Премини към съдържание

Въпрос за чистачки


Препоръчано мнение

Колеги имам питане към тези, които са ползвали този тип чистачки:

 

 

 

Има ли смисъл да си сменям чистачките с такива, или само рекламата им е голяма?

Споделете мнения, опит и информация. Мисля, че ще е полезно за всички.

 

И още един въпрос: Някой да знае автомагазин, където продават адаптори за различни системи на захват на перата на чистачките за рамото?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това Bosh Aerotwin ли са? За тях бях търсил мнения по форумите преди време и бяха доста разнородни... че изглеждат добре - така е, но за чистене явно зависи дали ще паснат на точно твоето стъкло :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това Bosh Aerotwin ли са? :icon_blush:

 

Да, те са. Но просто тази снимка намерих най-бързо за онагледяване. Иначе въпросът ми беше за този тип чистачки, а не за конкретната марка и модел :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги имам питане към тези, които са ползвали този тип чистачки:

 

 

 

Има ли смисъл да си сменям чистачките с такива, или само рекламата им е голяма?

Споделете мнения, опит и информация. Мисля, че ще е полезно за всички.

 

И още един въпрос: Някой да знае автомагазин, където продават адаптори за различни системи на захват на перата на чистачките за рамото?

Значи това са нова "мода" чистачки. Досега знам, че има такива разработки на Bosch Aerotwin и на Valeo Silensio X-TRM. Като цени на Bosch са по-скъпи от на Valeo, а качеството не е кой знае по-голямо. Все пак е до предпочитания, но на много от артикулите (чистачките) цените на Bosch са от 20%-50% по-високи от на Valeo.

Магазини има много в които се продават такива чистачки, а адапторите са универсални (говоря за Valeo), всеки си избира чистачката в зависимост от размера.

А да кажа за това дали "чистели" по-добре, не знам от личен опит, но един много добър познат си е сложил такива на Вектрата и казва, че няма голяма разлика. Усещала се разликата при по-високи скорости, след 160 км/ч (тежък му е кракът :) ).

Това е ако има още въпроси с радост ще отговоря. :D :icon_bye:

:rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да ти призная приятел,на служебните ни коли са само такива и разликата е почти никаква.Ако ме питаш мене по добре си купи един препарат за полиране на предното стъкло..Ефектът е супер :good: нито мръсотия нито прах се задържа ако щеш да си с най гадните чистачки.А препарата струваше 8 или 10 лева и не е за еднократна употреба а става за доста полирания :D :good: и е доста траен :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

но за чистене явно зависи дали ще паснат на точно твоето стъкло :icon_blush:

На всеки модел кола могат да станат, всичко се определя от размера, щом като и на моята (японска имам предвид) стават, значи на всички други превозни средства стават. :icon_dance: :icon_clap:

:rulez:

П.С. а това което казва lubenti е вярно. Аз съм с Rain off и съм супер доволен, според мен не си заслужава толкова пари, при условие че не карам с такива скорости.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите! Аз също звъннах на Bosh и те ми казаха, че за всеки модел автомобил имат различни чистачки. За Carisma, което ме интересуваше нямат.

Цената е стряскаща от 30 EURO нагоре за една бройчица :icon_doh: .

 

Колега, какъв е този препарат за полиране на стъкло? Да си призная чувам за първи път... Къде се продава и ако може марката да постнеш. Голяма хамалогия ли е полирането? Благодаря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите! Аз също звъннах на Bosh и те ми казаха, че за всеки модел автомобил имат различни чистачки. За Carisma, което ме интересуваше нямат.

Цената е стряскаща от 30 EURO нагоре за една бройчица :icon_doh: .

 

Колега, какъв е този препарат за полиране на стъкло? Да си призная чувам за първи път... Къде се продава и ако може марката да постнеш. Голяма хамалогия ли е полирането? Благодаря.

 

 

Значи колега...Хамалогия не...маже се стъклото след което след 5-10 мин се избърсва със сух парцал.

А препарата аз си го копувам от една автомивка в младост...но ако не ти се занимава на същата авто мивка като ти измият колата по твое желание могат да ти сложат такъв препарат срещу скромно заплащане.. :good: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите! Аз също звъннах на Bosh и те ми казаха, че за всеки модел автомобил имат различни чистачки. За Carisma, което ме интересуваше нямат.

Цената е стряскаща от 30 EURO нагоре за една бройчица :icon_doh: .

 

Колега, какъв е този препарат за полиране на стъкло? Да си призная чувам за първи път... Къде се продава и ако може марката да постнеш. Голяма хамалогия ли е полирането? Благодаря.

Глупости нямали, те не знаят че имат, но нямат точно за Каризма, но ако отидеш в магазин и си кажеш размерите, напр. сега гледам че шофьорската ти е (маи) 510 или 530 мм, а пасажерската ти е (маи) 500 мм и ще ти намерят по размери хората. Ако ми потвърдиш че това са ти размерите мога информативно да ти кажа какви цени са. Аз щом като за Галанта не намерих, но след като сравних размерите и установих че мога да си сложа чистачки от Астра Н (03/04 >) :icon_doh: така че не се притеснявай, хората са дали адаптори с които можеш да си ги пригодиш.

А за препарата ако питаш, аз моя си го взех от магазина на МотоЕксперт над Околовръстното, бул. Черни връх 179 Б (прилагам карта: http://www.bgmaps.com/map.asp?sid=299d4b1c...x=24&iy=11) тук горе долу се пада, магазина е много голям и не може да се подмине.

Опаковката е синя и е много удобна за използване. Мисля че струваше към 7-8 лв и става за поне 2 пъти, понеже вече веднъж я ползвах и остана още, така че предполагам е за поне 2 пъти. Като си намазах всички стъкла, фарове, мигачи и халогени.

Измиваш стъклата с хубава кърпа, дето не пуска конци, после подсушаваш хубаво мажеш с Rain off-а изчакваш 10-тина мин да изсъхне, после подсушаваш с хубава кърпа с която си подсушил стъклата. И ако имаш мерак за по-добре да ти стане, пак повтаряш процедурата. Успех :icon_thumbup:

:rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Глупости нямали, те не знаят че имат, но нямат точно за Каризма, но ако отидеш в магазин и си кажеш размерите, напр. сега гледам че шофьорската ти е (маи) 510 или 530 мм, а пасажерската ти е (маи) 500 мм и ще ти намерят по размери хората.

 

Проблемът не бил само в размерите, а и в радиуса на огъване на перото... поне така обясника корифеите от Bosh. Но така или иначе цената е отказваща... още повече че до 160 км/ч нямам проблеми с конвенционалните чистачки.

Ще се възползвам от тази хитринка, за която писа, благодаря :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На всеки модел кола могат да станат, всичко се определя от размера, щом като и на моята (японска имам предвид) стават, значи на всички други превозни средства стават. :icon_dance: :icon_clap:

:rulez:

 

Ами доколкото знам за точно този модел чистачки не е така. Това че ще станат - ще станат, но ако не са за точно твоето стъкло като извивки - няма да прилепват добре при чистенето.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами доколкото знам за точно този модел чистачки не е така. Това че ще станат - ще станат, но ако не са за точно твоето стъкло като извивки - няма да прилепват добре при чистенето.

Вярно е,че има значение, но тези чистачки са U-образни и си мисля, че няма да има проблеми. Може и да греша не казвам, че съм прав, но Валео са направили чистачки, които в зависимост от адаптора чистачката може да стане на "почти всяка" кола, но това си е мое мнение. Нито ще си купя такива чистачки (много пари са според мен), е признавам че си ме блазни да видя как стоят на Галанта ама разума надделява. :icon_thumbup:

:rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вярно е,че има значение, но тези чистачки са U-образни и си мисля, че няма да има проблеми. Може и да греша не казвам, че съм прав, но Валео са направили чистачки, които в зависимост от адаптора чистачката може да стане на "почти всяка" кола, но това си е мое мнение. Нито ще си купя такива чистачки (много пари са според мен), е признавам че си ме блазни да видя как стоят на Галанта ама разума надделява. :icon_thumbup:

:rulez:

 

А като имаш на предвид че може и да ти ги откраднат.Поне мене това ме разобеждава напълно да не копувам такива чистачки...Те обикновените ми ги крадът нонстоп :icon_crying: камоли пък тия :icon_censored: ..но това е тема на друг разговор :good: :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди повече от месец си бях оставил колата на авто мивката и разглеждах в близкия магазин, в който имаше такива чистачки.Като ми казаха цената и просто направих кръгом.После си купих една за шофьора с антикрило и за задното стъкло общо 30лв(Champion) и всичко се нареди.Старите си ги запазих и им купих силиконови пера които струват 3лв и си ги режеш според дължината на чистачката.Сега стоят в багажника за резерва. A в дъжд с 160км. и нагоре така че да се стигне до проблем с чистачките едва ли ще е едно от най-разумните неща които човек би правил през живота си.

Друг е въпроса че от неправилно положение на чистачките в неподвижно състояние разхода се вдига до 200-300мл.,също както когато колата е мръсна и въздушното съпротивление е по-голямо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди повече от месец си бях оставил колата на авто мивката и разглеждах в близкия магазин, в който имаше такива чистачки.Като ми казаха цената и просто направих кръгом.После си купих една за шофьора с антикрило и за задното стъкло общо 30лв(Champion) и всичко се нареди.Старите си ги запазих и им купих силиконови пера които струват 3лв и си ги режеш според дължината на чистачката.Сега стоят в багажника за резерва. A в дъжд с 160км. и нагоре така че да се стигне до проблем с чистачките едва ли ще е едно от най-разумните неща които човек би правил през живота си.

Друг е въпроса че от неправилно положение на чистачките в неподвижно състояние разхода се вдига до 200-300мл.,също както когато колата е мръсна и въздушното съпротивление е по-голямо.

Незнам колега дали дига разхода или не но кажими как да дам толква пари и колата да я оставя пред блока или кадето и да е било като само за последните два месеца си купувам 2-ра оригинална емблема за галанта като всеки път давам по 37 лв :icon_censored: ...Та мисълта ми е да почна да давам и по 200 лв за чистачки за да обзавеждам някои друг галант :icon_crying:По някои път ми е едивало за по седмица да се пъхна в колата и да ги гепа тия крадци и :icon_box: :icon_box: :icon_bo

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А като имаш на предвид че може и да ти ги откраднат.Поне мене това ме разобеждава напълно да не копувам такива чистачки...Те обикновените ми ги крадът нонстоп :icon_crying: камоли пък тия :icon_censored: ..но това е тема на друг разговор :good: :D

Ти да не паркираш в моя квартал :offtopic2:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Преди няколко часа мислех да споделя, че и аз живея в Младост 3 и не съм имал проблеми с чистачки и емблеми. Добре че не се обадих. Преди малко на връщане от работата спрях на Фантастико и на излизане от магазина гледам, че единият диамант от любимата емблема е заминал по неизвестно за мен направление :icon_censored: . Сутринта в тъмницата и мъглата не съм забелязал, че са я счупили нещастниците. Дано им изсъхнат яйчицата на копеленцата :icon_box: . Жална им майка ако мога да спипам някой от тях пък бил той и с параметрите на Калифорнийския губернатор :icon_censored: ! :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Преди няколко часа мислех да споделя, че и аз живея в Младост 3 и не съм имал проблеми с чистачки и емблеми. Добре че не се обадих. Преди малко на връщане от работата спрях на Фантастико и на излизане от магазина гледам, че единият диамант от любимата емблема е заминал по неизвестно за мен направление :icon_censored: . Сутринта в тъмницата и мъглата не съм забелязал, че са я счупили нещастниците. Дано им изсъхнат яйчицата на копеленцата :icon_box: . Жална им майка ако мога да спипам някой от тях пък бил той и с параметрите на Калифорнийския губернатор :icon_censored: ! :mitsu-smiley:

:icon_censored: не им ли писна на тези ..... как не ги е срам. Разбирам да караме европейски коли, дето ги има под и над път,а сега решиха да посегнат и на нашите :icon_box:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_censored: не им ли писна на тези ..... как не ги е срам. Разбирам да караме европейски коли, дето ги има под и над път,а сега решиха да посегнат и на нашите :icon_box:

Ти това ходи да го обясняваш на децата.... :)

Аз веднъж така ги спипах едни пичлигари да ми отвъртат капачките на винтилите. Единия така го стресирах, че за малко да се напикае. Ама деца...кажете ми какво да ги прави човек... :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Незнам колега дали дига разхода или не но кажими как да дам толква пари и колата да я оставя пред блока или кадето и да е било като само за последните два месеца си купувам 2-ра оригинална емблема за галанта като всеки път давам по 37 лв :icon_censored: ...Та мисълта ми е да почна да давам и по 200 лв за чистачки за да обзавеждам някои друг галант :icon_crying:По някои път ми е едивало за по седмица да се пъхна в колата и да ги гепа тия крадци и :icon_box: :icon_box: :icon_bo

 

Със сигурност не трябва да се купува нищо скъпо което стои по колата и би могло лесно да се открадне.И моята емблема пострада на втората седмица след като я взех и то отчупена по същия грозен начин като на Jolly Roger,дълго време карах с половин емблема но после си купих от Илиенци за 4-5лв същата по размер но сребриста като на Каризма.Еми все пак трябва да виждат какво ги изпреварва :DИ така реших проблема при мен. Но и аз какви благопожелания съм им теглил на тези които са се опитали да ми я откраднат,не е за разправяне.Но затова ми стоят старите чистачки в багажника,защото не се знае кой ден ще ме изненадат и къде.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми липсва единия диамант и тия дни си мислех дали да не си потърся нова :mitsu-smiley: , ама каго гледам може да не и се радвам много време.

Това са само разни хлапаци :icon_censored: , около моя блок е пълно с такива, всяка вечер се събират на тумби!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

... Ама деца...кажете ми какво да ги прави човек... :icon_bye:

:mitsu-smiley: Ако са малко по-пълнолетни не бих ти "казал" ами бих ти "показал" какво да ги прави човек. Но ако са си деца тогава... да са живи и здрави - не е това начина. :mitsu-smiley:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Ако са малко по-пълнолетни не бих ти "казал" ами бих ти "показал" какво да ги прави човек. Но ако са си деца тогава... да са живи и здрави - не е това начина. :mitsu-smiley:

 

Абе да са живи и здрави :D ,но да са моите да видиш какъв пердах ще им дръпна.Защото деца ..деца,но си трябва възпитание, а явно на Българските деца им липсва това възпитание :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

 

явно това с емблемите е голям проблем. Моите и двете заминаха. В Балкан Стар казаха, че са по 15 лева, но все нямам време да отида. Най-неприятното, обаче е, че за да я откъртят правят поразии и по боята. :icon_censored: понякога не мога да разбера как може да сме толкова гаден народ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...