Премини към съдържание

Тия повдигачи ме съсипаха


Препоръчано мнение

Е, ако са само по 30лв няма страшно. Да речем ако има 3-4 за смяна, ако има пари може и всичките и пак няма да е половин Галант.

Е не точно, ама с труда и маслата почти

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм сменял повдигачите на 150к ми беше мицу. 2-ка мотор. Траках като перфектен дизел, хората цъкаха от страни и викаха брей тия японци кви хубави дизели правят, та при Пламката за 500 лева ги оправихме преди близо година и половина. От тогава се чува едно много леко тракване за 5-10 секунди всеки път като запалвам и после изчезва, но преди си беше сериозна работата. Сигурно предишния собственик не е я е пазил много много...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

<br />Аз съм сменял повдигачите на 150к ми беше мицу. 2-ка мотор. Траках като перфектен дизел, хората цъкаха от страни и викаха брей тия японци кви хубави дизели правят, та при Пламката за 500 лева ги оправихме преди близо година и половина. От тогава се чува едно много леко  тракване за 5-10 секунди всеки път като запалвам и после изчезва, но преди си беше сериозна работата. Сигурно предишния собственик не е я е пазил много много...<br />
<br /><br /><br />

И аз съм сменял повдигачите. Купих си ОЕМ от САЩ, струваха под 400 лв. след смяната всичко приключи. Новият собственик ще каже, но едно 40, 50 000 км. не би трябвало да са мръднали. Проблемът е, че ВР-ските повдигачи са повече от два пъти по-скъпи, а и доларът не е вече 1,2 лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам едни 16 броя от моя галант, от които тропаха максимум 2 до 3, ако автора на темата иска мога да му ги подаря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всичко върви нагоре :mad: Не стига, че и колите ни остаряват ами и частите за тях поскъпват :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес се обаждах в Ратола. Цената им е 40лв. и ги нямат в наличност.

 

40 лв. на брой ? Damn...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тука: http://camskill.co.uk/products.php?mode=search/ потърсете MD377560, има ги комплект по 12 и по 8 парчета.. излизат около 25лв парчето.

 

Все пак си проверете точния ОЕМ номер повдигачи по номера на рамата (от талона) за вашата си кола - тук - група 11, подгрупа 230, 03301 на втората картинка. Този номер горе излиза за моята кола.

 

Всичко върви нагоре :mad: Не стига, че и колите ни остаряват ами и частите за тях поскъпват :icon_doh:

 

Много ясно че ще поскъпват, намаляват наличностите, не се произвеждат нови .. ако преди са ти ги карали от склад в Германия, сега са останали примерно в Нова Зеландия и ти идват от там..

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тука: http://camskill.co.uk/products.php?mode=search/ потърсете MD377560, има ги комплект по 12 и по 8 парчета.. излизат около 25лв парчето.

 

 

 

Много ясно че ще поскъпват, намаляват наличностите, не се произвеждат нови .. ако преди са ти ги карали от склад в Германия, сега са останали примерно в Нова Зеландия и ти идват от там..

Имам в наличност повдигачи ,на 24 лв......а тези дето ги показваш - имал съм и от тях но май се оказаха кофти..........това е лично мнение обаче.......

Редактирано от DJ Tymbi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам в наличност повдигачи ,на 24 лв......а тези дето ги показваш - имал съм и от тях но май се оказаха кофти..........това е лично мнение обаче.......

 

ОЕМски се предполага че са, ако не са .. по добре от теб проверени ест.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Човека горе ви каза, че има за подаряване, вие още спорите. Някъде ще трябват максимум 3-4 на кола, ако не е в трагично положение. На който му трябва да разграбва, докато има. Това ми е съвета. Иначе и аз търся някой така да ми подари 3 здрави и незатлачени за GDI, ама не се намира...

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Владимиров, на изуст говориш. Ако си отварял шестак отгоре, няма да говориш така. Разглобяването до етап смяна на повдигачите си е инвестиция (труд), и какво ако не ги уцелиш точните дето тракат или се обади някой несменен след 2 месеца? Освен това не е гаранция, че ако на дадена кола не са тракали на другата няма да тракат също. То е важно да ги помниш кой от къде е свален, ти ми говориш за подобни експерименти. Айде няма нужда (според мен).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То си личи. Тези изтървалите или с въздух вътре като го натиснеш на ръка и потъва. От друга страна може след време да замине още някой - прав си, но тук нали търсим икономията, намерил се е и кой да подари...

Но е и е вярно, че за шестака има и инвестиция в труд и на вътрешната глава поне е добре да се сменят от тази гледна точка. Става на въпрос, че обикновено се скапват само няколко повдигача, не всичките - защо да ги хвърляме (например един OEM за GDI беше около 70лв)...

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И при мен се обаждаха. Бях с Кастрол Магнатек 10В40, смених го пак с Кастрол Магнатек 10в40, но този път мой приятел ми го докара от Германия, туба 5л. Мислех ,че ще има резултат едва след седмица,месец, а то още същия ден изчезнаха хар. звуци.

Приятно съм изненадан.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Човека горе ви каза, че има за подаряване, вие още спорите. Някъде ще трябват максимум 3-4 на кола, ако не е в трагично положение. На който му трябва да разграбва, докато има. Това ми е съвета. Иначе и аз търся някой така да ми подари 3 здрави и незатлачени за GDI, ама не се намира...

Бих ти потърсил в сервиза, ще ти ги пратя всичките,но първо да ги намеря и да видя дали са от твоята

кола.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма шанс да са от моята :D Иначе като са били с въздух нали могат да се износят повече от нормалното? Изчистих ги въпросните 3 повдигача и карах така в тишина до зимата, когато някой от тях е почнал да изтървя и си чаткаше по няколко минути.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма шанс да са от моята :D Иначе като са били с въздух нали могат да се износят повече от нормалното? Изчистих ги въпросните 3 повдигача и карах така в тишина до зимата, когато някой от тях е почнал да изтървя и си чаткаше по няколко минути.

 

Явно се има предвид кола като твоята, не точно твоята.

Някой да знае цени за:

MD171130

MD359419

MD377239

И ако може някой да пусне парт номера на повдигачи на 6а13 ЕА двигател, да проверим нещо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

SOHC

MD151382 - до 2001

MD377560 - след 2001

 

DOHC

MD171130 - до 98

MD359419 - 7.98 - 11.2000

MD377239 - 11.2000 - 07.2002

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Видяли ли сте ,че за нашия климат го дават да се сипва 15W40 , а като алтернатива 10W40. Вчера го смених с 15-ка и сега го мисля какво ще се случи утре сутринта като запаля. Ще ви уведомя!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Видяли ли сте ,че за нашия климат го дават да се сипва 15W40 , а като алтернатива 10W40. Вчера го смених с 15-ка и сега го мисля какво ще се случи утре сутринта като запаля. Ще ви уведомя!

Е те тогава изобщо не ги чакай да млъкнат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Oпита показва че са най- тихи с 5W40, потърси и прочети многобройните теми по въпроса.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да това е интересен въпрос. Вчера спорихме в една масларница, че 5W30 си губило свойствата при над 20 градуса. Въпроса ми беше как тогава успява да смазва двигателя в натоварен режим при работна температура. За нашия климат задължително трябвало да се кара с 10W40 или 15W40 и другите били за тия, които им се давали излишни пари и ги имало в тези сервизи в които им слагали синтетики и такива с друг вискозитет само за да им вземат повече пари... :icon_doh:

 

Видяли ли сте ,че за нашия климат го дават да се сипва 15W40 , а като алтернатива 10W40.

 

А нали се сещаш че това 15W40 най-вероятно ще е минерално и ако не го смениш навреме може и да ти се задръстят повдигачите.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А нали се сещаш че това 15W40 най-вероятно ще е минерално и ако не го смениш навреме може и да ти се задръстят повдигачите.

Което хич не си е оферта :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...