Премини към съдържание

Нивото на маслото при автоматика


SNS

Препоръчано мнение

Карам Галант 2.5 99г. с автоматична скоростна кутия типтроник. Много ми е трудно да преценя нивото на маслото. Щеката винаги се зацапва неравномерно и не оставя равна следа за да съм сигурен докъде е точно. Със сигурност не е малко, но ме притеснява да не е повече от нужното.

1.Ако е малко повече, може ли да има някакви симптоми при поведението при каране?

2.Как да го измеря правилно за да съм сигурен?

Преди това не съм карал Галант с автоматични скорости, но забелязвам при моя, че когато тръгвам примерно на равен участък без да подавам газ при отпускане на спирачката има едно леко притрисане, докато не подам газ, това нормално ли е?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Как и кога мериш нивото на маслото?

Карам известно време, спирам на равно място, изреждам всички предавки за няколко секунди, оставям на N при работещ двигател и отивам да видя нивото. Така поне пише в инструкцията, която имам. По принцип съм пробвал и в положение P, дори и D с дръпната ръчна спирачка, но винаги щеката е много омаслена и е трудно да се разбере точно докъде е. Самата щека е от някаква пластмаса и е крива, не знам дали не се крие и в това проблемът.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Мери се когато колата е била в покой дълго време (примерно цяла нощ).

Няма начин да не се види.

Ако е омаслена щеката - бършеш и пак отново.

П.П.

Обърках се с двигателя.

Тогава изреждаш предавките и слагаш на неутрална.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мери се по следния начин:

На щеката има 3 белега, най долния е мин. ,средния е макс. на маслото при студено и мин. при топло, третия белег е макс. на топло. .......обикновенно се мери при загрял мотор, т.е. топло.....мотора работи, местиш последователно позициите от N на D примерно ,после на R и така мериш нивото като дръпнеш ръчната преди това......хубаво е поне 4-5 пъти да премериш ,като след всяко мерене да забърсваш щеката.......така ако ти показва "\" или така "/" на щеката, усредняваш ги и вече знаеш къде е нивото му.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мери се по следния начин:

На щеката има 3 белега, най долния е мин. ,средния е макс. на маслото при студено и мин. при топло, третия белег е макс. на топло. .......обикновенно се мери при загрял мотор, т.е. топло.....мотора работи, местиш последователно позициите от N на D примерно ,после на R и така мериш нивото като дръпнеш ръчната преди това......хубаво е поне 4-5 пъти да премериш ,като след всяко мерене да забърсваш щеката.......така ако ти показва "\" или така "/" на щеката, усредняваш ги и вече знаеш къде е нивото му.......

 

Благодаря, ще пробвам пак :good:

А по последния въпрос с притрисането, на какво може да се дължи? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля че е нормално, но нека и запознатите се изкажат.

Мисля, че не винаги придърпва така...но не съм забелязал някакви други ориентири :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че не винаги придърпва така...но не съм забелязал някакви други ориентири :)

Аз нямам много опит с автоматици, карал съм Хонда ЦРВ и Хюндай Соната, но при тях го няма това.

На Сонатата съм навъртял бая километри, кутията е без типтроник, като на Галантите преди 2000г. вече е отваряна веднъж, но като пуснеш спирачката, дори и по наклон да тръгвам, поема нагоре без газ и притрисане, докато при Галанта, няма толкова тяга, особено ако е по-голям наклона и тресе макар и съвсем слабо. Ако може да се настройва по някакъв начин ще е добре, ако ли не на какво се дължи, износване или нещо друго?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си мисля, че става така, понеже шестака държи малко по - ниски обороти на тихи, в сравнение с повечето коли :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Газифициран ли си ? Предполагам да, но все пак кажи?

 

Да, но няма разлика бензин/газ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:good:

Аз пък си мисля, че става така, понеже шестака държи малко по - ниски обороти на тихи, в сравнение с повечето коли :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...