Премини към съдържание

Въпрос за чистачки


Препоръчано мнение

  • Admin

Когато си купувате нови емблеми сложете и монтажен силикон, който струва няколко лева. Така няма да могат да ги свалят децата и се отказват. Нищо не помага срещу евентуалните поразии на боята. Това вече е възпитание, което е огромен социален проблем в България и не е тема за разискване тук.

Относно чистачиките лично мое мнение е, че колкото по-малко неща Bosh имате по колата си, толкова по добре. :)

Добър вариант са наливните чистачки Champion, защото Мицубиши-тата сме с различни дължини. :)

Има ги на две места в София.

Едното е зад бензиностанцията LUK, срещу КАТ. Има комплекс, където правят боите Глазурит, до него има няколко магазина, като в единият от тях продават масла, антифриз и въпросните чистачки.

Другото място е фирма" Делина" до семинарията.

Струват около 6 лева едната в зависимост от дължината.

http://delina-bg.net/

 

Друг вариант са Аlca, които се продават по една и ги има в бензиностанции LUK.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
Колеги,

 

явно това с емблемите е голям проблем. Моите и двете заминаха. В Балкан Стар казаха, че са по 15 лева, но все нямам време да отида. Най-неприятното, обаче е, че за да я откъртят правят поразии и по боята. :icon_censored: понякога не мога да разбера как може да сме толкова гаден народ.

 

По този повод и по повод това, че от има няма 3 дни сме членове с нашата северна съседка в Евросъюза искам да кажа, че в Букурещ престъпността е нулева и в момента се опитват да научат хората да си оставят ключовете по воланите и вратите без да има проблем от изчезване, не знам как ще го постигнат, но лично на мен ми се струва, че това е невъзможно, въпреки това е факт!!!

 

А ние тук си крадем емблемите от колите още и си драскаме вратите с пирони или ключове... :icon_confused: абе не ми се говори културата ни е под всякаква критика... ама айде... да не разводнявам темата... :icon_censored:

 

А относно чистачките и чистенето им когато караш със скорост над 160км/ч искам да кажа, че аз си мия колата на четките на Б плюс в Дружба и там като ти изплакват колата ти я пръскат с нещо като пулверизиран парафин и искам да ви кажа, че водата бяга от колата като дявол от тамян и със скорост над 100км/ч. на магистралата при дъжд чистачки не са ви необходими водата просто се стича нагоре на много финни капчици и видимостта е перфектна! :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А какво ви е мнението за "Aero Twin " на Bosch :)

Аз лично не бих си взел, защото са прекалено скъпи за качеството което предлагат. :icon_box:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 години ...
  • Admin

За колегите, които търсят качествени чистачки на перфектна цена-качество, мога да дам последна информация.

Купени днес от Ратола с намаление за членове на клуба за Мицубиши Галант съответно 55 см. и 45 см.

Hella - цена 13.61лв. за двете. http://img847.imageshack.us/img847/6008/p1080756x.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз трябва да си купя... А нямат ли от другите "новите", дето се притискали в стъклото в 1000 точки, а не само в 4? :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Аз трябва да си купя... А нямат ли от другите "новите", дето се притискали в стъклото в 1000 точки, а не само в 4? :)

 

Смятам че не трябва да вярваме в толкова евтини фрази от някоя си реклама. Все пак сме големи хора...:D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Благодаря ти Светльо,тъкмо трябваше да купувам.Дано да са качествени.

 

Още не зная. Времето ще покаже. Hella е доста сериозна фирма.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...Купени днес от Ратола с намаление за членове на клуба за Мицубиши Галант съответно 55 см. и 45 см.

Hella - цена 13.61лв. за двете...

В Аутоплюс цената им дори на дребно е по-ниска, а за хора с отстъпки е още по надоло. Аз съм с такива. В началото (април) бяха перфектни сега вече не чак толкова.. ама за под десетина лева :icon_thumbup: :)

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Благодаря за информацията. Моля, споделяй за в бъдеще във форума, за да могат колегите да се информират. :yes3:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре е обаче да се споделят цени и да се проверяват, в момента мисля, че цената в Аутоплюс е по-висока от нашата.

12.30 без отстъпка (клиентска цена) за въпросните чистачки - преди малко проверих (Аутоплюс в Пловдив на бул. България). Едровата цена си смятайте сами минус 20-30% зависи колко голям клиент си им.

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

12.30лв за 2 (две) :) - 55 см. и 45 см.

ето контакти да проверите сами :)

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе в Ауто+ цените си ги съчиняват според настроението на продавача и дали си му симпатичен .. случвало ми се е в един от двата пъти като съм искал да купя нещо от тях да ми дадат 3 различни цени в 3 съседни магазина .. отделно на мен са ми безкрайно съмнителни кво продават .. поне преди години самите те нищо не внасяха а бяха само едри прекупвачи.. имат качествени неща и диви ментета под една шапка и си е хазарт какво ще нацелиш.. мое мнение.

 

Относно безшарнирните чистачки, лятото са добре, но зимата има ядове, понякога след спиране (т.е. като са топли и мокри) след престой замръзват на U и после оставят широка непочистена ивица по средата.

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе в Ауто+ цените си ги съчиняват според настроението на продавача и дали си му симпатичен .. случвало ми се е в един от двата пъти като съм искал да купя нещо от тях да ми дадат 3 различни цени в 3 съседни магазина .. отделно на мен са ми безкрайно съмнителни кво продават .. поне преди години самите те нищо не внасяха а бяха само едри прекупвачи.. имат качествени неща и диви ментета под една шапка и си е хазарт какво ще нацелиш.. мое мнение.

 

Относно безшарнирните чистачки, лятото са добре, но зимата има ядове, понякога след спиране (т.е. като са топли и мокри) след престой замръзват на U и после оставят широка непочистена ивица по средата.

Абсолютно съм съгласен с това, но за едни чистачки кво толкова, аз още си взимам от немските по бензиностанциите на ЛУКойл за Галанта, за Грандиса - там са си камионови чистачките и никой не продава такива, вкл. и дилърите на МАН и Скания...........та с Миро правихме "направи си сам" от техни чистачки , извадих само перата да ги сложа на маята основа, стана ,но.......... :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно съм съгласен с това, но за едни чистачки кво толкова, аз още си взимам от немските по бензиностанциите на ЛУКойл за Галанта, за Грандиса - там са си камионови чистачките и никой не продава такива, вкл. и дилърите на МАН и Скания...........та с Миро правихме "направи си сам" от техни чистачки , извадих само перата да ги сложа на маята основа, стана ,но.......... :icon_blush:

 

То и аз съм с тези немските от Лук дето са по една бройка в синеещи кутиики, много съм доволен. Предполагам само, че официалния вносител би имал повече размери в наличност и ще са на поне двойно по-ниска цена, така че би било полезно да се рабере кой е, но дето викаш едни чистачки на 2 години кво толкова, така си е.. това за А+- го казах, понеже Мирослав и zexer са им казали различна цена, е така правят...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То и аз съм с тези немските от Лук дето са по една бройка в синеещи кутиики, много съм доволен. Предполагам само, че официалния вносител би имал повече размери в наличност и ще са на поне двойно по-ниска цена, така че би било полезно да се рабере кой е, но дето викаш едни чистачки на 2 години кво толкова, така си е.. това за А+- го казах, понеже Мирослав и zexer са им казали различна цена, е така правят...

От одавна съм обобщил за себе си ,че фирми като А+,Евро-то,Косер и тех-ко внасят едни и същи стоки ,и почти всичко е боклук..........за някои части на някои коли стават тук там,но за нашитее и въобще за японските коли ,това е положението..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм сигирен дали на Миро са му казали различна цена или просто се очуди от разликата в офертите и се усъмни в достоверноста. Иначе и аз ползвах Алка от Ликойл ама преди беха по 5-6лв на бройка после над 7 сега вече ги гледам по над 10лв за бройка. То по принцип зимата на никоя чистачка не се отразява добре, затова моя личен избор е нещо евтино и смена на няколко сезона.

Принципно темата не е за аутоплюс, така че тук коментара го прескачам.. с някой неща съм съгласен с дриги не ;)

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А аз за моето Муци до сега така и не мамерих чистачки /пера/. http://sturm44.snimka.bg/automobiles/drugi.616844.24794440 Купих по размера обикновенни и отделно някакъв комплект на Бош ли беше, където ги имаше тези щифтове, но се оказаха доста тънки и ... та сега взимам "пера", остъргал съм на струга едни щифтове и ги избивам-набивам но...тъпичко си е :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами Миро,днес ходих до Ауто+ и имаха само 45 см.,цената и беше 6 лева (1 бр.), за 55см. ми казаха няма да е много повече.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето перманентен линк: https://docs.google.com/document/d/1rmiK3SxMZcMfIrMcMLC6taNM4zjhXCgzXPEPlyMS5sE/edit?hl=en_US :icon_clap:

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Искам да споделя, че от Ратола София си взех Мagneti Мarelli чистачки и СА СТРАШНИ! Просто са много добри!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Размера, за новия Лансър :), тоест не знам какъв, те мисля че бяха по една, така че си взех двата размера, които ми трябват, цената беше около... хм 50-60лв мисля. Но чистачките са страхотни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...