Премини към съдържание

Играят оборотите на свободен ход.


Препоръчано мнение

Когато на светофара изключа от скорост по инерция оборотите падат дори няколко пъти и изгасна?! Някой има ли опит, може ли да ми даде съвет какво става и какъв е проблемът? Благодаря.

Редактирано от miroslavkonstantinov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Почисти цялата дроселова клапа.

Колега, не знам кое е дроселовата клапа, може ли да ми обясниш по-подробно и лесно ли се почиства? Благодаря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен не гаснеше чак, обаче след като смених свещите се пооправи.

Редактирано от chovek69
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен не гаснеше чак, обаче след като смених свещите се пооправи.

Пали от раз и е много икономична за двигател 1300 кубика към това купе, не смятам, че е от кабели. Вярно, че не съм ги сменял откакто я купих преди две години, но защо да дърпам дявола за опашката...Сменените няма да са като оригиналните по качество... Смених само ремъците и маслото го сменям на 10 000.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пали от раз и е много икономична за двигател 1300 кубика към това купе, не смятам, че е от кабели. Вярно, че не съм ги сменял откакто я купих преди две години, но защо да дърпам дявола за опашката...Сменените няма да са като оригиналните по качество... Смених само ремъците и маслото го сменям на 10 000.

А свещи сменял ли си и колко колометра си навъртял?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А свещи сменял ли си и колко колометра си навъртял?

Не, не съм сменял свещи, но си пали от раз, не е правила проблеми, за две години - 20 000 км. (?)

Редактирано от miroslavkonstantinov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моята ми прави тези номера,когато ми се е налагало да откачам акумулатора.Докато е студена,няма проблем,но като загрее губи тихите обороти и понякога гасне.След известно врема се опряавя сама.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Съветвам те да си почистиш свещите, щом не си ги гледал от две години. Успех, дано да се оправи! :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма какво да им почиства,пише че е минал 20 000км, което означава, че свешите са за смяна.

При тези двигатели оргинаните свещи са по 7-8лв за 1бр.

Оборотите няма обаче да му се оправят от свещите.

 

Като гледам обаче датата на поста, предполагам че проблема вече е решен.

Има свещи, които са с различни покрития и се карат по 40 000 и нагоре без проблем! И като върна лентата назад се сещам, че винаги ми е прекъсвала по инерция когато съм откачал акумулатора за нещо и след време /4-5 дена/ се оправя от самосебе си. Срещнах някъде във форума, че автомобила се оставял да работи на място около 10 минути при тези случаи и сам се оправял.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 6 месеца ...

Здравейте, имаме проблем с оборотите на Спейс Стар ГДИ 1.8 Като цяло колицата се държи добре, разхода на гориво е приемлив, но като загрее, започва да мени сама оборотите на празен ход. случва се и да изгасне при превключване на скоростите, което не е много гот, докато караш... има едно равномерно увеличаване и затихване на оборотите. Интересно, проблема го няма на студен двигател, тогава държи перфектни обороти.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, имаме проблем с оборотите на Спейс Стар ГДИ 1.8 Като цяло колицата се държи добре, разхода на гориво е приемлив, но като загрее, започва да мени сама оборотите на празен ход. случва се и да изгасне при превключване на скоростите, което не е много гот, докато караш... има едно равномерно увеличаване и затихване на оборотите. Интересно, проблема го няма на студен двигател, тогава държи перфектни обороти.

Ще се наложи да посетиш сервиз........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...