Премини към съдържание

Eл. стъкло не се затваря


Препоръчано мнение

Здравейте, колеги.

Вече една година карам Спейс Стар 1.3 бензин и съм страшно доволен от колата.

Имаше доста дребни проблеми като я купих, но с ваша помощ един по един ги оправих.В тоя смисъл едно голямо БЛАГОДАРЯ от мен за вашата изчерпателност във форума.Сега ми остана само един и все не мога да се наканя да го оправя.Прехвърлих темите във форума и не открих нищо, извинете ме ако съм пропуснал темата.

Та моят последен проблем е че като си отворя дясното стъкло напълно, то после не ще да се затвори.

Мисля си, че е откачен водача зад кората и не му дава желаната посока, така среща съпротивление и спира още преди да се е показало.Бихте ли ми казали как да сваля кората без щети и да погледна какво става та стъклото не се затваря.

Въпросът ми е дали има опасност да счупя някоя щипка и после кората да хлопа.От това ме е страх.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не се притеснявай кората се сваля много лесно, аз съм я свалял поне пет пъти до сега и не съм счупил нищо, а и да се счупи някоя копка такива се продават.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, проблема не е само твой. От както купих колата /вече почти 2години/ имам същия проблем с дясното предно стъкло. Като го сваля до долу не винаги но в момента на тръгване все едно нещо го блокира и то се повдига само 2-3 милиметра и се връща обратно долу. Свалях кората, гледах , проверявах и нищо не установих. Продължавам да си го карам така и внимавам да не слезе до долу. Пак казвам на 10 отваряния най-много 1 да се случи, но аз лично проблем не намерих. Иначе свалянето е лесно и няма риск да се счупи нещо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че открих проблема вчера като отворих кората и май трябва да сменям моторчето.Не че това не работи, а просто там където излиза жилото има пружина и в нея то влиза през една пластмасова тръбичка. Та на тази тръбичка се е чупило едно зъбче и така като сваляш стъклото то слиза с около 5 мм по-ниско.Така стъклото попада с много малко под уплътненията отгоре и те после му пречат да илезе.Тръгва и почти веднага се връща.Мисля си да монтирам нещо което да задържи тази тръбичка по-навътре, но все още не съм си избистрил идеята.Започнах обаче да се оглеждам за моторче, не че е голям проблем.Ядосвам се само като кача някой "нов" в колата и той бърза да отвори стъклото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А защо не сложиш нещо, което са спира самото стъкло, ако е възможно?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да и по тази идея мисля.Пробвах с едно парче гума ама не става.Може би ще перна един болт на шината по която слиза стъклото и той да го спира навреме.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да е нещо що-годе меко, за да не трака, като слезе до долу. Може да се наложи да извадиш предпазителя на стъклата или да се откачи акумулатора - стъклата имат защита срещу заклещване. При определен товар посоката на движение се обръща с тази цел. Няколко милиметра преди края на хода тази защита се изключва, за да може да се отвори напълно или затвори стъклото. Това го казвам, ако почне да се връща само в някакво положение. Това ако го правиш, гледай по другото стъкло до къде слиза.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да и по тази идея мисля.Пробвах с едно парче гума ама не става.Може би ще перна един болт на шината по която слиза стъклото и той да го спира навреме.

 

А може и една машинка втора ръка да вземеш. При мен не работеше задно дясно стъкло. Като отворих вратата се оказа, че нищо му няма... ни машинка, ни моторче :D

Та от колега от форума си поръчах за 50 гроша и си реших проблема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С парче гума или друго нещо за опора няма да стане. Не съм отварял вратата , но от това което казвате дотук, мога да кажа следното:

Не изключва на време крайния изключвател. Затова прозореца слиза по-ниско и заклинва. Когато се опиташ да го затворириш той тръгва , но понеже е заклинен претоварва състемата и спира . Затова мърда няколко милиметра. Ако се нагласи (смени ) крайния изключвател и всичко ще се оправи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Крайния изключвател е вграден в платката за управление на самия мотор,електронен е-няма бутонче.Има 2 датчика на хол които следят посоката на въртене и токов датчик който следи за претоварване.На мен ми се заклинват и 2те ел стъкла от както съм купил колата.Отварях го и го гледах,но тогава нищо не измислих и така си го и ползвам.Хванал съм му цаката дори и да се заклини с много кратки почуквания на бутона за вдигане на стъклото-трябва да се хване точно момента преди да се задейства защитата,и стъклото се вдига.Електрически не би могло да се излъже,проблема трябва да е механичен,ако му се намери решение-бих отворил отново вратата да го приложа.

Редактирано от StanislavSt
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тук Руснаците коментират същия проблем, но до колкото разбрах и те не са решили проблема.

 

http://www.space-star-club.ru/index.php?showtopic=2276&st=0

Редактирано от Любомир Ненов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Да не е е някой кабел проблема или уплътнението отгоре да се размества при сложена кора? Много странно. :icon_hmm:

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

И на мойто спейсче е така обаче и лявото и дясното стъкло са така, но мисля че му схванах цаката...ако си го изпуснал да слезне най долу, натискаш копчето на долу и после веднага рязко на горе, ако не стане от първия път от втория става : ) Поне при мен за сега. Успех

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...