Премини към съдържание

На Кафе .


Препоръчано мнение

Здравейте колеги, Kоледа наближава а жена ми иска Дядо коледа да и донесе нова кафе машина. В момента ползвам Delonghi Caffe Treviso 15 bar, машините които ме иснтересуват са основно 3:

1. Lavazza Amodo mio

2. Nescaffe Dolce Gusto

3. Bosch Tassimo

 

Има ли колеги дето ползват някои от посочените модели, ако може да споделят малко опит дали правят хубаво еспресо и други хубави топли напитки, капучино, кафелате например, незнам кой модел да избера :icon_hmm: Благодаря и да ви е сладко кафето :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защо не разгледаш Saeco, от списъка, който си дал сигурно бих си останал с Delonghi-то.

 

Saeco имам в Бг и смея да кажа че са супер машини, но тук на острова не са разпространени и имат само едни модели дето са много скъпи. Тези Lavazza Amodo Mio са на Saeco произвоство и са на по народни цени. А жената иска от тези модерните дето са с капсули та да можела да си прави лесно различни напитки, а не с класическата ръчка и цедка както е Delonghi-то дето ползваме сега. Събирам съвети и предложения и за друди марки и модели, всеки може да сподели кой какво ползва. Благодаря :good:

Редактирано от tonino_g3
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен вече 12 години ми служи вярно еспесо машина SIMAC, досега без ремонт, без отказ, много съм доволен. Споделям като вариянт на марка :icon_thumbup: .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, Kоледа наближава а жена ми иска Дядо коледа да и донесе нова кафе машина. В момента ползвам Delonghi Caffe Treviso 15 bar, машините които ме иснтересуват са основно 3:

1. Lavazza Amodo mio

2. Nescaffe Dolce Gusto

3. Bosch Tassimo

 

Има ли колеги дето ползват някои от посочените модели, ако може да споделят малко опит дали правят хубаво еспресо и други хубави топли напитки, капучино, кафелате например, незнам кой модел да избера :icon_hmm: Благодаря и да ви е сладко кафето :drinks:

 

Реших да мина на лична кафемашина на работата,защото всеки ден купуваме от съседното кафене.Взех от един приятел донесена от Австрия употребявана SAECO,модел cafe crema.Занесох я да я почистя вкъщи и я пуснах да работи.Обаче жената-дзвер си направи сутринта кафе и.......сега го чакам да се прибере в БГ да взема друга.Мащинката е чудесна,но има общия недостатък----хубаво кафе се получава с хубав матРиалhttp://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/biggrin.gifНастрои ли се едрината на мелницата,сложиш ли подходящото кафе,доволен Ша останеш!Купувам 2-ра употреба,защото е пъти по-евтина.Кафе намирам от приятел,които има няколко кафеавтомата в града.Това е опитът ми с кафемашините,успех с избора! Приятелски съвет:нека тя си я избере,защото,ако не оправдае очакванията й........http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_box.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, Kоледа наближава а жена ми иска Дядо коледа да и донесе нова кафе машина.

Най добрата кафе машина е служебната :D или тази която ти подарят ..:)

Всеки има различни вкусове, но ако сте любители на еспресото, гледай преди всичко да е Италианска машината ..:icon_thumbup:

И един приятелски съвет: купи я на самия празник и я подари на момента, защото ако я вземеш преди това и я скриеш някъде, жената ще я намери и ще види, че машина си и взел ти и веднага ще поиска нещо друго от Дядо Коледа ..:D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имаме служебна машина с капсули (Nescaffe Dolche Gusto) и служебна еспресо за мляко кафе.Лично мое предпочитание е напитка от кафе на зърна а не капсули.Не , че на капсулите им е гадно кафето, но много повече ми харесва вкуса и възможността за разнообразие на кафето.Квото ти се пие мелиш и слагаш.У дома съм с Делонги тревизо и по-добра машина за малко парички не съм имал. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имаме и SAECO и на Lavatza машина в работата. Saeco e с кафе на зърна, мели и го прави. Lavatza e с капсули. Смея да твърдя, че лавацата е в пъти по хубава от кафето, което прави Saeco. На лаваца можеш да избираш и различни капсули. Ако трябваше да избирам Лаваца щеше да е моят избор.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Смея да твърдя, че лавацата е в пъти по хубава от кафето, което прави Saeco. На лаваца можеш да избираш и различни капсули.

Саеко ще прави такова кафе, каквото му сложиш. Ако сложиш калпаво кафе, няма как да очакваш добър резултат. :yes3:

Но на Саекото можеш да пиеш и кафе Лаваца, а на Лавацата - не можеш друго...

Редактирано от somalietsa
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Саеко ще прави такова кафе, каквото му сложиш. Ако сложиш калпаво кафе, няма как да очакваш добър рвзултат. :yes3:

Но на Саекото можеш да пиеш и кафе Лаваца, а на Лавацата - не можеш друго...

Тoва го очаквах. Прав си за кафето, но винаги се слага хубаво кафе на зърна. Имаме две машини Saeco, по-нова и по-стара. Все пак кафето лаваца по ми харесва въпрос на вкус. :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе само на мен ли ми се струва, че Тонино не пита за кафе автомат бре...Хубава кафемашина с дръжка превъзхожда кафе-автомата и капсулите...То професионалните досега да ги бяха направили кафе-автомати или с капсули. Лично мнение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички колеги които взеха участие в темата, купихме машина с капсули Dolce Gusto Melody 15 Bar и вече си правехме няколко напитки и ми харесват, определено не са най-доброто от кафе продуктите но стават бързо и чисто, еспресото също е с каймак и хубав аромат, пише 100% арабика а и като се има предвид супер офертата нямаше как да не я вземем. Сега ще чакам оферта и за една класическа машина с цедка с дръжка за истинско еспресо удоволствие. :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега ще чакам оферта и за една класическа машина с цедка с дръжка за истинско еспресо удоволствие.

Виж ся, няма как да оцениш нещо ако не си го загубил или сравнил от близо с друго подобно...напр. имаш един галант и го замениш за пежо, лелеее, каква глупост, така и с кафето...перфектното еспресо от една кафе машина, солак, саеко, делонги го замениш с капсула или кафе-автомат...еми, няма пълно щастие. Не си ли затопля млякото на пяна, да му сложа слепнала кафява захар, канела и да изцедя през ръчката една порция лаваца, чибо или друга арабика.....е**м ти кафето, брат :icon_crying:

Редактирано от mmotors
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Виж ся, няма как да оцениш нещо ако не си го загубил или сравнил от близо с друго подобно...напр. имаш един галант и го замениш за пежо, лелеее, каква глупост, така и с кафето...перфектното еспресо от една кафе машина, солак, саеко, делонги го замениш с капсула или кафе-автомат...еми, няма пълно щастие. Не си ли затопля млякото на пяна, да му сложа слепнала кафява захар, канела и да изцедя през ръчката една порция лаваца, чибо или друга арабика.....е**м ти кафето, брат :icon_crying:

Баси, потекоха ми лигите :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Виж ся, няма как да оцениш нещо ако не си го загубил или сравнил от близо с друго подобно...напр. имаш един галант и го замениш за пежо, лелеее, каква глупост, така и с кафето...перфектното еспресо от една кафе машина, солак, саеко, делонги го замениш с капсула или кафе-автомат...еми, няма пълно щастие. Не си ли затопля млякото на пяна, да му сложа слепнала кафява захар, канела и да изцедя през ръчката една порция лаваца, чибо или друга арабика.....е**м ти кафето, брат :icon_crying:

Точно такова кафе си направих преди 10 минути.Само, че е с бяла захар. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...