Премини към съдържание

Подсветка


netizen

Препоръчано мнение

Някой може ли да ми каже как се свалят бутоните за халогените, че нещо ми се опряха....

Става дума за галант '98.

 

Ами трябва първо да свалиш конзолата с духалките (поне аз така направих), за да може да си осигуриш достъп до буксата на бутоните. Освободиш ли я, вече е лесно и мисля от там нататък ще се справиш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами трябва първо да свалиш конзолата с духалките (поне аз така направих), за да може да си осигуриш достъп до буксата на бутоните. Освободиш ли я, вече е лесно и мисля от там нататък ще се справиш.

 

Значи успях да извадя джойстика за огледалата и от там да откача конзолата на духалките, но само от долната страна. И до тук. Не смея да я дръпна по-силно, че нещо се огъва по средата :help: .

Между другото днес по много тъп начин си смачках :icon_doh: левия калник в една скоба за паркиране.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи успях да извадя джойстика за огладалата и от там да откача конзолата на духалките, но само от долната старна. И до тук. не смея да я дръпна по силно, че нещо се огъва по средата :help: .

Между другото днес по много тъп начин си смачках :icon_doh: левия калник в една скоба за паркиране

Първо трябва да свалиш духалката, наистина. Най-първо махни за удобство самата пласмасова решетчица, с която регулираш посоката на въздуха. Става като я завъртиш вертикално и с отвертка отстрани я откачиш. Тя стои на една ос, в краищата на тая ос има едни уплътнения. Духалката винаги се съпротивлява в горната си част, трябва просто малко по-силно да я дърпаш. НО! не го прави в студено време, че ще се счупи. Държи се на 4 щипки. Помогни си с отвертка, обута в парцал в горната част. Като извадиш духалката, ще се освободи копчето за халогените. То се държи от вътрешната страна на два винта, диагонално един с друг. В него влиза един бял куплунг - щипка.

Няма какво да пипаш джойстика на огледалата. Той си е отделно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за детайлните иструкции :worthy: ! След малко ще тествам процедурата.

А колкото за джойстика - просто само него успях да измъкна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Първо трябва да свалиш духалката, наистина. Най-първо махни за удобство самата пласмасова решетчица, с която регулираш посоката на въздуха. Става като я завъртиш вертикално и с отвертка отстрани я откачиш. Тя стои на една ос, в краищата на тая ос има едни уплътнения. Духалката винаги се съпротивлява в горната си част, трябва просто малко по-силно да я дърпаш. НО! не го прави в студено време, че ще се счупи. Държи се на 4 щипки. Помогни си с отвертка, обута в парцал в горната част. Като извадиш духалката, ще се освободи копчето за халогените. То се държи от вътрешната страна на два винта, диагонално един с друг. В него влиза един бял куплунг - щипка.

Няма какво да пипаш джойстика на огледалата. Той си е отделно.

 

Аз наскоро правих тази процедура около 10 пъти :icon_blush:. Копчетата за халогените става да се извадят и през дупката на джойстика, но е доста трудно. Самите копчета са на две щипки отгоре и отдолу като щипките са на рамка завита с 2 винтчета. Бутоните и рамката са 2 отделни части. Самите щипки се намират на около 0.5 см от самите бутончета. Ако сваляш духалката много внимавай, защото аз така счупих моята. Успех.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, ако знаеш къде са щипките може и да успееш. За щастие успях да сваля цялата духалка без видими поражения - само една спукана щипка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Здравейте!

Не съм сигурен, че съм нацелил темата, но не исках да отварям нова. Имам Pajero Sport и преди няколко седмици спря да ми свети термометър/компаса. Отворих го и изкарах крушките, проблемът обаче идва в това, че не мога да намеря такива из сайтовете. Не съм обикалял по магазини, тъй като не знам къде да отида. Предполагам, че крушките са същите като тези на климатроника (а той е еднакъв за Gallant, Carsima, Pajero и т.н.). Ако някой от вас се е сблъсквал със смяна на тези работи, ще съм му благодарен да сподели от къде.

Предварително благодаря!

 

Ето малко снимки на крушчиците:

СНИМКА 1 / СНИМКА 2 / СНИМКА 3

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Не съм сигурен, че съм нацелил темата, но не исках да отварям нова. Имам Pajero Sport и преди няколко седмици спря да ми свети термометър/компаса. Отворих го и изкарах крушките, проблемът обаче идва в това, че не мога да намеря такива из сайтовете. Не съм обикалял по магазини, тъй като не знам къде да отида. Предполагам, че крушките са същите като тези на климатроника (а той е еднакъв за Gallant, Carsima, Pajero и т.н.). Ако някой от вас се е сблъсквал със смяна на тези работи, ще съм му благодарен да сподели от къде.

Предварително благодаря!

 

Ето малко снимки на крушчиците:

СНИМКА 1 / СНИМКА 2 / СНИМКА 3

Колега, виждам че се подвизаваш из София. Опитай да намериш такива крушки на ул."Поп Богомил" 42. Там със сигурност ще намериш търсените от теб :) Успех.

Редактирано от Brigadiro
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, виждам че се подвизаваш из София. Опитай да намериш такива крушки на ул."Поп Богомил" 42. Там със сигурност ще намериш търсените от теб :) Успех.

 

Благодаря за бързият отговор. Още в понеделник ще гледам да отида до там, дано имат такива неща. Започвам много да точа лиги на диодните крушки, дано имат такива, че направо да монтирам тях. :)

Отново, благодаря за бързият отговор!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързият отговор. Още в понеделник ще гледам да отида до там, дано имат такива неща. Започвам много да точа лиги на диодните крушки, дано имат такива, че направо да монтирам тях. :)

Отново, благодаря за бързият отговор!

Днес отидох до гореспоменатото магазинче, но нямаха такива крушки. Нямаха дори и нещо което да е близко до този цокъл. Чудя се, ако се обадя в БС дали няма да ми кажат 30лв. за бройката...

Не знам какво да правя, а без да свети е криво.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес отидох до гореспоменатото магазинче, но нямаха такива крушки. Нямаха дори и нещо което да е близко до този цокъл. Чудя се, ако се обадя в БС дали няма да ми кажат 30лв. за бройката...

Не знам какво да правя, а без да свети е криво.

Такива крушки има по магазините, но без цокъла. Купуваш си колкото ти трябват крушки и си ги сменяш сам, ползвайки оригиналния цокъл.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Такива крушки има по магазините, но без цокъла. Купуваш си колкото ти трябват крушки и си ги сменяш сам, ползвайки оригиналния цокъл.

Даам, проблемът обаче е, че допуснах една мааалка грешка. Не си спомням къде оставих свалените от мен крушки. :icon_doh: :icon_doh: :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги!

Забелязах, че повечето от вас са от по-старото поколение и руският език Ви е бил като майчин, някога. Та някой дали би желал да ми каже има ли някъде в този PDF нещо което да отговаря на моят по-горен въпрос?

Ще съм много благодарен, ако се намери такъв човек.

Мерси предварително!

 

П.п. Нека повторя. Става въпрос за лампичките които за дисплеят на климатроника.

Редактирано от Миткo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги!

Забелязах, че повечето от вас са от по-старото поколение и руският език Ви е бил като майчин, някога. Та някой дали би желал да ми каже има ли някъде в този PDF нещо което да отговаря на моят по-горен въпрос?

Ще съм много благодарен, ако се намери такъв човек.

Мерси предварително!

 

П.п. Нека повторя. Става въпрос за лампичките които за дисплеят на климатроника.

Аз също не разбирам руски, но логиката ми води до това:

 

подсветка климат-контроля H39 + H40 12V-0.6W blue cap (2 лампы на кнопки) Н39 + none (2 лампы на

экран) Н40

Редактирано от bluffer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз също не разбирам руски, но логиката ми води до това:

 

подсветка климат-контроля H39 + H40 12V-0.6W blue cap (2 лампы на кнопки) Н39 + none (2 лампы на

экран) Н40

Винаги са ми казвали, чети преди да питаш. В последствие видях каква трябва да е крушката, но чичо Google, не ми изкарва никакви резултати. Ще го мъча, дано намеря такъв цокъл.

Отново благодаря за отговорите и моля "мненията" ми в темата да бътат изтрити, тъй като доста я разводних!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...