Премини към съдържание

Гуми 18" или джанти 16"


kesten

Препоръчано мнение

Здравейте!

 

Знам, че темата е дъвкана на няколко пъти, но за зимни гуми. Правя отклонение за летни. Трудно е, да не кажа невъзможно, откриването на гуми с параметри на оригиналните 18". Ако някой знае, нека пише. В противен случай, ще се наложи смяната им с 16" и джанти. Има ли нещо, което е важно при избора им и трябва да го знам. Миналото лято търкалях 18"/225/45 - много шумни, без никаква возия и инерция. Това е и един от основните доводи за преминаването към 16-ки. Някакви предложения!?

Редактирано от kesten
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колко по специални са параметрите на тези гуми 18"?, 225/45 18 избор голям,a оригиналния размер не е ли 215/45 18? а за да са шумни значи са стари или кофти шарка за това, ако са особено от тези с V-shape за дъжд те бучат много, аз мога да ти препоръчам Kumho ако търсиш съотношение цена, качество а за шума по-тихи гуми не съм карал, дори са по-тихи от най-престижните марки- мое мнение. Други добри гуми за нормална цена може да погледнеш Hankook, Yokohama, Toyo. Със 16 ки джанти и с хубави гуми комфорта ще се подобри осезаемо а и разликата в цената е почти двойно според мен си заслужава.

Успех

Редактирано от tonino_g3
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не сме за нископрофилни гуми! С тия дупки сме само на загуба.

Колкото по-голям цолажа, толкова по трудно се намират отделни бройки.

Някой, които са имали проблема дупки-джанти-гуми, много добре знаят, че е въпрос на късмет да напериш две еднакви гуми. По принцип търговците вдигат рамене и приемат поръчки само за четири нови гуми.

И понеже Рангел спомена за 17-ки се сетих за кума ми. Той кара Тойота Авенсис с 17-ки. Едно минаване през дупка му струва 1000 лв. - изправяне на джанти, монтаж, демонтаж, нови гуми, баланс - всичко.

Иначе няма да е лошо да му хакна на Лансера едни 255/45/18 с едни хубави джанти с отрицателен офсет, че да стърчат пет пръста навън от калника, но какъв е смисъла, като пътя Видин-Арчар-Монтана след Добри долския баир е като лунен пейзаж.

Човек го хваща яд като изкара колата от гаража, а какво остава като тръгне на път.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега недей така с парите к'ва е тая дупка дето сменяш четири гуми наведнъж, аз от 2 години карам с 18-ки нисък профил (лятото), и не успявам да опазя всяка дупка , но нямам проблеми :-)... е возията не като на 16-ките с големия профил, но пък изглежда по друг начин колата. :-P

 

Иначе за колегата, има с оригиналният размер ако се разтърсиш ще намериш.... ако искаш питай и Ратола са дистрибутор на Yokohama да речем, ще намерят нещо.. но според мен опира до парите, ако ти се дават толкова пари за гуми въпреки по лошата возия си вземи, ако искаш да ти е по комфортно и евтино е ясно....

 

Тука я гледай с оригиналният размер колко има тука :-)

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Oще един глас за 16-ки. Хубава визия...и до тук с плюсовете. България не е за голяма джанта с нископрофилна гума :yes3:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мечо, кога последно си идвал към Видин?

 

Да не разводняваме темата на колегата и да не си мерим дупките (... как звучи само...http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_doh.gif), но да ти кажа и столичани не сме много добре, ония ден си опрях предната броня в една дупка на паркинга... даже писах на Столичен инспекторат, не че ще има ефект...http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_censored.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мноого скъпи са 18-ките! Освен, че са рядко срещани(215/45/18), оказва се, че са и над 300 лева. Няма Kumho, няма Toyo. За тези пари (почти) ще взема джанти с гуми 16”

Редактирано от kesten
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мноого скъпи са 18-ките! Освен, че са рядко срещани(215/45/18), оказва се, че са и над 300 лева. Няма Kumho, няма Toyo. За тези пари (почти) ще взема джанти с гуми 16”

 

 

Подкрепям те напълно колега! Вземай 16 ки и като продадеш големите джанти ще спестиш малко парички :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Във Видин един приятел като ме видя с Мицката и дойде да пита. Не помня какво съм му говорил, но особено наблегнах да не взема колата с 18-ки. След няколко месеца го гледам с 18-ки и щом ме вида, започна да се оплаква. Явно се е възползвал от намаленията на БС през 2009 година и е взел от най-високото ниво оборудване, които си вървят с 18-ки. От 2010 го гледам и той е минал на 16-ки с хубави джанти!

Изводите са за вас!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На лансера фабричния размер гума на джанта 17-ка какъв е? Що се отнася до галанта, там е 225/45/17, сега с 16-ките(205/55/16) съм мнооого по - доволен, отколкото със 17-ките :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Цитирам Ликса,

 

Тези размери стават и са пробвани от американците

 

Гуми:

 

205/60R16

215/55R16

225/55R16

 

205/55R17

215/50R17

225/50R17

 

215/45R18

225/45R18

235/40R18

 

225/40R19

235/35R19

245/30R19

 

225/35R20

235/30R20

245/30R20

245/35R20

255/30R20

 

Джанти:

 

16x6.5"

16x7.0"

 

17x6.5"

17x7.0"

17x7.5"

17x8.0"

 

18x7.0"

18x7.5"

18x8.0"

 

19x7.5"

19x8.0"

19x8.5"

 

20x7.5"

20x8"

20x8.5"

 

Аз за лятото също съм с 17"-ки и нещата са много добре... нямам търпение да ги сложа :), обаче понеже ще ги приключвам тия зимни гуми, ще ги изтъркалям максимално.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,след като толкова не харесвате 18" джанти,ако решите да ги продавате ми пишете,приемам офертиhttp://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/biggrin.gif!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

 

Все още не съм сменил гуметата :) Хич не ми се разделя с 18-ките :( От една седмица съм затрупан с оферти и за двата размера гуми. За 16-ките съм наясно - Dunlop с джанти МАК Corsa за 410лв комплекта без монтаж. В "противниковия" лагер също има добри предложения. Kumho KU31 - 275лв + монтаж

 

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Kumho/Ecsta-KU31_2.htm;

 

Yokohama Advan Sport - 357лв.

 

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Yokohama/ADVAN-Sport.htm

 

И двете са с DOT 4308. Малко старички, но евтинки. Другите са: Bridgestone S02a - 355лв

 

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Bridgestone/Potenza-S02A.htm

 

и Michelin Pilot Exalto - 403лв

 

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Michelin/Pilot-Exalto.htm

 

Това, че са с такъв ДОТ притеснитело ли е? Прочетох доста добри отзиви за корейчетата, но ако след 10 000км станат шумни или се нацепят, много ще ме е яд. Стила ми на каране е ... ами по-скоро "пенсионерско" :) Не се напъвам и "изхвърлям" за щяло и нещяло. Не минавам и повече от 15000 на година. Малко помощ!?

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За нови гуми - макс ДОТ мин. година и то след средата! Ако искаш провери в Диана, какво има за теб, кажи ми колко струва, а аз ще ти кажа за колкото ще ги вземеш :)))...

 

Доста колеги, вече се възползваха от моята отстъпка :) и мисля, че няма недоволни.

Редактирано от Rangel Simov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега помисли си за KUMHO KU 31,аз карам моят лансер с KH31 и съм изключително доволен, колата е като залепена на пътя, много добро поведение на мокър асфалт, на сухо, и въобще, а за шума в купето след като сложиш тези KUMHO просто забравяш. Всяко ревю от където и да прочетеш всеки казва това което казвам и аз, МНОГО ТИХИ а това е важно особено ако колата не ти е много добре обезшумена, не се подвеждай от цената че са евтини,... те и Митсубиши не са скъпи коли нали!?? :mitsu-smiley: Успех

 

 

http://www.kumhotyre.co.uk/selector.php?tyre_id=15

Редактирано от tonino_g3
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Карам отскоро кумхо екста 205/55/16, купени втора употреба с дот 2009г и грайфер 7мм, цена - 270лв...засега съм много доволен :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще изкарам и това лято с оригиналните Адван, но твърдо съм решил да не махам 18-ките.

Джантите са тежички наистина, но са доста здрави! Колата с 18-ки се държи доста по-добре по завоите а да не говорим за визията. Kumho-то е добър избор, но бягай от този стар DOT :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В Диана имат Uniroyal Rainsport2-398лв, но са с V-образна шарка, така че отпадат, Bridgestone S02a-473лв(май и те са V-образни) и Michelin Pilot exalto-538лв.

Редактирано от kesten
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В Диана имат Uniroyal Rainsport2-398лв, но са с V-образна шарка, така че отпадат, Bridgestone S02a-473лв(май и те са V-образни) и Michelin Pilot exalto-538лв.

Извинявай ,но нещо не ми стана ясно-тези цени за комплект 4 гуми с размер 205/55 R16 ли са? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С 18-ките лансера не брои ли клечките за зъби по пътя? За галанта това е без съмнение, как да замениш галантната возия заради по - добрата(надали ще правите тестове на писта :giggle: )стабилност на колата...Най - вече вида на колата е туй, което се сменя..ноо, няма пълно щастие :rulez: С 16-ките нещата си дойдоха точно на мястото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В Диана имат Uniroyal Rainsport2-398лв, но са с V-образна шарка, така че отпадат, Bridgestone S02a-473лв(май и те са V-образни) и Michelin Pilot exalto-538лв.

 

Цените, които ще ти кажа са горе-долу, но мн. близо до истината: Rainsport - 286лв., Bridgestone 340лв, Michelin 387лв...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...