Премини към съдържание

Разход на гориво


mityo79

Препоръчано мнение

Здравейте бъдещи колеги :).Искам да си закупя и аз (звездичка)Спейс Стар, Моля за вашият съвет, кой двигател е най-сполучлив, аз се замислям за 1,6 98 кончета бензин. Интересувам се за разходът на гориво градско, извънградско и смесено по-малкият двигател с по малък разход ли е или обратното.

Благодаря ви предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

вземи си 1.9 дизел и не се занимавай с глупости.. извън града нормално карана 4.5/100 градско 6/100 зимата 7/100 голям самолет е :)

Редактирано от Николай Калчев
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Спрял съм си на бензинка, защото баща ми кара дизел и има проблем с дюзине ( казали му от сервиз че има запушени дюзи )С вашето скапано гориво в България не ми се иска да рискувам.Смятам да сложа газова оредба и така да си карам звездичката, но не искам инджексия защото газовото е двойно по скъпо.Иначе дизелова кола ми допада, харесва ми двигателя на бавни обороти как мърка :).С обикновено газово ако на бензин ми гори 7 извън градско ,колко газ ще изсмуква колата :drive:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Спрял съм си на бензинка, защото баща ми кара дизел и има проблем с дюзине ( казали му от сервиз че има запушени дюзи )С вашето скапано гориво в България не ми се иска да рискувам.Смятам да сложа газова оредба и така да си карам звездичката, но не искам инджексия защото газовото е двойно по скъпо.Иначе дизелова кола ми допада, харесва ми двигателя на бавни обороти как мърка :).С обикновено газово ако на бензин ми гори 7 извън градско ,колко газ ще изсмуква колата :drive:

 

То че е скапано горивото е истина но вече продават добри добавки за дизел, като сложиш газово да не мислиш че ще караш с хубава газ ще имаш много повече проблеми отколкото с дизел. Но все пак избора си е изцяло твой казвам ти го от опит.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега този дизел не е известен с проблемни дюзи а с нещо друго,.... Най-голямата мъка е смяна на съединителя, иначе съм съгласен, самолет е и е много икономичен. 1.6 е супер избор, но и 1.3 става, само малко по-бавна иначе 1.6 ще гори 7 извън и 8 смесено, среден разход. Много зависи от стила на каране. Поздрави. :-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Норомалното ми каране е от 90 до 120, по някога ми залепва кракът за пода на колата ( незнам защо :plane: :drive::) ).Относно дали дизел или газ не знам ще разуча повече.В момента карам една антика :first: опел кадет 85 година на газ е( само двигателя и е перфектен не ми гори дори масло, нооо си е вечеза пенсионирване и то отдавна.В днешно време един обисновен човек като мен трудно може да си позволи кой знай каква кола като годинки и подръжка.Приемам всякакви съвети за моят най добър избор за мен а имено удобна като габарити за кола която да побира достатъчно багаж, икономична до колкото е възможно и най лесна подръжка,държа на японските марки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега. И на мен предната ми кола бе опел кадет, но по-нова 87г :icon_dance: . Разбира се гледах си я тачих си я, но си остаря. След като преминах на Мицку имах чувството че се качвам в космически кораб. Не слагам вече вече зимата ръкавици, защото нямам парно. Не ставам по-рано за да намеря някой съсед да ме дръпне. Мицку е по-модерна кола от по-висок клас като изпълнение и стандартни екстри, за които опела може само да мечтае. Е да, и аз сложих газ и с моите малки темпове на каране ГИ ще се избие за 14 месеца. Защо не сложих свалената уредба от колата? Ей я на в избата. Никой не я иска и като подарък. Всеки гледа модерният ГИ, заради автоматизираната работа. Харесах си 1.3 мотора. Слаб не слаб, такава оферта имаше, с толкова пари разполагах. Да не мислиш обаче че поддръжката е почти нулева като на опела? Изчакай. И ти ще дойдеш на хала смяна на съединител, амортисьори и макферсон, аз и скорости ремонтирах. След като си решил да слагаш газ ще имаш икономия. Разхода ми на бензин бе лятото 7,3 с климатик, зимата 8-8,5. Купих си колата за 4500 преди 1,5г. Сметката отдавна премина 8 бона и спрях да ги броя. Няма как, колата си иска нейното. Така че не се плаши от един съединител. С него се почва :icon_n_king:

Поздрави

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам колеги, като цяло зависи на кола ще попаднеш какъв е бил предишният собственик каруцар или любящ автомобила си.Със сигорност трябва да се впиша в малкият данък.Трябва много внимателно да преценя нещата за да бъда доволен след като се здобия с количка, но голямо ровене в нета ще падне от което ще ме заболи глава :) :icon_crying: , както се казва сухо дупе риба не лови така че благодаря ви за съветите и продължавайте да изказвате мнения от личен опит БЛАГОДАРЯ ВИ :drive:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам колеги, като цяло зависи на кола ще попаднеш какъв е бил предишният собственик каруцар или любящ автомобила си.Със сигорност трябва да се впиша в малкият данък.Трябва много внимателно да преценя нещата за да бъда доволен след като се здобия с количка, но голямо ровене в нета ще падне от което ще ме заболи глава :) :icon_crying: , както се казва сухо дупе риба не лови така че благодаря ви за съветите и продължавайте да изказвате мнения от личен опит БЛАГОДАРЯ ВИ :drive:

 

Здрасти, прав си доста , ако предишният собственик е бил съвестен и добре се е грижил ти също ще си ОК, но ако не е тогава става интересно. За съединителя искам да кажа, че е скъпа смяната не че са проблемни, аз карах точно такъв дизелов вариант 102 коня и теглеше като влак а ми гореше около 6/100 смесено каране. За 3 месеца минах към 10к км без никакви проблеми. Ако вземеш 1.6 бензин се вместваш в тънкия данък и разхода и вървенето са прилични. :mitsu-smiley: Успех

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега този дизел не е известен с проблемни дюзи а с нещо друго,.... Най-голямата мъка е смяна на съединителя, иначе съм съгласен, самолет е и е много икономичен. 1.6 е супер избор, но и 1.3 става, само малко по-бавна иначе 1.6 ще гори 7 извън и 8 смесено, среден разход. Много зависи от стила на каране. Поздрави. :-)

850лв... минах през кошмара преди месец :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Спейс Стар дизел и проблеми в съединителя - не бих казал, че е най-често срещания проблем.

Бе не е проблем съединиля, дай му цена на момчето с маховик и притискател, обясни му защо е такава, пък той да решава........

 

Колега, ако попаднеш на читав 1,6 - го вземи. 1,8 не става на газ и само един им разбира, в Пловдив. 1,3 казват, че е добре, но зависи какво търсиш. Мен не ме устройва.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бе не е проблем съединиля, дай му цена на момчето с маховик и притискател, обясни му защо е такава, пък той да решава........

 

Колега, ако попаднеш на читав 1,6 - го вземи. 1,8 не става на газ и само един им разбира, в Пловдив. 1,3 казват, че е добре, но зависи какво търсиш. Мен не ме устройва.

 

 

 

1,3 мисля че ще е по тромав и ще се тормозим и аз и колата, 1,8 влиза в големият данък който искам да избегна затова съм се спрял засега на 1,6.Не съм събрал паричките още така че имам достатъчно време да помисля и да се светна повече за избор на кола, благодаря ви колеги надявам се че преценката ви е реална а не съпричастна :first: :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защо постояно трябва да се "стряскат" ползователите на такъв автомобил, колко маховика такива са сменени със съединителя и колко от тях са сменени просто поради "легендата", че се сменят в комплект със съединителя?

Според мен поне в 2/3 от случаите маховика е сменен без да има нужда.

Този двигател няма проблем с маховиците, при нормална експлоатация карат по няколко смени на съединителя.

Разбира се когато се купува трябва да се внимава и да се гледа за симптоми подсказващи проблем с маховика.

Иначе цената на маховика оргинален е малко под 800лв.

 

Здрасти, прав си до някъде, че евентуално може да не се смени маховика, но при мен специално всички сервизи които съм питал ми казаха, че за да ми дадат гаранция трябвало да сменят и маховика, и факта че има такава част която се сменя би трябвало да се пресметне при покупката на кола за да е ясно в бъдеще ако се наложи колко ще струва, само за това споделяме опит, не е много страшно и неискаме да откажем хората да си купуват дизел, според мен даже това е най-добрият избор ако се кара много 15000км и нагоре годишно, ако се кара по-малко няма смисъл от дизел освен ако нямаш залежи от тънка нафта. Всеки сам си преценява в крайна сметка.

Може ли да те помоля да ми кажеш тези 1.6 спейс стари автоматичната кутия същата ли е както при лансер INVECS-II или е Рено или друго?

Благодаря

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е като на Рено, като на другите Mitsubishi е, сходна е като конструкция с кутиите на Галант, Лансер преди 2006 и Каризма.

Кутията е тип F4A41.

 

Много ти Благодаря, значи може да им се доверим. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

аз платих 430лв феродо и притисквател на ЛУК, 300лв вътрешна помпа ЛУК, при демонтажа ми казаха че и маховика е за смяна, но си го спестих защото си е цифра както казва колегата над мен, но и така колата си върви така че при следващата смяна ще бръкна по-дълбоко :icon_rock: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В началото имаше леко притрисане, но и то изчезна. Пали и гасне без проблем, без никакви странични шумове. От сервиза не знам по какво разбраха че маховика е за смяна само казаха че бил разбит и едва го закрепили, но също така ми казаха и да се отървавам от колата защото имам омаслени тръби на кулера (което за мен е глупост, при положение че не гори никакво масло) така че не знам колко може да им се има вяра...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност темата е за разхода на гориво и бих споделил ,че вече знам горе-долу разхода и на моята кола. В града компа показва 8,5-9 литра/100км , а извън града е 5,3-5,7литра/ 100км.Доволен съм , щото и двата показателя са с 2 литра надолу спрямо предишната ми кола .Въпреки това се подготвям за газифициране.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, разхода ти по борд колм. и реален разход ( съотношението изразходвани литри да километри)

съвпада ли...?

При мен има малко разминаване, предполагам от там че колата си изчислява за разхода за бензин. Компа не знам дали му е ясно кога карам на газ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...