Премини към съдържание

Какво да очаквам от Star 2001 година?


Препоръчано мнение

Здравейте колеги. Мой близък се е спрял на Space star 2001г. 1.3 80+ к.с. и ме попита за съвет относно марката. Интересува ме има ли нещо от което тези коли страдат? Нещо като предните дискове при Галанта и дюзите при GDI модификациите? И ако може мения за това дали е скъпа за подръжка. Благодаря ви предватително :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Мой близък се е спрял на Space star 2001г. 1.3 80+ к.с. и ме попита за съвет относно марката. Интересува ме има ли нещо от което тези коли страдат? Нещо като предните дискове при Галанта и дюзите при GDI модификациите? И ако може мения за това дали е скъпа за подръжка. Благодаря ви предватително :)

 

Здравей колега, кажи на твоя приятел ни се обади ако намери някаква вечна кола "перпето мобиле". Всякаква извън споменатата си иска нейното и тогава трябва да се бръкнеш в джоба. Цените обаче са относителни. Както можеш да намериш съединител за 400 лв, на обратния полюс е такъв и за 200 и малко. Дали ще се развали и колко време ще отлагаш ремонта си е негов късмет, но първите неща с които ще се сблъска рано или късно са смяна на съединител, макферсони, много вероятно амортисьори...При мен освен тях и много други се отваря и скоростите. Утешителната новина е че за тези 4-те 1000 лв стигнаха. Ако не се тупнат наведнъж на главата и се разхвърлят примерно за 1-2г, поносимо е, но знаеш закона на Мърфи.. ;) При перманентна поддръжка, после слагаш гориво и си караш. Простор в купето, стандартна мощност за градско и извънградко. Лесен за газифициране двигател, малко по-твърда возия. Отличен климатик лятото и страхотно бързо парно зимата. Накратко един нормален за класа си (среден) автомобил със стандартни екстри (в повечето случаи достатъчни). Одеве ги гледах в cars.bg как вървят, почват от 3к-->. Така че ако твоя приятел разполага с 5-5 и малко, ще си я обслужи добре, че и със зимни гуми ще я обуе. Пък напролет едно по-едно ако нещо искокне, в движение ще я прави - хванал се е на хорото.

Поздрави

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Идеален коментар, Светльо! С удоволствие го изчетох! :icon_clap:

Редактирано от MuxoB
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колата е добра ,возията е твърда заради амортисьорите но се поддържа евтино и с малко труд(пари за подръжка)Все пак е ван от средата и по скоро ще се очароваш от колкото разочароваш.Иначе от както е купена от мен 60к само газ като пари и филтри и масла.(освен настройки на ГИ и диагноза извън това)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вече три месеца я карам мойта, няма грешка . За мен това е една от най-икономичните и непретенциозни коли :yes3:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За година и половина 15 000 км изминати сменени консумативите + цилиндърче спирачно ,накладки и един маншон този който е от доло на скоростният лост и втулките също на скоростният лост.Като цяло това е и колата е перфектна може би след година ще сменя съединителя,но това е нормално за коли втора употреба.Поддържа ли ,я с оригинални авточасти колата ще му се отблагодари в това съм се убедил с времето.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Мой близък се е спрял на Space star 2001г. 1.3 80+ к.с. и ме попита за съвет относно марката. Интересува ме има ли нещо от което тези коли страдат? Нещо като предните дискове при Галанта и дюзите при GDI модификациите? И ако може мения за това дали е скъпа за подръжка. Благодаря ви предватително :)

Здравейте,и аз да взема отношение относно избора на твоя приятел.Карам същия автомобил почти цяла година.Сменени консумативи,регулировка на щангите на скоростите.Отлично парно и перфектен климатик.С обикновенна газова съм,но това ме устройва/така я купих /.Разхода на газ около 10 градско зимен период.Друго не се сещам,освен за късмета с купуването.Успех и поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз също може да кажа само добри неща за автомобила. Мен лично ме устройва като комфортност и разход на гориво. Таблото не е притрупано и всичко е удобно за употреба. Подръжката си зависи от стопанина, но като цяло е не скъпа. Успех в избора.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

КОЛЕГА ПРИВЕТ И ОТ МЕН.ОТ 2 ГОДИНИ ИМАМ СПЕИС СТАР 1.3.3О ООО КИЛОМЕТРА. МОДЕЛА СУПЕР

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз доста коли съм сменил от 2004 насам почти 10 автомобила. От 2009 имам Space Star 1.3 86к.с , преди 2 години монтирах газов инжекцион и съм просто очарован от този автомобил. До момента съм и навъртял около 50000 км и съм сменял само масло ,2 шарнира на насачите и съединител което са си консумативи. Изключително здрав автомобил, елементарна и евтина поддръжка, изключително икономичен и същевременно удобен автомобил, не е за състезания, но на мен лично автомобила ме удовлетворява напълно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...