не работи. Какво ще стане когато подменя шенкела трябва ли да ходя да ми нулират грешки на компютър? Благодаря

 

Сменяш шенкела, щракаш буксата,лампата ти изгасва,ако нямаш друг проблем караш и си :icon_n_whistling:.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сменяш шенкела, щракаш буксата,лампата ти изгасва,ако нямаш друг проблем караш и си :icon_n_whistling:.

Точно така, в паметта на компа ще остане записано, че някога си имал проблеми с този датчик, но няма да ти свети нищо и системата ще си работи коректно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно така, в паметта на компа ще остане записано, че някога си имал проблеми с този датчик, но няма да ти свети нищо и системата ще си работи коректно.

Благодаря

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой да помогне...?

Ами колега ,от тук няма как да ти кажем коя е :) ,закарай я някъде на канал или подемник и я вижте като ги огледаш се виждат,а ако си от София или Пловдив има дори при кого да я закараш .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой да помогне...?

Във всички случаи проблема ще е в предна гривна, защото отзад няма гривни, там има един назъбен диск.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Някой да помогне...?

Проблемът решен(отдавна) оказа се както предположиха и колегите спукана предна лява гривна. Направих първоначално опит да се завари,но не стана. Поръчах нова от alex2511 и всичко си дойде на мястото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,за да не отварям поредната тема за АВS ще си позволя да пиша в темата на колегата :) ,и така по проблема :

От известно време ми се включваше лампата на АБS и то при преминаван по неравност (дупка,гърбица и т.н.) бях решил че от хлабава връзка ,тъй като единият шенкеле е сменян,но уви не.От около 1-2 седмици лампичката изобщо не гасне и си свети постоянно ,огледах гривните не видях да има пукната или счупена.Та въпроса ми е как да установя дали (и кой ) датчика не работи?Може ли това да се установи в домашни условия или задължително трябва да се ходи на диагностика ? :mitsu-smiley:

Редактирано от nikovas
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вкарай един приятел в колата,а ти мърдай буксите и ако започне да светва,значи е от там.Ползваш електрически контактен спрей за буксите и така. Много вероятно е и някоя гривна да е,недей забравя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...