Премини към съдържание

Шум при висока скорост


burtan

Препоръчано мнение

Здравейте фенове на любимата марка.

 

Обръщам се към вас за малко помощ и консултация. Собственик съм на Галант комби 2000г. 2,5л. 163к.с. От вчера забелязах при по-висока над 160км/ч. скорост, гаден непостоянен стържещ звук. За около 2-3минути каране с тази скорост се появи също 2-3 пъти. Звукът напомня на движещ се влак или трамвай в завой. При скорост по-ниска от 160км/ч. същият не се чува/появява въобще. Мисля си дали не е от ремъка. Километрите в момента за около 230 000, а ремъка и ролките съм сменил при 164 000км. септември 2010г.Маслото също сменям редовно. Последната смяна беше преди 7000км. Някой има ли представа какво може да бъде? Ще се радвам на всеки съвет или мнение.

Редактирано от Hristo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много съгласен с mmotors. Колко време съм си блъскал главата да разбера от какво може да идва едно постоянно жужене и то само като завивам или като карам с по-висока скорост...

 

Провери подкалниците :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Откачен подкалник?

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif
Брех, тоз Илийката, как позна верния отговор от първия път . :D Да не би и твоите подкалници да са станали с вентилационни отвори, за по добро охлаждане на дисковете ? :lol:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не бързайте да се радвате :icon_dance: . При мен има подобен шум, доколкото мога да се ориентирам по описанието, но известен факт е, че с писане трудно се описват разни шумове, който се проявява при скорост 140-145 км/ч откъм предна дясна част. Открих че зависи от скоростта на вятъра (дали е насрещен или попътен) и че като се придърпа дясната предна врата навътре (към мен) шумът моментално замлъква. Който го чуе за първи път се стряска и дори плаши.

Диагноза: аеродинамичен шум :icon_tongue:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif
Брех, тоз Илийката, как позна верния отговор от първия път . :D Да не би и твоите подкалници да са станали с вентилационни отвори, за по добро охлаждане на дисковете ? :lol:

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif
ни са :P :P :P
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не бързайте да се радвате :icon_dance: . При мен има подобен шум, доколкото мога да се ориентирам по описанието, но известен факт е, че с писане трудно се описват разни шумове, който се проявява при скорост 140-145 км/ч откъм предна дясна част. Открих че зависи от скоростта на вятъра (дали е насрещен или попътен) и че като се придърпа дясната предна врата навътре (към мен) шумът моментално замлъква. Който го чуе за първи път се стряска и дори плаши.

Диагноза: аеродинамичен шум :icon_tongue:

Провери темата за шумоизолация и виж там съм постнал видео от VR4 форума за тези маркучетата дето вика Atila.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички колеги за отговорите. Оказа се откачен подкалник. След отстраняване на повредата всичко отново е безупречно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...