Премини към съдържание

Счупена игла на МПХ - търся


Препоръчано мнение

Преди месец изведнъж Вагончето (N33W) започна да гасне при отпускане на педала на газта. Отворих системата за регулиране на въздуха на празен ход и въпросната игла ли е или както се казва там беше счупена в горния край. Залепиш я с локтайд, изкара седмица. Вчера ми писна и пак я отворих, почистих с толуол, спирт. Залепих този път с поксипол, 1 час на 60гр. и уж беше здраво. Изкара 1 час. Сега свалям - поксипола направо се е отделил, явно няма адхезия към материала. Каква пласмаса е това чудо, мяза на бакелит повече. Някой ако е лепил или знае с какво да го залепя да обади.

Предполагам не се продава като резерна част, намерих че същата система се ползва и в двулитровите Галанти че и в 2.4 хамериканските. Някой да има за продаване? Или от какъв друг модел става за да мога да търся.

Същата система е като на колегата с дисекцията му - http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=11606&st=0&p=123543&hl=%E4%E8%F1%E5%EA%F6%E8%FF&fromsearch=1entry123543

Ето снимка на счупения детайл-

http://img833.imageshack.us/img833/8884/p1160502h.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

за парите за които ще си купи двата локтайта - по-добре да си купи МПХ втора употреба, да смени счупеното и да кара.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да купя ама от къде. Днес където и да звъннах по обяви от мобилето за Вагони като моя нямаха. Не знам и от кои други :mitsu-smiley: са същите. Изнамерих че на Галант Е55А е същия и на американския галант 2.4. За други не знам, ако някой знае да каже.

Днес след поредното лепило и нулев резултат ми писна, завих иглата докрай, върнах малко, изключих буксата за МПХ и така - обороти на празен ход около 900, след пускане на главните консуматори + клима падат на 600. Свети чека ама на кой му пука ;)

Ще карам така докато намеря друго. Дано да е скоро. В ебай от щатско има употребявани по 200лв. в краен случай.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По-добре ново или втора употреба,ама като няма в такива случаи използувам двукомпонентно лепило на BISON,метал-епоксид.След 24 часа стяга и досега не ме е разочаровало.Дава якост и има и известна химическа устойчивост.Успех и дано ти свърши работа. :icon_bye:

Редактирано от komm
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е че тези епоксиди не разтварят тази пласмаса и направо се отлепват от нея във вид на ципа - не проникват в структурата и :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не се мъчи - няма да стане. Ако не успееш с първото лепило, нарушава се адхезията на повърхността и с другите вече не става. Или трябва да почистиш до метал, но след тези лепила е почти невъзможно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е метал - бакелит някакъв ;) Отказах се от лепенето - ще пусна обява че търся тази система.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал ли си да го залепиш, чрез стопяване? (ако приемем, че не е точно бакелит) Ама най-добре е с друго. Това веднъж сцепено не може да се разчита на него.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Aко още искаш да се пробваш с лепене можеш да вземеш Pasco Fix, това е лепилото с което до сега съм виждал най-добрите резултати, няма го в търговската мрежа. Аз съм си го копувал и гледал демонстрации с него на изложения само. ето и линк към неговото действие http://vbox7.com/play:08ad830cfd&al=2&vid=11835249 . дистрибутор за България е www.fedex.bg. Лепилото наистина си струва 15-20 те лева.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гледам има го в щатско но цената му е сериозна, към 30лв. отива. - http://www.ebay.co.uk/itm/10-gm-Bottle-Pasco-Fix-Strong-Instant-Jewelry-Adhesive-Clear-Bond-Glue-/360463177954?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item53ed4798e2

Смятам да търся друго МПХ. Роско ми е оставил едни координати на разколачени Вагони, ще звънна да видя дали имат.

Между другото много добре се държи и без тази система - оборотите си стоят м/у 900 и 600 (при пуснат климатик и всички консуматори), не гасне. Поразтъпках я тези дни по рибарски дела и с изключение че свети чека друго не виждам да ми пречи от липсата на МПХ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гледам има го в щатско но цената му е сериозна, към 30лв. отива. - http://www.ebay.co.uk/itm/10-gm-Bottle-Pasco-Fix-Strong-Instant-Jewelry-Adhesive-Clear-Bond-Glue-/360463177954?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item53ed4798e2

Смятам да търся друго МПХ. Роско ми е оставил едни координати на разколачени Вагони, ще звънна да видя дали имат.

Между другото много добре се държи и без тази система - оборотите си стоят м/у 900 и 600 (при пуснат климатик и всички консуматори), не гасне. Поразтъпках я тези дни по рибарски дела и с изключение че свети чека друго не виждам да ми пречи от липсата на МПХ.

Ако не намериш втора ръка, и решиш да пробваш с това лепило ми се обади на 0883 32 90 14 да ти пратя по еконт да си залепиш нещата / нужни са само няколко капки/ и после ще ми го върнеш. Пък ако някога стигна до Котел ще пия една бира :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...