Премини към съдържание

Питане за размера на гуми на Space Star 1.3 16v


Препоръчано мнение

Искам да знам с 15 цола джанти какви гуми трябва да се взема за Мицубишито. Моля кажете, че в книжката пише 185/55/15. Дайте мнение моля.

 

 

TASSO: Колега следващия пост само на латиница и ще се наложи да трия.

Редактирано от TASSO
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

добре колега ще пиша на български.но ако може да кажеш мнение по въпроса

 

За Галант мога да ти кажа, какви размери се побират в калниците. Но за Space Star, нямам наблюдения. Трябва колегите които ги карат да споделят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

и в моята така пише,но няма ли да товарят колата тези гуми.Това се чудя.какво ще кажете.1,3 16v-86 коня е!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

1. В БГ ръководството свалено тук от форума Цък се позволява използването на 15-ки гуми.

 

2. Обаче в оригиналната италианска книжка дошла с колата няма такава информация. В раздела за автомобили оборудвани с 1.3 двигател са позволени само цитирам: 175/65R14 82T и 185/65R14 86H* (със забележка в превод "опция")

Поздрави

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много на всички ви. Ще трябва да слагам 14-ки значи. Нищо...Благодаря отново на всички!

Редактирано от somalietsa
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Искам да знам с 15 цола джанти какви гуми трябва да се взема за Мицубишито. Моля кажете, че в книжката пише 185/55/15. Дайте мнение моля.

 

От така поставения въпрос, аз разбирам че Вие имате 15 " джанти и се интересувате какъв размер гуми трябва да си купите. И посочената от Вас ширина (185) е грешна, а под въпроса "Дайте мнение моля" - разбирам че трябва да е за размера на гумите а не за джантите.

Сега по същество :

"+" по-голямата джанта вози по-хубаво (по-малко се усещат неравностите); по-широката гума е по-стабилна на странично натоварване (в завой),

"-" по-голям разход на гориво ; по-висока цена на гумата.

Всеки сам си преценява какво иска от автомобила си.

Желая Ви, много безаварийни километри!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само това няма как да е вярно

 

Съгласен съм.

Това съм съм го чувал от хора който са преминали от 15" на 17" и ме убеждаваха че усещали по-малко дупки, но така обяснено от Вас изглежда напълно резонно.

Е то от "+" остана само стабилността и красотата - (е, не че е малко).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Искам да знам с 15 цола джанти какви гуми трябва да се взема за Мицубишито. Моля кажете, че в книжката пише 185/55/15. Дайте мнение моля.

 

Оригинално гумите за този модел са 175/65 R14, a 185/65 R14 са опционални. За гумите е важно, когато се сменят да се запази диаметъра.

За 15" джанти диаметъра се запазва при размер 185/55 R14.

Колегата Niksun e дал линк към калкулатор. Пишеш размерите дадени за колата ти, пишеш и желаните от теб размери. Ако даде зелен отговор, шляпаш безгрижно. Ако е червен... пак може да караш, но можеш да се сърдиш само на себе си ако нещо се оплеска.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не зная доколко е връзка с темата, но аз в друга бях писал мога ли да си запазя старите зимни гуми от опела ми 165/70R14 за Мицку. Друг колега бе споделил също така че при други гуми с пълен багажник и хора отзад гумите опирали в задният мост или купето. Затова реших да не ме гложди усещането правилно ли постъпих ако ги бях запазил, продадох ги (на загуба) и си взех 4 чистак-бърсак 175/65/R14. Сега знам че всичко е както пише в дебелите книги :icon_n_king:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблем да ползваш 15-ки, но спазвай размерите. Фабрично няма модел на Спей Стар излизащ с 15-ки. 15 цолови джанти имаше само в аксесоарните каталози на Mitsubishi и няма ограничение да не се слагат на автомобили с еди какъв си двигател. Проблема е точния размер и разбира се цената на гумата.

'

Грешиш, колега!

Семейството ми е собственник на Space Star 1.6 / 2004г. Вариянта на колата е 'Diamant". Тази модификация е с някои изменения в облика - 15 цолови ал. джанти при продажба, покривни греди с цвета на автомобила и т.н.

И аз много трудно разбрах за това, но някъде по ръководствата и сервизните, които имам, беше описано точно какви са разликите.

Относно размера на гумите - има нищожно малко място между калниците и гумите при оригинални гуми, затова не съветвам поставяне на по-големи с цел по-добра возия или по-евтина цена. ОПИРАТ ПРИ ЗАВОЙ.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Затова реших да не ме гложди усещането правилно ли постъпих ако ги бях запазил, продадох ги (на загуба) и си взех 4 чистак-бърсак 175/65/R14. Сега знам че всичко е както пише в дебелите книги :icon_n_king:

 

Разликата във диаметрите е 4 мм, което ще рече че там където ще опира разликата във височината ще е 2мм, но и гумата е по-тясна и на практика може и да се увеличи разстоянието в зависимост от офсета на джантата. Гумата размер 185/65R14 идва с 9мм по-висока, а би трябвало да е фабричния размер за тези с по-голям двигател. Зимата даже е добре гумите да са малко по-тесни, коментирано е много пъти. Като си имал съмнения е трябвало да отидеш в гумаджийницата и да пробвате.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

само 1мм. е разликата.В зелено е но няма да рискувам.Благодаря ви отново

 

Че това не е риск. Това на практика си е същото. Нали се сещаш, че диаметъра на гумата не е константа, а се мени с износването й. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...